[GS450h]Hybryda z gniazdka 220v

pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [GS450h]Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: pkobierecki »

P.S. Wiem, że tamat trochę stary ale go odkopię bo zainteresowałem się tym rozwiązaniem, ale jak chwilę pomyślałem to jednak nie ma to sensu.
Zauważyłem w swojej hybrydce, że benzyniak i tak załączy się na początku jazdy nawet jeśli akumulator trakcyjny jest pełny. On musi się po prostu rozgrzać, bo w lecie nie może pracować na zimno- wtedy rozgrzewa się do jakiejś tam niewielkiej temperatury. A zimą musi dodatkowo grzać kabinę- paradoksalnie silnik zimą musi mieć wyższą temperaturę niż latem. Dopiero kiedy nabierze odpowiedniej temperatury to się zacznie wyłączać i jechać na samym prądzie. Więc niestety na tak krótkich dystansach nie da rady pojechać na samej elektryce. W takim przypadku chyba nie ma sensu stosować doładowywania w domu. Bo w samym procesie rozgrzewania ładuje się jednocześnie akumulator trakcyjny.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS450h]Hybryda z gniazdka 220v

Post autor: Ralfx »

Wszystko fajnie tylko chyba nikt nie wziął w tym temacie pod uwagę problematyki takiej że zyski nie zwrócą za cholerę takiej przeróbki bo jeśli ma to służyć na 8km to chyba trzeba by tym samochodem jeździć przez 30 lat po 8km dziennie...
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk4 2012-”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości