[SC 400]Rozrząd

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu SC
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

[SC 400]Rozrząd

Post autor: janasek »

Witam

Bedę musiał wymienić rozrząd w moim SC. Pytanie brzmi czy to 150tyś km to nie jest za długo (w ASO twierdzą ze tak ma być bo co tyle producent zaleca lub co 10 lat) ale czy zapobiegawczo nie zmienia sie wczesniej np. co 120 tyś. To tak na prszyszłość. Generalnie nie mam info kiedy był robiony dlatego teraz go zrobię. I ile kosoztuje komplet pasków, napinacz, i rolki prowadzące(materiał + robocizna). Co właściwie jest w komplecie? Czy każdy mechanik sobie z tym poradzi czy trzeba mieć jakieś blokady rozrządu i umiejętności/doświadczenia z Lexami?

Drugie pytnie: Czy ktoś robił regulację zawórów w silniku 4,0 V8 1UZ-FE. i ma takie płytki/blasz regulacyjne do wykonania tej czynności? Czy trzeba wymieniac uszczelkę kapy zaworowej czy kapa jest uszczelniana na taki specjlany sylikon ( w sumie to nie jest sylikon tylko jakis środek uszczelniający na jego bazie?

Aha i jeszcze jedno. Maxkow możę Ty mi powiesz czy w tym modelu bo też chyba miałes 1UZ-FE czy jest obudowa rozrządu (paski są od czoła pojazdu a ja mam je zupełnie na wierzchnu nie ma żadnej pokrywy plastikowej. Tak jest fabrycznie czy czegoś brakuje?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Rozrząd w SC400

Post autor: BeeMiX »

Obudowa powinna być, u Ciebie brakuje.

Zrób lepiej rozrząd, tym bardziej że auto ma 14 lat i nie wiesz czy było robione. Nie wiem jak 400tka, ale w 300 części do rozrządu były śmiesznie tanie. Zrobił mi to zaufany mechanik, robocizna nie wiem 300zł ? Nie ma żadnej filozofii, tym bardziej że sporo jest miejsca z przodu w 400 :)
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: maxkow »

Janasek tak wyglada silnik z gdzie wszystko jest na swoim miejscu

Obrazek

Obrazek

Rozrzad jest schowany pod plastykowymi oslonami , pasek rorzadu jest szerokowsci paska od spodni :laugh1: a tobie pewnie chodzi o paski roliki na zew na ktorych smiagaja paski od klimy wspomy itp

osobiscie nie musialem rorzadu robic poniewaz poprzedni wlasciciel wymienił go , ja tylko rozebralem zeby , potwierdzic czy był faktycznie wymieniany.

tak wyglada rorzad jak jest na wierzchu bez osłon.

Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: janasek »

Macie rację teraz się temu przyjrzałem i nie jest to pasek wielorowkowy tylko klinowy. Ale strasznie jakiś długi i 4 jakieś rolki są (prowadzące i napinacz?). Sam nie wiem. A ile taki komplet rozrządu na oko kosztuje (rzedu-musze przygotować z tysiaka na materiał?)? A co z pompą wody? Na oddzielnym pasku?

Ten silnik z foto jest z Toyoty i też chyba 4,0 ale mój troszkę inaczej wygląda. Zrobie niedługo foto i wrzucę.

Rozrząd zrobię na bank, bo już mi kiedyś w jednym aucie klęknął i miałem ciut większe wydatki...:)


Pozdro
Ostatnio zmieniony 18 paź 2010, o 13:46 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: Wombat »

pompa wody jest na tym samym pasku i zaleca sie ją wymieniać razem z rozrządem.

tutaj manual:
http://ww2.justanswer.com/uploads/JHoop ... __Part.pdf

tutaj bardziej DIY
http://www.lexls.com/tutorials/engine/timingbelt.html

rozrząd to :
pasek
rolka nr 1 razem z napinaczem
rolka nr 2
+ pompa wody

za cienki w uszach jestem żeby ci powiedziec dokładnie które części (producenci) są dobrzy a którzy nie w temacie zamienników ale na allegro kompletne zestawy do V8 od toyoty zaczynają sie od 800zł wiec jak masz dojście do hurtowni to wyrwiesz taniej. Ale za same paski widziałem ceny od 125 do 251zł.
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: janasek »

Dzięki Wombat, czyli klocka trzeba szykować. :)

Pozdro

Wiec tak, informacja dla zaintersowanych:

Dzwiniłem do różnych hurtowni i tak:

Wszystkie hurtownie z Poznania:
Ceny brutto

Auto-hurt: pasek - 200 zł
napinacz 100 zł
rolka 96 zł (opcja 68 zł ponoć NGK)
napinacz hydrauliczny 208 zł oryginał Toyoty
pompa wody 337 zł
w sumie 937 zł bez żadnych rabatów na początek (później możliwe ale tylko na działalnośc)

Aktyw:
pasek 310 zł
napinacz 134 zł
rolka 164 zł
pompa wody 330 zł
nie mieli napinacza hydraulicznego (nie podał mi przez telefon)
w sumie 938 zł (ale jak na działalnośc np. sklep motoryzacyjny to 25% rabatu to wychodzi jakieś 703 zł)

Japomoto:
pasek 196 zł
napinacz hydrauliczny 306 zł
rolka 140 zł
pompa wody 399 zł
brak napinacza (nie podał mi -stwierdził chyba że tutaj nie potrzebny :)
w sumie 1041 zł (jak na działalność to 20% rabatu to wychodzki ok 832 zł)

Takie zestawienie zrobiłem dzisiaj w ciągu dnia :smile:
Może gdzieś zaczniemy kupować razem i rabaciki będziemy ciągnąć zbiorowo :) Mam taką mozlwiość.


W weekend sprawdzę sobie pasek. Jak znajde jakaś date produkcji paska i będzie sie zgadzała z przebiegiem to sie zastanowie czy robić. AZ dziwne żeby ktoś nie zrobił rozrządu skoro mam nowe klocki i tarcze na wszystkich kółkach. chociaz z drugie strony rygorystyczne przepisy przeglądów technicznych w Belgii pewnie nie każą sprawdzać paska rozrządu :) byłoby za pieknie...:)

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: Wombat »

mnie własnie zycie (cieknąca pompa) zmusiło do zakupów rozrządu i tak:

pompa oryginał 350
pasek oryginał 220
jedna rolka 108
druga rolka 190
napinacz 220

robocicna jakieś 400-500 choć w innych warsztatach słyszałem cene 800 i sama pompa 400 :)
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: janasek »

Dosyć dobra cena Wombat. Ja wyrwałem rozrząd za 755 z pompą wody ale z hurtowni. Widzę, żę różne są stawki za robotę, u mnie mechanik stwierdził że za dwie stówki to zrobi (robił już takie auta i ostatnio nawet Soarera więc liczę że niczego nie spierdzieli). Jeszcze nie założyłem, wiec mam nadzieje ze będzie pasowało. W pzyszłym tygodniu pewnie podjadę.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 20 sty 2013, o 19:53 przez janasek, łącznie zmieniany 1 raz.
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: BeeMiX »

Ja też płaciłem za zrobienie rozrządu w granicach 200-300 zł
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [SC 400]Rozrząd

Post autor: janasek »

To też miałeś dobrą cenę. A tak przy okazji wymieniłeś płyn chłodzący czy nie i na jaki?

A czy problemy Twoje minęły z układem chłodzenia?

Właśnie wymieniłem Rozrząd. Robocizna razemz płynem i jego wymianą to 280 zł. W innych zakładach wołali 400-500 zł za wymianę. Płyn chłodzący amerykańskiego Prestona, mechanik mówił że weszło ok 8 litrow a nie jak BeeMix pisał niecalem 6.

Silniczek bzyczy tak jak wcześniej bardzo ladnie... :) Nic chyba nie spartolił :biggrin2:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „SC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości