Holowanie przyczepy RX450h

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
Artlex
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2024, o 21:26
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Borne Sulinowo
Kontakt:

Holowanie przyczepy RX450h

Post autor: Artlex »

Witam użytkowników forum oraz gości.
Jestem nowym użytkownikiem więc wybaczcie jeżeli będę popełniał jakieś błędy.
Od 2006 roku jeżdżę Lexusami RX i dotychczas byłem tylko gościem na forum nie mając potrzeby zdobywania dodatkowych informacji.
Od kilku lat jeżdżę modelem RX450h z 2010 roku z aktualnym przebiegiem 320 000 km.
​​​​​​Ostatnio pierwszy raz zostałem negatywnie zaskoczony przez auto kiedy również pierwszy raz podpiąłem przyczepę kempingową o wadze 1600 kg (w dokumentach auta dopuszczalna masa ciągniętej przyczepy to 2000 kg).
​​​​​​Pierwsze 1000 km przebiegło bez zarzutu natomiast kiedy natrafiłem na 10 km podjazd (nachylenie 10%) z ciasnymi zakrętami tuż przed wierzchołkiem wzniesienia zapaliła się informacja "check hybrid system" a po chwili "hybrid system overheating".
Po krótkim postoju (dla wystudzenia układu) i konsultacji telefonicznej z serwisem ruszyłem w dalszą podróż.
Kontrolka "check hybrid system" nie zgasła jednak przejechałem tak kolejne 600 km do najbliższego serwisu Lexusa na diagnostykę już bez żadnych problemów.
Diagnoza: pompa oleju skrzyni biegów wymaga wymiany (podobno norma w tym modelu przy przebiegu 200-300 tys km).
Pomimo niemałego przebiegu nie chciałbym rozstawać się z tym autem ponieważ jestem z niego bardzo zadowolony.
Nie wiem czy był to tylko zbieg okoliczności że pompa padła w tym momencie czy po prostu układ hybrydowy i skrzynia cvt nie będą sobie radzić w przyszłości z przyczepą kempingową.
W związku z tym mam trzy pytania do użytkowników.:
1. Czy ktoś ma osobiste doświadczenia lub sprawdzoną wiedzę na temat ciągania przyczepy kempingowej Lexusem z hybrydowym systemem i skrzynią cvt (najlepiej RX450h)?
2. Czy prawdą jest informacja przekazana przez serwis że pompy oleju skrzyni biegów wymienia się przy tym przebiegu?
3. Jeśli ktoś ma większy przebieg w swoim aucie to czy miał jakieś usterki wynikające z przebiegu?
Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Artlex.
szyfkrzysiek
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 31 sie 2013, o 10:23
Model Lexusa: gs 430
Skąd:: białystok
Kontakt:

Re: Holowanie przyczepy RX450h

Post autor: szyfkrzysiek »

Witam, holowałem przyczepy o podobnej masie zarówno Rx 400h, jak i 450h (nawet po 400 km, latem) nigdy nie było najmniejszych problemów z przegrzewaniem układu hybrydowego. Także, jeśli to pompa, to wymieniaj i ciesz się bardzo dobrym holownikiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość