Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

mcendrju pisze: 18 mar 2024, o 23:20
AroO93 pisze: 18 mar 2024, o 22:46 Panowie jak wasze spostrzeżenia przy użytkowania 350H ? Z racji, że mi głównie samochód służy jako narzędzie pracy to mocno zastanawiam się nad przesiadką do 450H. Weszło kilka nowych zmian, nowa wersja i kolorystyka. Czy warto ? Zadaję sobie to pytanie.
 


 
W sumie to auto żony ale sporo nim jeżdżę, bo jeździ mi się znacznie lepiej niż RXem :D
Ogólnie przyjemne autko, spełnia swoje zadanie, spalanie zadowalające, jedynie te kilkusekundowe męczarnie przy mocniejszym przyspieszaniu trochę denerwują ale idzie się przyzwyczaić.
Poza tym, że coś czasem połączenie BT się gryzie z moim telefonem to reszta działa dobrze.
Nie jeździłem NX 450h+ ale RX 450h+ na testach. jest to szybsze ale czy aż tak potrzebne... Prędkości autostradowe szybko się osiąga nawet 350h. W mieście do tych 50-60 zrywność podobna - czyli znakomita.
W mojej ocenie 350h to dobry stosunek jakości do ceny, 450h+ to albo po prostu żeby mieć poczucie, że ma się mocne auto (sam nawet bym tak chciał, chociaż i tak Superb RS łknie nas bez przeszkód ;P ), albo ma się konkretny setup w domu i ładowanie za darmo, i wtedy 90% czasu auto jeździ jak elektryk.

Dodatkowo ja mam zastrzeżenie do tego śmiesznego AWD, dobre to na śliską drogę i trochę śniegu, ale trochę bardziej wymagający teren (błoto) to już jest wyzwanie, często przegrane ;) - może ta nowa wersja Overtrail na ATkach będzie lepsza pod tym względem.

 
Hmm czy warto? patrząc stricte finansowo to: zakłądając że przejedziesz na prądzie max 50 km ( wiadomo w mieście może i trochę więcej, ale na A czy S pewnie sporo mniej, coś trzeba przyjąć), jeździsz codziennie , ładujesz w domu z foto, auto na benzynie spala średnio 7l/100 a cena benzyny 6,5zł/l, a auto masz na 5 lat ( chyba max leasingu) to mamy:

50km*365dni*5lat = 91250km, na przejechanie czego potrzeba ~6387l benzyny, kosztującego ~41500zł. Tymczasem różnica w cenie miedzy 350 a 450 to zdaje się 50 000zł. Ale pewnie nie codziennie będe jeździł, prąd z foto można spożytkować gdzie indziej albo sprzedać operatorowi ( więc trudno go uznać za full darmowy), co pogorszy ten wynik. Z drugiej strony jeśli masz możliwość doładowania w ciągu dnia "za darmo" - to sięto może poprawić. 450h pewnie też nieco drożej sprzedasz, ale czy dużo więcej? nie wiadomo. 
Moim zdaniem 450h się wobec tych wyliczeń nie kalkuluje, ale są teżczynniki pozafinansowe ( większa moc, czynniki eko) - każdy musi sam sobie odpowiedzieć jak dla niego są ważne i ile warte...


A co do zarzutów wobec AWD... wiesz, tylk ozawsze jest pytanie co do cego jest przeznaczone.. Jakbym szukał auta w teren, to kupiłbym Land Rovera czy Toyotę LandCrusera, a nie NXa. Natomiast zdarza mi się jechać przy mocno padającym śniegu ( nbawet po alpejskiej drodze), czy z innego powodu sliskiej nawierzchni - i tam tego potrzebuję, a nie do  szaleństw w terenie

 
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: marek_wasowicz »

Ja tylko w kwestii formalnej.
50 km zasięgu EV nie miałem nawet nawet zaraz po kupnie kiedy bateria jeszcze się optymalizuje.W zimie to ok. 65 km, w lecie to 90 km ( mówimy o zasięgu z klimatyzacją lub ogrzewaniem )
Screenshot_20231007_084901_Lexus Link.jpg
Screenshot_20231007_084901_Lexus Link.jpg (10.88 KiB) Przejrzano 610 razy
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: RafalWawa »

marek_wasowicz pisze: 21 mar 2024, o 23:41 Ja tylko w kwestii formalnej.
50 km zasięgu EV nie miałem nawet nawet zaraz po kupnie kiedy bateria jeszcze się optymalizuje.W zimie to ok. 65 km, w lecie to 90 km ( mówimy o zasięgu z klimatyzacją lub ogrzewaniem )Screenshot_20231007_084901_Lexus Link.jpg
 

 
Tyle pokazuje komputer - ale ile osiągasz faktycznie - na różnych typach drogi? Bo że w mieście to będzie więcej niż 50 to jasne, ale na A czy S przy jeździe 120-130 ( bo 140 na prądzie chyba nie pójdzie) - to zapewne zupełnie inna sytuacja, a chodzi o uzyskiwane uśrednione przebiegi a nie deklarowane
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 129
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: marek_wasowicz »

Jasne,że czysta elektryka tylko do miasta.Komputer pokazuje dokładnie tyle ile przejeżdżam.Max na prądzie jechałem 142 i przełączył się na benzynę.Powyżej 100 zużycie prądu rośnie do bezsensownych wartości.Poza miastem niezależnie od rodzaju drogi jeżdżę w trybie hybrydowym.
wide_stream
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2024, o 14:03
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: wide_stream »

Użytkuję NX 350h w wersji F-Sport od niedawna i pierwsze uwagi co do samochodu po kilkunastu dniach użytkowania, niewielkim co prawda przebiegu, ale tak na początek...

Plusy:
- ładne auto
- komfortowe wsiadanie i wysiadanie - fotel i kierownica odsuwają się już po wyłączeniu zapłonu a nie jak w innych markach dopiero po otwarciu drzwi
- ładny i czytelny head - up
- czytelny ekran
- Mark Levinson
- przypominajki i alarmy nie są nachalne

Minusy to pierdoły, ale niestety są:
- śliska kierownica
- automatyczne blokowanie / odblokowanie drzwi sorry próbowałem z instrukcją i bez, ale chciałbym, aby jeśli już musi się automatycznie blokować, to aby po zatrzymaniu, bez włączania P dało się otworzyć drzwi bez naciskania przycisku odblokowania na drzwiach (pasażerowie). 2 razy mi się to udało, a potem jakoś samo się przestawia, że już nie działa w ten sposób. Myślę, że to serwis już ustawił i bez nich się nie uda? Jakieś doświadczenia? Proszę nie pisać, że można włączyć P i co to za problem, można ale czasem trzeba kogoś szybko wysadzić. Na drzwiach tez można kliknąć, chodzi o to, by było prosto, bez zbędnego pamiętania o klikaniu czegokolwiek.
- po co taki duży ekran jak nie da się go podzielić, tylko w trybie android auto
- zamykanie z blokowaniem zamykając bagażnik - nie da się tego zrobić w garażu, bo trzeba się odsunąć czasem bliżej czasem dalej.
- brak pamięci foteli od strony pasażera (wiedziałem, ale po co ta oszczędność)
- stary jestem, ale chyba wolimy z żoną tradycyjne przyciski a nie te "dynamiczne", które można przypadkowo wzbudzić i np wywołać połączenie.
- kamera szybko się brudzi przy deszczu (w poprzednim aucie była chowana)

Cechy neutralne (mają szansę stać się minusami) (ten typ tak ma):
- mój pierwszy SUV - nie rozumiem tej filozofii - lepiej się wsiada, wysiada? Nie wiem, czy rzeczywiście. W NX wsiadasz wyżej, ale linia auta szybko się pochyla, więc nawet moja niska zona mówi, że musi uważać na głowę przy wsiadaniu.
- moja pierwsza pełna skóra, zobaczymy, czy po lecie nie będę narzekał :) wiem wentylacja jest, ale czy to takie komfortowe wsiąść do nagrzanego, żeby zaraz podwiewało, ocenię za kilka miesięcy
- spalanie to sprawa bardzo indywidualna, chciałbym w mieście zobaczyć chociaż 6 z przodu :) U mnie na razie 8,5 ale to zrozumiałe, na razie jeździ żona, czyli 10 krótkich tras dziennie po 1 - 3 km. Znacznie lepiej od poprzedniego auta, gdzie tym systemem jazdy wychodziło 12-13 :)
- za szeroki, z zewnątrz wygląda na mniejszego niż jest obiektywnie

Jak minusy będą narastać a plusy nie to za pół roku - rok sprzedam, a co tam jakby co piszę o tym od razu, żeby był ślad dlaczego tak szybko, bo przecież nic złego z autem się nie dzieje :)
 
 
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1355
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

To nie jest pelna skora. Tylko siedzisko jest skorzane. Reszta Tahara.
wide_stream
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2024, o 14:03
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: wide_stream »

Klaudiusz pisze: 28 mar 2024, o 14:49 To nie jest pelna skora. Tylko siedzisko jest skorzane. Reszta Tahara.

 
Ok, być może. Użyłem skrótu myślowego, że do tej pory siedziałem na np. miękkiej alcantarze a skóra (czy też cokolwiek ją przypominające) była na bokach.
 
toomaas
Lex user
Posty: 23
Rejestracja: 11 wrz 2023, o 13:38
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: toomaas »

wide_stream pisze: 28 mar 2024, o 14:47 - zamykanie z blokowaniem zamykając bagażnik - nie da się tego zrobić w garażu, bo trzeba się odsunąć czasem bliżej czasem dalej.
 
Działa to tak:
Naciskasz ten przycisk i jeśli dobrze pamiętam masz 30 sekund na zabranie rzeczy z bagaznika i oddalnie się od samochodu. Jak Cię nie wykrywa w zasięgu to dopiero zaczyna zamykać klapę.
U mnie działa w 99% przypadków. Ten 1% to jak zostawię kluczyk w środku lub nie domknę drzwi.

Kamera cofania ma spryskiwacz.

 
 
 
wide_stream
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 mar 2024, o 14:03
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: wide_stream »

toomaas pisze: 28 mar 2024, o 15:42
wide_stream pisze: 28 mar 2024, o 14:47 - zamykanie z blokowaniem zamykając bagażnik - nie da się tego zrobić w garażu, bo trzeba się odsunąć czasem bliżej czasem dalej.

Działa to tak:
Naciskasz ten przycisk i jeśli dobrze pamiętam masz 30 sekund na zabranie rzeczy z bagaznika i oddalnie się od samochodu. Jak Cię nie wykrywa w zasięgu to dopiero zaczyna zamykać klapę.
U mnie działa w 99% przypadków. Ten 1% to jak zostawię kluczyk w środku lub nie domknę drzwi.

Kamera cofania ma spryskiwacz.

 
Dzięki za info.
Fajnie, że kamera ma spryskiwacz, tego nie pamiętałem,  rzeczywiście czytam w instrukcji, że działa wraz ze spryskiwaczem tylnej szyby. Przetestuję. 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1385
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

Wrzucasz R i dajesz spryskiwacz tylnej szyby, zobaczysz na ekranie jak się przelewa płyn do spryskiwaczy przez kamerę. Działa dobrze ale mi brakuje przycisku który by tylko uruchamiał spryskiwacz tylnej kamery bo mam Omo
z kamera w lusterku i zawsze muszę uruchamiać tylną wycieraczkę żeby przetrzeć widok dla kamery z lusterka 
 
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości