BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: RafalWawa »

Witam,
od jakiegoś czasu walczę z konfiguracją AAWireless aby sprawnie i bez rozłączeń obsługiwał Android Auto. Telefon pięknie się łączy, wszystko działa.. aż w pewnym momencie się rozłączy, a jak sięrozłączy to sam sięjuz nie sparuje - trzeba wyłączyć na chwilę zapłon ( rozpięcie kabla nie rozwiązuje sprawy). Telefon to Samsung Galaxy S22 ( co podobno nie jest bez znaczenia). Nie ma żadnej reguły ( a przynajmniej ja jej nie widzę) kiedy toto się rozłącza: czasem jest dość szybko, czasem sporo jeżdzę i jest OK.
System AAWireless jest up to date, telefon i samochód też.
Gdzieś kiedyś widziałem poradę by wyłączyć passthrough i tryb dongla w urządzeniu - wyłączone.
Widziałem też opcję by łaczyć się po wifi.. fajnie tylko ze u mnie taka próba połączenia powoduje wyskoczenie na na ekranie tej prośby o wpisanie hasła, którego nie mam, a żadne domyślne które mi przychodzi do głowy - nie działa. O jakie hasło biega? 

Komuś udało się zestawić ten sprzęt tak by sprawnie działał i nie rozłączał? Jesłi tak - prośba o kontakt i info - jak to skonfigurował i gdzie ( tzn co w donglu, co w telefonie i co w samochodzie)?
 
maciejp
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: maciejp »

Tez mi na poczatku czasami rozlaczalo. Masz w wifi settings aplikacji AAW moze wybrany tryb automatyczny? Zmien na manual, 5GHz, i jeden z najwyzszych kanalow (mam bodajze 2 albo 3 od najwyższego), jak to zrobilem to 0 problemow. Ale nie mam tez Samsunga :)

A jak juz Cie rozlaczy to niestety, wylaczenie/wlaczenie zaplonu to chyba jedyna mozliwosc na ponowne nawiazanie połączenia...
Sztachu
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 13 wrz 2023, o 18:59
Model Lexusa: NX 350H 2023
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: Sztachu »

Mam Samsunga i jedyne co zrobiłem to aplikacją do konfiguracji AAW przestawiłem kanał komunikacji na najwyższy, coś w okolicy 160. Na niższych kanałach potrafił się rozpinać.
 
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: RafalWawa »

Sztachu pisze: 24 mar 2024, o 20:42 Mam Samsunga i jedyne co zrobiłem to aplikacją do konfiguracji AAW przestawiłem kanał komunikacji na najwyższy, coś w okolicy 160. Na niższych kanałach potrafił się rozpinać.
 

 
Hmm, mam ustawione 5GHz, ale kanał chyba automatyczny... jutro przestawię i zobaczę czy to pomoże..
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale na kablu też mi potrafi AA rozłączać  (choć znacznie rzadziej i łatwy reconnect)
 
Ampersand
Lex user
Posty: 67
Rejestracja: 2 lut 2023, o 18:07
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: Ampersand »

Też mam Samsunga (S21FE) i problemów nie mam. Usuń dane aplikacji AAW, zrób parowanie ponownie. Rozłączanie zdarzyło mi się raz, po któreś aktualizacji i po wyczyszczeniu sparowaniu działa od tamtej pory bez zarzutu. Co do wifi to nie wiem co masz na myśli pisząc o próbie łączenia przez właśnie wifi. O ile dobrze pamiętam to BT jak i wifi ma być włączone w telefonie podczas łączenia z AAW a nie tylko parowania. Zrób zdjęcie ekranu z tym zapytaniem o hasło. Masz wyłączone wszystkie ulepszacze baterii dla aplikacji itd? Jeśli rozłącza Ci też na kablu to zmień telefon lub jego ustawienia oraz kabel.
 
 
NX 350H AWD F Sport Sonic Grey - Odebrany 01.2023
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: RafalWawa »

NO więc przestawiłem kanał  na 157 ( obecnie ustawienia wifi to: Kraj: Polska, WI-FI mode: hotspot, frequency band: 5GHz ), i szczerze mówiąc w mieście to jest chyba nawet gorzej :-( Natomiast dziś zrobiłem 200km poza miastami i ani razu nie przerwał. Natomiast zaobserwowana ciekawostka - znalazłem miejsce w którym przejeżdzałem 4 razy i za każdym razem dokładnie w tym samum miejscu mi zerwało, co ciekawe - to skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną. Możliwe że coś interferuje na tym skrzyżowaniu? Problem był na auto, jest i na konkretnym kanale...
maciejp
Lex user
Posty: 97
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 22:05
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: maciejp »

Pewnie jakieś mega zakłócenia muszą być w tym miejscu. Podasz jakie to skrzyżowanie? To jest w Wawie? Możesz ew. spróbować, czy może na 2,4 GHz Ci w tym miejscu zerwie...
RafalWawa
Lex user
Posty: 116
Rejestracja: 8 gru 2022, o 19:25
Model Lexusa: NX 350h FSport
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: BEzprzewodowy AndroidAuto via AAWireless - jak to poprawnie skonfigurować

Post autor: RafalWawa »

maciejp pisze: 26 mar 2024, o 22:54 Pewnie jakieś mega zakłócenia muszą być w tym miejscu. Podasz jakie to skrzyżowanie? To jest w Wawie? Możesz ew. spróbować, czy może na 2,4 GHz Ci w tym miejscu zerwie...

 
To akurat nie jest w W-wie, tylko w Opatowie ( rozjazd dróg DK9 i DK74 od strony Sandomierza), a w W-wie zrywa mi w okolicy Hali Kopińskiej ( ale to dopiero 2 razy więc moze być przypadek) i chyba jeszcze 2 czy 3 razy zerwało na mieście. Natomiast poza tym działa stabilnie.
Jak będę następny raz jechał przez Opatów to zmienię kanał i zobacze co się stanie
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości