Trzęsienie silnika, check engine i trc

ODPOWIEDZ
Luqii421
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2023, o 16:29
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Trzęsienie silnika, check engine i trc

Post autor: Luqii421 »

Witam,
mam problem z moim Lexusem is200. Po nagrzaniu się silnika auto wpada w wibracje, traci moc , silnik brzmi jak by pod maską było duże V8 :biggrin2:
oraz zaczyna mrugać check engine oraz trc off. Po podpięciu do komputera okazało się że wyświetla się błąd brak zapłonu na 2,3,6 cylindrze. Zostały wymienione wszystkie świece , cewki oraz zawór vvti na nowe a problem dalej występuje. Mam pytanie czy ktoś miał taką samą przypadłość i więc co może być przyczyną.

Kody błędów które dziś sczytywalem:

P0300,p0302,p0303,p0306,p0135,p1315
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Trzęsienie silnika, check engine i trc

Post autor: muzz »

zawory były regulowane?
Luqii421
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2023, o 16:29
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: Trzęsienie silnika, check engine i trc

Post autor: Luqii421 »

Nie były regulowane ale każdy mechanik z którym rozmawiałem twierdzi że to raczej nie zawory , dodam jeszcze tylko że zauważyłem że strasznie grzeje się wydech, gdy dotknę tunel środkowy i czuję że jest już gorący wiem że jak stanę w korku lub zgaszę silnik i ponownie go odpalę załączy się trzęsiawka. Wczoraj jeszcze znajomy zasugerował że może silnik dostawać lewego powietrza przy kolektorze i właśnie nie wiem co o tym myśleć.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Trzęsienie silnika, check engine i trc

Post autor: muzz »

lewe powietrze i problem z podciśnieniem też jest możliwy ale wątpię, żeby przy okazji wywalał błąd wypadania zapłonu (dolot nieszczelny mógł by wywalać błędy mieszanki paliwo-powietrze), wydaje mi się, że wtedy słabo by jeździł i się trząsł...jak wypada zapłon może też być tak, że to niespalone paliwo dopala się w wydechu...ja bym sprawdził czy nie trzeba wyregulować zaworów skoro świece i cewki zostały wymienione...łatwo też sprawdzić podciśnienia i dolot - dolot wystarczy rozebrać i sprawdzić czy nie ma gdzieś dziury a podciśnienia jak będą dziurawe to jak otworzysz maskę na odpalonym silniku to powinno być słychać syczenie ;)
Luqii421
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 wrz 2023, o 16:29
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Grodzisk mazowiecki
Kontakt:

Re: Trzęsienie silnika, check engine i trc

Post autor: Luqii421 »

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź 😉, sprawdzałem syczenie nic nie słychać a dolot też mi wygląda na cały nie widzę nic niepokojącego, w przyszłym tygodniu podjadę na regulację zaworów i mam nadzieję że to rozwiąże problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości