GS 3 kolejne chochliki

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

GS 3 kolejne chochliki

Post autor: Siderss »

witam,
kolejne chochliki wyskoczyły mi z lexa, a mianowicie po zmianie felg (przełożone czujniki) po jakimś czasie wyskoczył błąd czujników ciśnienia ktory miga i czerwony wykrzyknik. Od tamtej pory nawet tylna roleta rozkłada się tak do 2/3, trochę ponad połowa można powiedzieć. Czy to ma jakiś wspólny mianownik? wyczytałem że na 90% ktoryś czujnik jest rozładowany tylko pytanie który, można to sprawdzić ktory konkretnie jest do wymiany czy na czuja trzeba a najlepiej wszystkie 4? 
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 3 kolejne chochliki

Post autor: ledziu »

Siderss pisze: 16 lip 2023, o 11:29 witam,
kolejne chochliki wyskoczyły mi z lexa, a mianowicie po zmianie felg (przełożone czujniki) po jakimś czasie wyskoczył błąd czujników ciśnienia ktory miga i czerwony wykrzyknik. Od tamtej pory nawet tylna roleta rozkłada się tak do 2/3, trochę ponad połowa można powiedzieć. Czy to ma jakiś wspólny mianownik? wyczytałem że na 90% ktoryś czujnik jest rozładowany tylko pytanie który, można to sprawdzić ktory konkretnie jest do wymiany czy na czuja trzeba a najlepiej wszystkie 4? 

 
Roletę rozebrać i sprawdzić. Nie ma nic wspólnego z czujnikami ciśnienia. Czujniki u wulkanizatora do sprawdzenia.
 
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS 3 kolejne chochliki

Post autor: Siderss »

Sytuacja opanowana, ząbek od zębatki się wyłamał i zablokował mechanizm. Pół dnia rozbierania ale nic trudnego. Co do czujników to padł jeden ale nikt nie chce mi go wymienić bo pewnie trzeba je dodać do komputera i takie tam wiec zostaje ponownie aso. Chyba ze się mylę i wystarczy go wymienić, napompować koła i będzie już działać.
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS 3 kolejne chochliki

Post autor: Siderss »

Roleta zablokowała się jak wbiłem wsteczny, ona zjechała ale już się nie podniosła
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 3 kolejne chochliki

Post autor: ledziu »

Do programowania czujników nie potrzebujesz ASO. Skąd jesteś ?
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS 3 kolejne chochliki

Post autor: Siderss »

Dolny Śląsk, wiocha obok Polkowic. Nie wiem czy potrzeba, pytałem dwóch warsztatów i z 3 wulkanizatorów. Odpowiedz była podobna, ze programować przez kompa a nie maja do tego programu do toyot. Zdaje mi sie ze po prostu nikomu sie nie chce nawet sprawdzić bo to coś innego nie vw czy beta i podejście jak pies do jeża. Poczytam dokładnie po necie jak to sie robi bo nawet nie interesowałem sie tym szczególnie. Pewnie wystarczy wyciągnąć stary czujnik, napompować i pod kierownica wcisnąć przycisk od czujników i po robocie 😂
Razorline
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2023, o 13:11
Model Lexusa: Lexus GS 430 MK3
Skąd:: Koluszki
Kontakt:

Re: GS 3 kolejne chochliki

Post autor: Razorline »

Ja wymieniałem czujniki na oryginalne Toyoty. Wszystkie cztery. Przy takiej operacji koniecznie trzeba wejść w komputer i zaprogramować je w specjalnym tam interfejsie. Jak masz wersję USA to mała pułapka jest. Czujniki są 315Mhz czyli wulkanizator jak chce Ci sprawdzić musi o tym wiedzieć żeby przestawić urządzenie na inne częstotliwości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości