Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Nex pisze: 8 cze 2023, o 11:55
MDU pisze:Tylko dziwne jest jedno , Dlaczego akurat tylko grupie toyoty brakuje układów scalonych a np Mazdzie lub producentom europejskim juz nie .
Toyota nie ma np kamer 360 a Dacia , mercedes bmw produkcje auta z kamerami bez problemów
Dlaczego na Glc czeka sie rok a Nx 2 lata ?

Coś jest nie halo !
Z kamerami to jest ciekawa sytuacja. Do mojego Prestige nie ma kamer bo siła wyższa mimo tego że mam je w zamówieniu. Ale do Rav4 Prime są, do nowego Priusa też są i pewnie do masy innych modeli... Ta siła wyższa jasne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
nx dostał kamery z nowej architektury systemów / nowej wersji Toyoty podczas gdy RAV4/prius wciąż się trzymają poprzedniej (stosowanej od dekady) ~ wybudowanie zapasów/dróg zaopatrzenia etc... to nie to że kamer nie na i już nie - zostały ale tylko dla omotenashi / zostały przerzucone na rx'y - porównajcie wyposażenia (stosowane komponenty elektroniczne) w nx'ie i rx'ie to zobaczycie że Toyota lekko strzeliła sobie w stopę nie przewidując skumulowanego potencjału w niszy rynkowej i teraz nagle próbują poradzić sobie z produkcją - opóźnienia ~ rx już przeszedł w 350h z baterii li-ion na nimh... średnie wersję mają obcinane wyposażenia żeby starczyło na wyższe opcje etc - nx generacjami elektroniki zrobił w Toyocie bardzo duży przeskok (kiedy jeszcze w innych modelach nie było tego co miał... nadbudowało się na niego za dużo zamówień wtedy i teraz próbują nadążać) ... szkoda tylko że za dekadę przy przejściu na kolejne systemy będzie to raczej bardziej stopniowe niż tutaj wszystko naraz (patrz technologia baterii, generacja układu klimatyzacji, asystenci dotyczący jazdy/tempomatu , kamera cofania, ekran i technologia multimediów, kluczyki (z tego co kojarzę?) , nawigacja , klamki nawet ;) )
 
Awatar użytkownika
Nex
Lex Driver
Posty: 377
Rejestracja: 18 lut 2022, o 22:44
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Nex »

whero pisze:
Nex pisze: 8 cze 2023, o 11:55
MDU pisze:Tylko dziwne jest jedno , Dlaczego akurat tylko grupie toyoty brakuje układów scalonych a np Mazdzie lub producentom europejskim juz nie .
Toyota nie ma np kamer 360 a Dacia , mercedes bmw produkcje auta z kamerami bez problemów
Dlaczego na Glc czeka sie rok a Nx 2 lata ?

Coś jest nie halo !
Z kamerami to jest ciekawa sytuacja. Do mojego Prestige nie ma kamer bo siła wyższa mimo tego że mam je w zamówieniu. Ale do Rav4 Prime są, do nowego Priusa też są i pewnie do masy innych modeli... Ta siła wyższa jasne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
nx dostał kamery z nowej architektury systemów / nowej wersji Toyoty podczas gdy RAV4/prius wciąż się trzymają poprzedniej (stosowanej od dekady) ~ wybudowanie zapasów/dróg zaopatrzenia etc... to nie to że kamer nie na i już nie - zostały ale tylko dla omotenashi / zostały przerzucone na rx'y - porównajcie wyposażenia (stosowane komponenty elektroniczne) w nx'ie i rx'ie to zobaczycie że Toyota lekko strzeliła sobie w stopę nie przewidując skumulowanego potencjału w niszy rynkowej i teraz nagle próbują poradzić sobie z produkcją - opóźnienia ~ rx już przeszedł w 350h z baterii li-ion na nimh... średnie wersję mają obcinane wyposażenia żeby starczyło na wyższe opcje etc - nx generacjami elektroniki zrobił w Toyocie bardzo duży przeskok (kiedy jeszcze w innych modelach nie było tego co miał... nadbudowało się na niego za dużo zamówień wtedy i teraz próbują nadążać) ... szkoda tylko że za dekadę przy przejściu na kolejne systemy będzie to raczej bardziej stopniowe niż tutaj wszystko naraz (patrz technologia baterii, generacja układu klimatyzacji, asystenci dotyczący jazdy/tempomatu , kamera cofania, ekran i technologia multimediów, kluczyki (z tego co kojarzę?) , nawigacja , klamki nawet ;) )
 
Nowa Ravka ma już mutmltinedia te same co NX i chodziło mi o nowego Priusa który dopiero wchodzi do produkcji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
350h Prestige Design Tazuna Panorama Sonic Grey
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Nex pisze: 8 cze 2023, o 21:23
whero pisze:
Nex pisze: 8 cze 2023, o 11:55
Z kamerami to jest ciekawa sytuacja. Do mojego Prestige nie ma kamer bo siła wyższa mimo tego że mam je w zamówieniu. Ale do Rav4 Prime są, do nowego Priusa też są i pewnie do masy innych modeli... Ta siła wyższa jasne :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



 
nx dostał kamery z nowej architektury systemów / nowej wersji Toyoty podczas gdy RAV4/prius wciąż się trzymają poprzedniej (stosowanej od dekady) ~ wybudowanie zapasów/dróg zaopatrzenia etc... to nie to że kamer nie na i już nie - zostały ale tylko dla omotenashi / zostały przerzucone na rx'y - porównajcie wyposażenia (stosowane komponenty elektroniczne) w nx'ie i rx'ie to zobaczycie że Toyota lekko strzeliła sobie w stopę nie przewidując skumulowanego potencjału w niszy rynkowej i teraz nagle próbują poradzić sobie z produkcją - opóźnienia ~ rx już przeszedł w 350h z baterii li-ion na nimh... średnie wersję mają obcinane wyposażenia żeby starczyło na wyższe opcje etc - nx generacjami elektroniki zrobił w Toyocie bardzo duży przeskok (kiedy jeszcze w innych modelach nie było tego co miał... nadbudowało się na niego za dużo zamówień wtedy i teraz próbują nadążać) ... szkoda tylko że za dekadę przy przejściu na kolejne systemy będzie to raczej bardziej stopniowe niż tutaj wszystko naraz (patrz technologia baterii, generacja układu klimatyzacji, asystenci dotyczący jazdy/tempomatu , kamera cofania, ekran i technologia multimediów, kluczyki (z tego co kojarzę?) , nawigacja , klamki nawet ;) )


 
Nowa Ravka ma już mutmltinedia te same co NX i chodziło mi o nowego Priusa który dopiero wchodzi do produkcji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 
tak bo z tym sobie radzą - ale porównaj jakość kamery cofania w nx'ie z 360 do tej z priusa to się zszokujesz

 te same multimedia to anwet nowe yarisy dostają ;)
 
AroO93
Lex user
Posty: 75
Rejestracja: 15 maja 2022, o 12:40
Model Lexusa: NX
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: AroO93 »

Cisza tu nastała. Wszyscy już odebrali czy nadal oczekujecie ?
Waldek75
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2022, o 13:16
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Racławice
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Waldek75 »

AroO93 pisze:Cisza tu nastała. Wszyscy już odebrali czy nadal oczekujecie ?
Mój dziś dotarł do dilera ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

strzalj
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2023, o 11:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: strzalj »

MDU pisze: 8 cze 2023, o 21:04 Program gwarancyjny relax do 10 lat jest niewątpliwym atutem na tle konkurencji

 
Chyba ponury żart... Właśnie w salonie Warszawa Żerań mi powiedziano, że nie ma oferty przedłużenia gwarancji dla aut leasingowanych... ROZPACZ
 
strzalj
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2023, o 11:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: strzalj »

Waldek75 pisze: 19 cze 2023, o 21:42
AroO93 pisze:Cisza tu nastała. Wszyscy już odebrali czy nadal oczekujecie ?
Mój dziś dotarł do dilera ObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

 
Dopytaj o możliwość przedłużenia gwarancji, jeśli kupujesz w leasingu. Mi właśnie kończy się gwarancja i poinformowano mnie, że program Relax nie dotyczy aut leasingowanych...
strzalj
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2023, o 11:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: strzalj »

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Mi właśnie kończy się gwarancja i w salonie Warszawa Żerań powiedziano mi, że nie mogę przedłużyć gwarancji, bo program Relax nie dotyczy aut leasingowanych...
strzalj
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2023, o 11:19
Model Lexusa: ES
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: strzalj »

strzalj pisze: 20 cze 2023, o 11:26
MDU pisze: 8 cze 2023, o 21:04 Program gwarancyjny relax do 10 lat jest niewątpliwym atutem na tle konkurencji


 
Chyba ponury żart... Właśnie w salonie Warszawa Żerań mi powiedziano, że nie ma oferty przedłużenia gwarancji dla aut leasingowanych... ROZPACZ
 

 
Tzn. pakiet Relax nie obowiązuje aut leasingowanych, pytanie czego boi się Lexus?
 
groover
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2021, o 14:05
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: groover »

strzalj pisze: 20 cze 2023, o 11:30 Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Mi właśnie kończy się gwarancja i w salonie Warszawa Żerań powiedziano mi, że nie mogę przedłużyć gwarancji, bo program Relax nie dotyczy aut leasingowanych...

 
W warunkach Lexus Relax nie ma takiego zapisu, co więcej, jasno jest napisane, że gwarancja obowiązuje nawet przy zmianie właściciela, aczkolwiek, to właściciel musi zgłosić auto do gwarancji. W przypadku leasingu musiałby to zrobić leasingodawca. Może stąd taka informacja?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], danek88, Ghotti, tiger_kk i 3 gości