Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

No niestety takie jest ryzyko przy każdym aucie . Im młodsze i droższe tym większy ból przy szkodzie i większe straty własne oprócz odszkodowania .
Ale i tak jest zdecydowanie większe ryzyko drobnych uszkodzeń , obić drzwiami dlatego właśnie jest ppf .....wtedy ból mniejszy....
....ale każdy musi sobie to przekalkulować bo ppf full body to kupa kasy
Czy 15 tys za ppf = kilka obić i odprysków na masce , kilka wżerów po ptasich odchodach ? Warto.?
A czy warto kupic furę za 300 koła i trzymać w garażu i nie jeździć bo ktoś w nas wjedzie lub obije ? To jest chyba bez sensu
 
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: ppin67 »

całego nie mam zamiaru obklejać, choć to daje najlepszy efekt, bo unika się różnic w odcieniach lakieru po pewnym czasie.
byc może zrobię wariant całkowicie minialistyczny, jeszcze się zastanawiam co dokładnie.
Lenusoida
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 5 sty 2023, o 00:40
Model Lexusa: NX 350h Prestige
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Lenusoida »

Przed odbiorem chciałabym położyć folię dobrej jakości na przednią szybę i maskę oraz pasek przy bagażniku. To na pewno. Biję się z myślami, czy nie położyć tej folii jeszcze na boki. Nie wiem, jak wysoki byłby koszt i czy byłby sens. Auto do użytku własnego, do 10 tys. km rocznie max. Liczę na konstruktywne podpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuję.
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: I.Q. »

Lenusoida pisze: 11 cze 2023, o 19:17 Przed odbiorem chciałabym położyć folię dobrej jakości na przednią szybę i maskę oraz pasek przy bagażniku. To na pewno. Biję się z myślami, czy nie położyć tej folii jeszcze na boki. Nie wiem, jak wysoki byłby koszt i czy byłby sens. Auto do użytku własnego, do 10 tys. km rocznie max. Liczę na konstruktywne podpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuję.

 
Na szybę - nie wiem czy jest jakaś atestowana folia - może ale nie szukałem . Co do folii PPF to tez tak myślałem na początku że może przedni pas (zderzak) , maska, lampy i może tylni zderzak. Po konsultacji z KILKOMA specjalistami od detailingu oraz po lekturze internetowej co do tego zagadnienia OKLEIŁEM CAŁOŚĆ. Czy dobrze zrobiłem - czas pokaże, na razie jestem zadowolony z efektu w 100% 
link.
https://www.lexus-forum.pl/viewtopic.ph ... 28#p248528
 
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Jak sie folia trzyma na rantach ? Jakieś oznaki odklejania wystąpiły ?
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: ppin67 »

Lenusoida pisze: 11 cze 2023, o 19:17 Przed odbiorem chciałabym położyć folię dobrej jakości na przednią szybę i maskę oraz pasek przy bagażniku. To na pewno. Biję się z myślami, czy nie położyć tej folii jeszcze na boki. Nie wiem, jak wysoki byłby koszt i czy byłby sens. Auto do użytku własnego, do 10 tys. km rocznie max. Liczę na konstruktywne podpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuję.

 
Ja doszedłem do tego samego wniosku co I.Q. - folia raczej tylko na całość, ale przy założeniu, że intensywnie korzysta się z samochodu.
Przy przebiegu rocznie ok. 10 tyś. moim zdaniem nie warto, i biorąc pod uwagę, że NX będzie użytkować żona z mniej więcej takim samym rocznym przebiegiem, to oklejam tylko pod klamkami, progi drzwi i bagażnika oraz elementy piano black zewnętrzne i wewnętrzne. 
 
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: I.Q. »

MDU
Jak sie trzyma folia na rantach ? Jakieś oznaki odklejania cech?
 
Oklejony przełom luty/marzec. ZERO zabezpieczeń odklejenia. Jestem oglądany z izolacji. 
 
 
 
 
Lenusoida
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 5 sty 2023, o 00:40
Model Lexusa: NX 350h Prestige
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: Lenusoida »

Czy są demontowane jakieś elementy np: klamki, inne, przed położeniem folii na boki czy pozostałe miejsca?
MDU
Lex user
Posty: 177
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: MDU »

Nie ma takiej potrzeby
Wszystko jest wycięte na ploterach , nawet napis na tylnej klapie ,
Cały wykrojnik składa sie z wielu elementów .
Stad taka cena zapewne ,
ppin67
Lex user
Posty: 62
Rejestracja: 13 lis 2022, o 20:28
Model Lexusa: NX 350h F Sport '24
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus NX - folia ppf, ceramika i inne.

Post autor: ppin67 »

Tylko jeśli to jest dokładnie przycięte wg wymiaru, bez zakładki, to na krańcach zbiera się brud, który widać wyraźnie na jasnych kolorach. dlatego lepiej by te wymiary folii były nadmiarowe, by można było pokryć folią krańce danego elementu samochodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Plexus i 5 gości