Zakup Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
MDU
Lex user
Posty: 174
Rejestracja: 23 cze 2022, o 12:13
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: MDU »

Trafione w punkt
Premium to fikcja
Sa tylko tanie i drogie samochody

....sieć sprzedazy lexusa w Polsce i i zapewne w Europie jest zorganizowana na brak lub minimalna dystrybucje ,
nagly boom sprzedaży jednego modelu wywraca do góry nogami ten system . 
.....i to tez nie jest juz premium 

 
 
odoja
Lex user
Posty: 135
Rejestracja: 1 lut 2023, o 00:19
Model Lexusa: NX 24
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: odoja »

Ironia, że mnie to nie przeszkadza, że dostanę auto dopiero w 2024. Kompletnie mi się nie spieszy. Ale jak ktoś życzyłby sobie wcześniej to również nie dziwię się irytacji...choć śmiem wątpić , że w przypadku innej marki odpowiedź by się mocno różniła, mesiek,bmw,audi jeden wał, wszędzie potraktują cię tak samo.
nexus350
Lex user
Posty: 83
Rejestracja: 21 mar 2023, o 16:48
Model Lexusa: NX
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: nexus350 »

koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

MDU pisze: 2 cze 2023, o 19:42 Trafione w punkt
Premium to fikcja
Sa tylko tanie i drogie samochody

....sieć sprzedazy lexusa w Polsce i i zapewne w Europie jest zorganizowana na brak lub minimalna dystrybucje ,
nagly boom sprzedaży jednego modelu wywraca do góry nogami ten system . 
.....i to tez nie jest juz premium 

 
 



 
Czy są towary w tym samochody premium ? Raczej tak. Ale obsługa sprzedaży tych przedmiotów nie musi działać już - jako premium. Obsługa na poziomie premium, przychylność dla klienta, dotrzymywanie obietnic, odpowiedzialność i inne atrybuty są uzależnione tak naprawdę od rynku, czasami chwilowego popytu. Jeśli na NX-y nie byłoby takiego zapotrzebowania, obsługa klienta nie tylko miałaby łatwiej ale byłaby pewnie - premium.
W obecnej sytuacji sprzedaż tego modeluj przypomina zakupy na kiepskim targu, gdzie jednym cytatem można opisać sytuację - "bierzesz pan czy nie ? Nie wiem kiedy będzie. Nie zawracaj pan głowy. No to co że nie ma. Następny proszę."           
 
 
 
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: tipsi »

koloramat pisze: 6 cze 2023, o 07:32
MDU pisze: 2 cze 2023, o 19:42 Trafione w punkt
Premium to fikcja
Sa tylko tanie i drogie samochody

....sieć sprzedazy lexusa w Polsce i i zapewne w Europie jest zorganizowana na brak lub minimalna dystrybucje ,
nagly boom sprzedaży jednego modelu wywraca do góry nogami ten system . 
.....i to tez nie jest juz premium 

 
 




 
Czy są towary w tym samochody premium ? Raczej tak. Ale obsługa sprzedaży tych przedmiotów nie musi działać już - jako premium. Obsługa na poziomie premium, przychylność dla klienta, dotrzymywanie obietnic, odpowiedzialność i inne atrybuty są uzależnione tak naprawdę od rynku, czasami chwilowego popytu. Jeśli na NX-y nie byłoby takiego zapotrzebowania, obsługa klienta nie tylko miałaby łatwiej ale byłaby pewnie - premium.
W obecnej sytuacji sprzedaż tego modeluj przypomina zakupy na kiepskim targu, gdzie jednym cytatem można opisać sytuację - "bierzesz pan czy nie ? Nie wiem kiedy będzie. Nie zawracaj pan głowy. No to co że nie ma. Następny proszę."           
 
 
 

 
"Nie przeszkadzać personelowi!"

 
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

Czasy się zmieniają. Oczekiwanie klienta na szczególne potraktowanie przy zakupie samochodu jest daremne. Spośród wielu zakupów szczególnie pamiętam jeden, dawno temu, samochód nie klasy premium lecz dość drogi w swej wersji wyposażenia. Przed zakupem otrzymałem samochód do jazdy testowej na 3 dni. Na odbiór zakupionego samochodu czekałem 2 miesiące. Pracownik salonu telefonował do mnie raz w tygodniu. Odbiór był opóźniony o 8 dni. Na ten okres otrzymałem samochód zastępczy, taki sam i w tej samej wersji wyposażenia. W cenie zakupionego samochodu był komplet opon zimowych z zerowym kosztem przechowywania przez 3 lata, instalacja dodatkowego alarmu i blokady skrzyni, 4 darmowe przeglądy i oczywiście ... dywaniki i inne gadżety + bon na dwa tankowanie na stacji paliw leżącej przy salonie.

Zbyteczne zatem było wiązanie kokardy na samochodzie, uśmiechanie się hostess, robienie kawy i częstowanie orzeszkami ziemnymi w ilości 20 sztuk w woreczku celofanowym z napisem lexus ...
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Do Yarisa 2023 Toyota wlasnie zaproponowala cyfrowy kluczyk. Mozna dopisac do 5 smartfonow ktore pozwola na obsluge auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Klaudiusz pisze: 7 cze 2023, o 06:41 Do Yarisa 2023 Toyota wlasnie zaproponowala cyfrowy kluczyk. Mozna dopisac do 5 smartfonow ktore pozwola na obsluge auta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
wyższe wersje wyposażenia mają dostać chyba ten sam system multimediów co nx'y ;)
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: Klaudiusz »

Potwierdzilem z PR Lexusa ze ten cyfrowy smartfonowy kluczyk nie bedzie dostepny dla MY22 oraz MY24.

Natomiast trwaja prace zeby go wdrozyc MY25.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tipsi
Lex user
Posty: 78
Rejestracja: 21 lut 2023, o 10:41
Model Lexusa: NX (wannabe)
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup Lexusa NX 350h

Post autor: tipsi »

Cała zabawa w równowadze popytu i podaży. Kiedy chętnych do zakupu mało, sprzedawcy wyłażą ze skóry i biegną całować klienta w tyłek z byle powodu. Kiedy znowu samochodów mało, to mają wywalone i czniają leszczy wzgardliwie. Ot, ludzie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość