Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1352
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Klaudiusz »

gpson pisze:Hej
Podpowiedzcie proszę czy jest opcja wyzerowania zuzycia paliwa tak zeby na glownym wyswietlaczu pojawiała się wartość liczbowa odnosnie sredniego zużycia?? W tej chwili ustawilem sobie zeby wyswietlalo sie srednie zużycie - ale jest to wartość uśredniona z całego przebiegu (od nowości). Uprzedzajac pytania - udało mi sie znaleźć opcje zerowania tych wartości w systemie infotainment ale tam te wartosci sa wyswietlane w formie malo czytelnego wykresu…
zalezy mi na tym zebym mogł sprawdzic sobie srednie zużycie np z 2-dniowej trasy. Teraz tylko po wyłaczeniu silnika przez chwile wyswietla sie informacja ale podaje ona tylko wartosc od uruchomienia samochodu, wiec po kazdej pauzie jest zerowana…
z gory dzieki za pomoc :)
 
 
Masz to info w Lexus Link. W infotainment chyba w drugiej zakladce byla opcja resetowani spalania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
s_studio
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2022, o 19:18
Model Lexusa: NX 350h 2022
Skąd:: Suwałki
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: s_studio »

Witam. Czy w waszych Lexusach obydwa lusterka zewnętrzne są fotochromatyczne. Zauważyłem, że u mnie tylko lusterko kierowcy się ściemnia.
Ghotti
Lex Master
Posty: 1384
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Ghotti »

Tylko kierowcy. Był błąd w specyfikacji na początku
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
aj7711
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2023, o 18:06
Model Lexusa: NX450h+
Skąd:: Gdansk
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: aj7711 »

Witam. Czy ktoś wie czy w przypadku wymiany systemu audio (wymiana głośników i dołożenie subwoofera i wzmacniacza) traci się gwarancję? Czy w przypadku dodatkowego wyciszenia auta (nadkola + drzwi) serwis może również podważyć gwarancje?
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: marek_wasowicz »

Odmówić naprawy gwarancyjnej może zawsze jeżeli zmiany nie są robione w ASO. Oczywiście możesz później dochodzić swoich praw w sądzie, ale wiadomo jak to u nas w kraju wygląda ( mówię szczególnie o przewlekłości tego typu postępowań, bo jeśli wyciszysz auto, a padnie Ci coś w silniku to wiadomo,że nie ma to związku i sprawę wygrasz ). Z drugiej strony nie ma się co dziwić, jeśli dają gwarancję na samochód wart 1/3 miliona to nie chcą,żeby w nim grzebał przysłowiowy Pan Staszek.
 
 
PabloWRO
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 4 sty 2022, o 16:34
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: PabloWRO »

Cześć. Czy któryś z Kolegów Forumowiczów używa bagażnika rowerowego na hak z NX350/450? Właśnie usłyszałem od kolegi, który też czeka na Lexusa (co prawda RX), że Lexus po podpięciu wtyczki nie odłącza z automatu 'zbędnych' systemów i czujników, tylko trzeba to robić ręcznie aby uniknąć błędnych alarmów. Myślałem, że to już oczywistość, skoro mój 5-letni Tiguan ma to w standardzie ;)
350h omotenashi + luxury + terrain khaki,
- 31.12.2021 zamówienie
- 28.03.2023 przetwarzanie zamówienia
- 11.04.2023 rozpoczęcie produkcji
- 3.05.2023 opuścił fabrykę
- 17.06.2023 dostarczony do salonu
- 7.07.2023 odebrany
kovalsky
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 4 sie 2022, o 12:06
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: kovalsky »

PabloWRO pisze: 28 cze 2023, o 09:58 Cześć. Czy któryś z Kolegów Forumowiczów używa bagażnika rowerowego na hak z NX350/450? Właśnie usłyszałem od kolegi, który też czeka na Lexusa (co prawda RX), że Lexus po podpięciu wtyczki nie odłącza z automatu 'zbędnych' systemów i czujników, tylko trzeba to robić ręcznie aby uniknąć błędnych alarmów. Myślałem, że to już oczywistość, skoro mój 5-letni Tiguan ma to w standardzie ;)

 
Zgadza się, nie odłącza. Trzeba ręcznie wyłączać. Dodatkowo niby jest możliwość "wydłużenia" auta dla czujników z tyłu ale jedynie o 30/40 cm jeśli dobrze pamiętam, co w praktyce oznacza, że jest to ustawienie bezużyteczne (no może bagażnik na jeden rower by się zmieścił w tym zakresie).
 
350h omotenashi + luxury + teammate + sonic titanium + hak

29.10.2021 - zamówienie
14.02.2023 - odebrany
PabloWRO
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 4 sty 2022, o 16:34
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: PabloWRO »

kovalsky pisze: 28 cze 2023, o 10:13
PabloWRO pisze: 28 cze 2023, o 09:58 Cześć. Czy któryś z Kolegów Forumowiczów używa bagażnika rowerowego na hak z NX350/450? Właśnie usłyszałem od kolegi, który też czeka na Lexusa (co prawda RX), że Lexus po podpięciu wtyczki nie odłącza z automatu 'zbędnych' systemów i czujników, tylko trzeba to robić ręcznie aby uniknąć błędnych alarmów. Myślałem, że to już oczywistość, skoro mój 5-letni Tiguan ma to w standardzie ;)


 
Zgadza się, nie odłącza. Trzeba ręcznie wyłączać. Dodatkowo niby jest możliwość "wydłużenia" auta dla czujników z tyłu ale jedynie o 30/40 cm jeśli dobrze pamiętam, co w praktyce oznacza, że jest to ustawienie bezużyteczne (no może bagażnik na jeden rower by się zmieścił w tym zakresie).
 

 
Dziękuję za odpowiedź. A czy chociaż po montażu haka działa otwieranie bagażnika 'nogą' ?
 
350h omotenashi + luxury + terrain khaki,
- 31.12.2021 zamówienie
- 28.03.2023 przetwarzanie zamówienia
- 11.04.2023 rozpoczęcie produkcji
- 3.05.2023 opuścił fabrykę
- 17.06.2023 dostarczony do salonu
- 7.07.2023 odebrany
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1352
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: Klaudiusz »

PabloWRO pisze:
kovalsky pisze: 28 cze 2023, o 10:13
PabloWRO pisze: 28 cze 2023, o 09:58 Cześć. Czy któryś z Kolegów Forumowiczów używa bagażnika rowerowego na hak z NX350/450? Właśnie usłyszałem od kolegi, który też czeka na Lexusa (co prawda RX), że Lexus po podpięciu wtyczki nie odłącza z automatu 'zbędnych' systemów i czujników, tylko trzeba to robić ręcznie aby uniknąć błędnych alarmów. Myślałem, że to już oczywistość, skoro mój 5-letni Tiguan ma to w standardzie ;)


 
Zgadza się, nie odłącza. Trzeba ręcznie wyłączać. Dodatkowo niby jest możliwość "wydłużenia" auta dla czujników z tyłu ale jedynie o 30/40 cm jeśli dobrze pamiętam, co w praktyce oznacza, że jest to ustawienie bezużyteczne (no może bagażnik na jeden rower by się zmieścił w tym zakresie).
 

 
Dziękuję za odpowiedź. A czy chociaż po montażu haka działa otwieranie bagażnika 'nogą' ?
 
A to w zaleznosci kto montowal :) u mnie dziala. Czujnik jest przesuniety.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
marek_wasowicz
Lex user
Posty: 128
Rejestracja: 22 cze 2022, o 18:09
Model Lexusa: NX 450h+
Skąd:: małopolskie
Kontakt:

Re: Szybkie pytanie - szybka odpowiedź

Post autor: marek_wasowicz »

Klaudiusz pisze: 28 cze 2023, o 11:03
Pewności nie mam, ale wydaje mi się, że czujnik nie jest przesunięty, a zmieniony na inny ( w specyfikacji haka w cenniku są trzy numery fabryczne - haka, wiązki i czujnika ). U mnie też działa. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ghotti, Jarek81, sebski i 3 gości