kamera360

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: whero »

MDU pisze: 21 maja 2023, o 14:40 Wycena niezależnego rzeczoznawcy obali rekompensatę w kwocie 2500 za kamery 360 . Niestety koszt i doposażenie pojazdu o ten element jest dużo droższe

 
bez szans - sprawdź ceny w cennikach audi / porsche - są bardzo bliskie tej kwoty
MonikTonic
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 8 maja 2023, o 21:26
Model Lexusa: Nx350h
Skąd:: Waw
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: MonikTonic »

:pijak:
Ghotti pisze: 21 maja 2023, o 14:36 No to out na koniec kolejki :) daj znać jak się skończy

 
Po tych twoich komentarzach mam wrażenie że lubisz być strzyżony.
sorry za personalna wycieczke ale jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to siedź cicho.
napisałem kilka komentarzy wyżej że nie jest to tak że taaler decyduje a klient z którym ma podpisana umowę przyjmuje wszystko jak pelikan. Wiadomo, że dealer będzie czynił różne propozycje ale można to obalać.
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: Klaudiusz »

MonikTonic pisze::pijak:
Ghotti pisze: 21 maja 2023, o 14:36 No to out na koniec kolejki :) daj znać jak się skończy

 
Po tych twoich komentarzach mam wrażenie że lubisz być strzyżony.
sorry za personalna wycieczke ale jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia to siedź cicho.
napisałem kilka komentarzy wyżej że nie jest to tak że taaler decyduje a klient z którym ma podpisana umowę przyjmuje wszystko jak pelikan. Wiadomo, że dealer będzie czynił różne propozycje ale można to obalać.
Jaki masz plan?

Mozesz zrezygnowac z zamowienia. Diler odda zaliczke. To ze daja cos ekstra wynika z ich dobrej woli. Nic wiecej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
LexNX350h_PLA
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 7 gru 2022, o 22:38
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: LexNX350h_PLA »

Zobowiązanie, o którym pisałem (12 maja 2023, o 19:43) wydaje się być polubownym rozwiązaniem.
Odkłada sprawę w czasie, ale daje szanse Lexusowi na zebranie się i uzupełnienie braku.
Lexus ma jakieś problemy i dopóki ich nie ogarnie, to tych 360 nie będzie.

Obecna rekompensata nie spowoduje, że doinstalujemy sobie taki ficzer sami - to chyba nie jest "wartość odtworzeniowa".
I w ten sposób, 360 nie zostanie zapewne doinstalowane "do końca życia samochodu".

Natomiast opisane podejście dawałoby mi szanse na posiadanie tego 360.

Jak Lexus otrzyma dziesiątki wniosków o takie zobowiązanie, to być może dojdzie do wniosku, że to deal win-win.

Komu się to podoba?
Zamówiony: 28.02.222
Spodziewany:
10.2023
whero
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: whero »

dealer nie może nikogo zmusić do odstąpienia od zamówienia... i również nie może chyba odstąpić od umowy bez jakiejś drobnej rekompensaty... ale mogą systematycznie odsuwać termin wydania pojazdu o dekadę naprzód - to że wciąż odbierajmy pojazdy wedle cen które widnieją na zamówieniach to jest tylko i wyłącznie ich dobra wola  
Klaudiusz
Lex Master
Posty: 1346
Rejestracja: 29 gru 2021, o 23:07
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: Klaudiusz »

Niestety diler moze anulowac zamowienie i nie poniesc zadnych konsekwencji. Np. KIA anulowała kilka tysiecy zamowien na auta i nic jej nie zrobili.

Producent moze odstapic od zamowienia zwracajac zaliczke i nic wiecej. Tylko ze my dalej jestesmy bez samochodu a Ty zamawiasz po nowej cenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: koloramat »

Klaudiusz pisze: 25 maja 2023, o 00:31 Niestety diler moze anulowac zamowienie i nie poniesc zadnych konsekwencji. Np. KIA anulowała kilka tysiecy zamowien na auta i nic jej nie zrobili.

Producent moze odstapic od zamowienia zwracajac zaliczke i nic wiecej. Tylko ze my dalej jestesmy bez samochodu a Ty zamawiasz po nowej cenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Anulowanie zamówienia, a rozwiązanie umowy to na szczęście dwie różne czynności. Nie nazywam ich celowo czynności prawne, gdyż jedna z nich nie jest taką czynnością.  Prawo nie przewiduje anulowania, wycofania, skreślenia itd. 
Skuteczne rozwiązanie umowy może nastąpić tylko w drodze jaką zakłada część tej umowy zwana potocznie "określenie sposobu rozwiązania umowy", która musi jednocześnie zawierać część drugą czyli "odpowiedzialność stron umowy". Dodatkowo umowa nie może być niekorzystna dla jednej ze stron, nie może też dopuszczać do generowania celowych strat i kosztów ... itd. to klasyka prawna.

Reasumując. Jeśli na skutek jednostronnego rozwiązania umowy, strona pokrzywdzona wykaże powstałe z tego tytułu straty ogólne i dodatkowe, sąd w przypadku rozstrzygania procesowego i wydania orzeczenia nie może orzekać na niekorzyść pokrzywdzonego.
Ja wiem, że istnieją przypadki skandalicznego łamania prawa, ale dzieje się to za pewnym przyzwoleniem pokrzywdzonego, przysłowiowe machnięcie ręką na sprawę.
Jeśli jednak pokrzywdzonemu nie zabraknie siły, determinacji i włączenia w sprawę Temidę - sprawę wygrywa w cuglach.

 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1378
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: kamera360

Post autor: Ghotti »

Kia robiła to samo, Volvo z xc40 zrobiło to samo :) oczywiście jak ktoś ma determinację to wygra w sądzie, bo anulowanie zamówienia i zapraszam na koniec kolejki +20k pln cena nie ma tu za grama uczciwości.
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Semrush [Bot] i 4 gości