[3UZ-FE] Luz zaworowy

ODPOWIEDZ
Slawoj007
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2021, o 19:42
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Rozogi
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Slawoj007 »

Witam, niedawno stałem się posiadaczem ls430 który na gazie przelatał około 200 tysiecy. Wszyscy zawsze twierdzą, że zawory osiadają i luz się zmniejsza, a u mnie w tej chwil luz wynosi na dolotowych-0,3 a na wydechowych - 0,5 co sądzicie o takim stanie rzeczy? Olej czysciutki wszystko działa jak należy tylko troche głośno chodzi. Co najlepsze pod maską jest niemiecka naklejka a na niej data 05.2019 i napisane jakie były luzy zaworowe odpowiednio 0.3 i 0.5 czyli takie jak teraz.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: owczar »

Od 2019 przelatal 200tys na LPG?

Głośno chodzi, bo luzy są zbyt duże. Szczególnie na wydechu.
Slawoj007
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2021, o 19:42
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Rozogi
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Slawoj007 »

Od poczadku założenia gazu przelatal 200 tys.
Zastanawiajace jest to że jest pod maską taka wlepka o stanie luzów zaworowych i tylko tyle nikt ich nie wyregulowal tylko dał naklejkę. Pytanie jakie mnie nurtuje to dlaczego luz się tak powiekszył?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: owczar »

Myślę, że te naklejki są właśnie po regulacji i ktoś dał dupy przy ich korekcie.
Jaka instalacja? Prins i keihiny?
Slawoj007
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2021, o 19:42
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Rozogi
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Slawoj007 »

Dokladnie taka instalacja. Teraz ja chcę to wyregulować ale koszty będą nie małe, pewnie wszystkie pastylki do wymiany.
Tomaszekww
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 maja 2023, o 18:43
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Tomaszekww »

Cześć i jak się zakończyła przygoda z płytkami? Właśnie jestem w trakcie poszukiwań GS430 mk2 i jeden egzemplarz, który mi wpadł w oko ma 330k nalotu, z czego 60k na gazie, o rozrządzie nic nie wiadomo, więc jak się brać za rozrząd, to od razu za luzy również, tylko nie wiem, kto mi to w centralnej Polsce ogarnie
Slawoj007
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 paź 2021, o 19:42
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Rozogi
Kontakt:

Re: [3UZ-FE] Luz zaworowy

Post autor: Slawoj007 »

Cześć, trochę czasu minęło ale ogarnąłem zawory, sprawa wygląda tak; Szwab który kiedyś regulował zawory zamiast wymienić pastylki szlifował szklanki od dołu. Ja wymieniłem 22 pastylki pozostałe udało się pozamieniać i teraz każdy zawór mieści się w tolerancji, silnik pracuje o wiele ciszej. Oczywiście od razu wjechał nowy rozrząd, części zamawiałem na amayama bo w serwisie za jedną pastylkę chcieli 50zl, a ja płaciłem po 4 euro, w sumie wyszło taniej i mam pewność że części są orginalne, pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości