GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Siderss »

Witam szanowne grono, 
stałem się szczęśliwym posiadaczem Rekusasu GS300 No i wiadomo jak to nowe auto to trzeba sobie poklikac po wszystkich opcjach, coś pokasować coś naklikac i namieszać. Otóż stała się taka rzecz ze szyby w ogóle nie reagują na przycisk, żadna szyba z żadnego przycisku się nie rusza. Na panelu kierowcy od szyb mryga jedynie przycisk od szyby kierowcy jak się go klika szyba się nie rusza a przycisk nie mryga. Jak kupowałem auto to działało wszystko wiec to ja musiałem coś namieszać tylko pytanie jak i gdzie. 
druga sprawa jest taka ze próbowałem zapisać te ustawienia foteli i tez ich się nie da zrobić, nic nie piszczy nic się nie dzieje, poprzedni właściciel tez nie wiedział za bardzo jak to działa, dodam jeszcze ze pamięć foteli pasażera działa normalnie klikam SET i fotel 1 czy 2 to piszczy i zapisuje ustawienia, kierowcy nic. Jeszcze taka rzecz mi została a mianowicie co to są te Cluster glass mode, klikam to jedynie na zegarach pojawiają się jakieś Auto-hi auto-lo manual-1 etc ale nic to nie zmienia albo ja nie widzę roznicy. Z szybami wytestowalem miliony sposobów jednak wszystkie pokazywały ze szyba któraś chociaż reagowała u mnie nie. Dodam jeszcze ze jeden kluczyk pokazuje battery low i raz był rozpięty akumulator, czytałem ze to ma duży wpływ jednak nie mogę połączyć faktów czy to podłączeniu aku już nie działały szyby czy po późniejszej zabawie menusami.
 
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Nemo 77 »

Programowałeś szyby po podpięciu akumulatora ? Ten cluster glass mode to zdaje sie jest opcja przyciemniania samej szyby na zegarach w zależności od natężenia światła. Nie mylić z przyciemnieniem zegarów. Nie pamiętam dokładnie. W GS jedną opcją jest przyciemnienie zegarów , a drugą szyb zasłaniających zegary. Szyby staja się z przezroczystych niebieskawe.Musiałbym zerknąć u siebie jak to wygląda. Ustawienia pamięci fotela kierowcy tylko w położeniu dźwigni na P i oczywiście zapłon włączony. PS. Przyciemnienie zegarów da się zaobserwować w czasie jazdy jak słońce będzie na czujnik padać. Samo ustawienie nic nie zmienia
 
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Siderss »

Po odpieciu aku od razu taki błąd się zrobił z tym panelem ze nie można ich ruszyć wiec jak je zaprogramować jak tam trzeba je do połowy opuszczać albo do końca spuścić zależy jaka metoda a u mnie Wgl nie reagują szyby z żadnego przycisku nawet z pilota „zdalnie” ich się nie da ruszyć
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Siderss »

dodam jeszcze ze na dwa kluczyki pokazuje "low battery" nie wiem czy to ma coś wspólnego z tymi szybami i fotelem
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Nemo 77 »

Nie powinno mieć nic wspólnego,ale dla spokoju wymień baterie i spróbuj jeszcze raz odpiąć akumulator na 10min.
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Siderss »

Baterie wymienione w pilotach, aku rozpięte a problem dalej jest. Nic zostaje chyba podjechać na ASO i zobaczyć o co chodzi bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o takim problemie
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Siderss »

sytuacja sie rozwiazała. Przełamałem sie i pojechałem z tym do ASO. Okazało sie że moduł w drzwiach był totalnie rozkodowany. Pół godzinki i bylo po aferze
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Nemo 77 »

Dużo za to krzyknęli?
Siderss
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 14 maja 2023, o 03:32
Model Lexusa: Gs 300
Skąd:: Głogów
Kontakt:

Re: GS mk3 nie działają szyby i pamięć foteli

Post autor: Siderss »

550 złoty
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości