Lexus IS200 szarpanie na niskich obrotach (audio)

ODPOWIEDZ
Suqinkot
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2022, o 22:06
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Piassechusetts
Kontakt:

Lexus IS200 szarpanie na niskich obrotach (audio)

Post autor: Suqinkot »

Witam, to mój pierwszy post na forum. Jestem dumnym posiadaczem Lexusa IS200 2002 rok LPG (aktualnie butla zakręcona ze względu na luzy zaworowe). Auto szarpie przy ruszaniu, dodawaniu gazu lub odejmowaniu go ale nie robi tego zawsze. Samochód w efekcie szarpie do przodu i do tyłu na zmianę kilka razy ("skoki" przyspieszają wraz z obrotami silnika). Dzieje się to tylko w niskim zakresie obrotów (do 2500), autem trudno ruszyć z samego sprzęgła, czuć ze zaraz zgaśnie i trzeba powoli zmieniać biegi żeby nie szarpało. Dodam, że słychać łożysko oporowe. Do tej pory wymieniłem:
-świece
-cewki
-przepustnice
-poprzedni właściciel wymienił sprzęgło 40tyś km temu na Aisina OEM
Ostatnio wywaliło mi P0420 i po zajechaniu do mechanika dowiedziałem się, że obydwa katalizatory w kolektorze "chodzą", a wszystkie w aucie są "zapchane". Dodatkowo poduszki tylnego dyfra też kwalifikują się do wymiany. Po uszczelnieniu wydechu błąd co prawda zniknął, ale katalizatory dalej są jakie były.
Ten sam mechanik uważa, że to "może być" kwestia tych katów, ale nie daje gwarancji. Nie chcę wydawać kilka tys. na naprawę która "może" mi pomóc, dlatego zwracam się z prośbą o diagnozę. Jeżeli chodzi o moje typy to zostaje:
-te katy właśnie
-dwumasa
-poduszki dyfra (wątpię ale nie wykluczam)
-jakieś problemy ze skrzynią inne
-luzy zaworowe
Największa wskazówką chyba będzie audio, mam wrażenie, że dosyć charakterystycznie "bije" przy szarpaniu. http://sndup.net/xd9b Z góry dziękuje za pomoc.
Suqinkot
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2022, o 22:06
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Piassechusetts
Kontakt:

Re: Lexus IS200 szarpanie na niskich obrotach (audio)

Post autor: Suqinkot »

Inny mechanik stwierdził, że to "raczej nie dwumas" bo byłoby słychać i wibracje przenosiłyby się na nadwozie. Dlatego ta dwumasa wyżej jest wpisana bardziej "na wszelki".
Suqinkot
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2022, o 22:06
Model Lexusa: Lexus IS 200
Skąd:: Piassechusetts
Kontakt:

Re: Lexus IS200 szarpanie na niskich obrotach (audio)

Post autor: Suqinkot »

Jezeli ktos kiedya bedzie mial podobny problem: wczoraj zostal zalozony emulator sondy lambda i samochod jakby lepiej sie zbiera, ale szarpanie dalej jest jakie bylo. 8 listopada jestem ustawiony z zaprzyjaznionym mechanikiem na grubszy przeglad, wiec wtedy prawdopodobnie wszystko sie wyklaruje.
Vincenzo92
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 28 wrz 2015, o 20:50
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Głubczyce
Kontakt:

Re: Lexus IS200 szarpanie na niskich obrotach (audio)

Post autor: Vincenzo92 »

Luzy zaworowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości