RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
sabocki
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2022, o 21:19
Model Lexusa: XR300
Skąd:: Kraków
Kontakt:

RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: sabocki »

Witam
Auto było kupione w październiku z kołami letnimi ale dokupiłem komplet kół (felgi i opony) zimowych i w salonie zamienili, tak że wyjechałem już na zimowych.
Teraz przełożyłem koła zimowe na oryginalne koła letnie i mam na wyświetlaczu symbol problemu z ciśnieniem w oponach. Postępowałem zgodnie z instrukcją (przytrzymanie przycisku TPMS w celu resetu systemu TPMS) ale bez efektu. Po odpaleniu silnika przez chwilę lampka ciśnienia miga i zaczyna świecić światłem ciągłym. Oczywiście na ekraniku ze wskazaniami ciśnienia przy każdym kole symbol (---).
Czy jest jakiś sposób na "dopisanie"  tych kół by wskazania  były poprawne czy tylko ASO??
 
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: machony79 »

Musisz wyczytać w instrukcji jak przełączyć się między czujnikami. Auto samo tego nie robi.
STOP HYBRID GO SMOG
sabocki
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2022, o 21:19
Model Lexusa: XR300
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: sabocki »

W instrukcji nie ma ani słowa o przełączaniu na inny komplet. Opisany jest tylko sposób resetowania układu TPMS, ale to co innego. Po rozmowie z serwisem dostałem taką radę by postąpić w podobny sposób jak przy resecie ale zamiast wciskać i przytrzymywać przycisk potwierdzający wcisnąć go trzy razy w 1 sekundowych odstępach. Powinno to skutkować przełączeniem na drugi komplet kół i komputer powinien rozpocząć szukanie czujników. Faktycznie po trzykrotnym wciśnięciu przycisku lampka ciśnienia kół miga wolno trzy razy co ma oznaczać rozpoczęcie szukania. Nie zakończyło się ono u mnie sukcesem, pomimo przejechania ciągiem ponad 30 minut nadal lampka pali się światłem ciągłym. Jakieś pomysły??
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: machony79 »

Jak masz czym (np.Techstream) to sprawdź czy oni czasem nie zastąpili starych czujników nowymi. Zamiast dopisać drugi komplet.
U mnie przełączanie to również 3x naciśnięcie i wyświetla od razu.
STOP HYBRID GO SMOG
sabocki
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 1 paź 2022, o 21:19
Model Lexusa: XR300
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: sabocki »

No , niestety nie mam interfejsu.
Ale mam gwarancję i na ASO się skończy.
A swoją drogą jaki diag polecacie dla podstawowej diagnostyki i ustawień?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: machony79 »

Interface Mini VCI. Oprogramowanie Techstream dostępne w sieci za free.
STOP HYBRID GO SMOG
elijahnelson
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2023, o 04:47
Model Lexusa: Lexus RX
Skąd:: Japonia
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: elijahnelson »

Spróbuj wykonać reset systemu TPMS ponownie. Upewnij się, że podczas przytrzymywania przycisku TPMS, samochód jest w pozycji zapłonu (ale nie włączony). Następnie poczekaj, aż system zresetuje się i sprawdź, czy problem zniknął.  
 
 
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: RX300 2022, nowy komplet kół i problem z TPMS

Post autor: liquid8p »

A może nie masz w ogóle czujników w kołach. U mnie tak było, po zakupie letnich kół. Koła bez czujników, po przejechaniu jakiegoś dystansu, kontrolka TPMS zaczęła mrugać, a później świeciła się na stałe, aż do zgaszenia auta. Teraz czujniki już są i jest ok.
a3 8p >>> a5 8t >>> rc300...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości