Zakup lexusa is250

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
Pawlikk
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwie 2023, o 18:57
Model Lexusa: Is200
Skąd:: Augustów
Kontakt:

Zakup lexusa is250

Post autor: Pawlikk »

Witam, przymierzam się do kupna lexusa is250 (2005-2007r). Nigdy nie byłem w posiadaniu Japończyka. Na co warto zwrócić szczególna uwagę podczas kupna owego sprzętu? Poczytałem trochę i ponoć silniki są „niezniszczalne”. Pytanie drugie, jak jest z podkręceniem silnika (mapa), czy to ma sens? Seryjnie 208KM, może i starczy, ale bezpiecznie do ilu można podkręcić, aby nie mieć później problemów z silnikiem? Autko do użytku codziennego. Z góry dziękuje za pomoc. 
 
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Zakup lexusa is250

Post autor: ledziu »

Na pierwszy strzał szukaj wersji fl bo ma jednak bardziej "niezniszczalny" silnik + kilka detali wnętrza. Podkręcić się nie da. Opcja przed liftem pod określonymi warunkami. 
 
AlexE
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2023, o 08:56
Model Lexusa: IS?
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup lexusa is250

Post autor: AlexE »

Hej,

podlacze sie pod temat - czy sa gdzies opisane roznice polift-przedlift, albo na co zwrocic uwage kupujac przedlifta?

szukajki używałem ;)
 
pozdrawiam
Aleksander :)
Awatar użytkownika
pawelski
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2022, o 11:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup lexusa is250

Post autor: pawelski »

Po pierwszym lifcie przenieśli boczne kierunki z błotnika na lusterko, inne lampy z tyłu, po lifcie środkowe nawiewy mają regulację na zewnątrz. Chyba nieco inny kształt przedniego zderzaka. W drugim lifcie dodali chyba ledy z przodu do dziennej jazdy i znów lekko zmienione lampy tylne. Co do mechaniki to nie pamiętam czy coś istotnego było, trzeba poczekać na opinię lepiej znających temat. Co do bębnów czy koszy VVTi to ponoć nie tylko w silniku 4GRFSE potrafią hałasować przy starcie, zdaje się że podstawa to wymiana dobrego oleju co ca. 10 tyś km, osobiście postawiłem na Amsoil OE 5W30.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


Ostatnio zmieniony 22 paź 2023, o 12:29 przez pawelski, łącznie zmieniany 1 raz.
AlexE
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2023, o 08:56
Model Lexusa: IS?
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup lexusa is250

Post autor: AlexE »

wlasnie ta mechanika wydaje mi sie istotna skoro "Opcja przed liftem pod określonymi warunkami"

No wlasnie - jakimi?

czytalem o
- wariatorach VVT ze potrafia halasowac i wymiana jest dosc kosztowna
- rurce olejowej do wariatorow, ale tu nie znam konkretow co i jak sprawdzic
- problemami z pompa wody ktora po wytrzymuje niewielkie przebiegi. Co tu mozna sprawdzic?
 
 
pozdrawiam
Aleksander :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Zakup lexusa is250

Post autor: ledziu »

Różnice techniki te podstawowe to bęben vvti i grzechotki przy uruchamianiu, branie oleju a wewnątrz pękająca deska rozdzielcza.
Branie oleju nie jest obligatoryjne i w dużym stopniu zależy od pierścieni a tak właściwie ich zabetonowania po latach jazdy.
Awatar użytkownika
pawelski
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2022, o 11:28
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup lexusa is250

Post autor: pawelski »

Jest sporo przypadków pękania deski i łuszczenia się materiału na boczkach drzwi ale raczej z gorących stanów USA. Ponoć Toyota nawet po gwarancji w wielu autach wymieniała to na swój koszt, widać różnicę w podejściu do klienta ale to był i chyba dalej jest ich targetowy rynek.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości