Konserwacja podwozia

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Walter White
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2023, o 19:05
Model Lexusa: NX 300h
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: Walter White »

Witam.Panowie może znacie jakiś warsztat w Łodzi ? Lexus NX 300h ?
 
PabloWRO
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 4 sty 2022, o 16:34
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: PabloWRO »

A ja szukam polecanego warsztatu na Dolnym Śląsku, ktoś coś?
350h omotenashi + luxury + terrain khaki,
- 31.12.2021 zamówienie
- 28.03.2023 przetwarzanie zamówienia
- 11.04.2023 rozpoczęcie produkcji
- 3.05.2023 opuścił fabrykę
- 17.06.2023 dostarczony do salonu
- 7.07.2023 odebrany
DEEJAY
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 cze 2015, o 22:46
Model Lexusa: W planach :)
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: DEEJAY »

Priv , zapraszam .
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: piotrulec »

mogę podpowiedzieć tylko , że ja samodzielnie robiłem konserwacje w 3 letnim NX , elementy zawieszenia , sanki , zwrotnice , wszystko bardzo słabo zabezpieczone.
umyłem podwozie na myjni bezdotykowej. Przyjechałem na myjnie z własnym lewarkiem podniosłem szybko samochód umyłem wszystkie zakamarki pianą.
Kolejnego dnia jak pojazd wysechł , podniosłem lewarkiem i używając dwóch dużych puszek preparatu o nazwie BRUNOX pomalowałem elementy na których występowała korozja.
Preparat łatwo się nanosi, jest bezbarwny , a w kontakcie z rdzą wchodzi w reakcje i zmienia kolor na czarny.
Nie było to profesjonalne zabezpieczenie ,ale tanie i skuteczne, czas trwałości oceniam na około 3 lata.
Teraz kupiłem nowego RXa, i od razu po wyjechaniu z salonu wjechałem na kanał i zabezpieczyłem cały spód samochodu 3 puszkami bezbarwnego wosku FORCH.
I bardzo mile się zaskoczyłem ile fabrycznej konserwacji jest na RXie i dodatkowych osłon , widać "na co poszły pieniążki". NX nie miał żadnych osłon prócz tej pod silnikiem, w RX jest prawie pełna podłoga osłonięta, zwrotnice są już aluminiowe, natomiast sanki amortyzatory , drążki zapewne za dwa lata były by już rude, tutaj nic się nie zmieniło.
yeti92
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2024, o 04:00
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Chełm
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: yeti92 »

Podepnę się. Szukam kogoś kto zrobi konserwację podwozia. Województwo lubelskie okolice Chełma i Lublina.
GS300h-gniezno
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2024, o 14:40
Model Lexusa: GS300H
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: GS300h-gniezno »

Gniezno i okolice.

Polecicie kogoś?
Awatar użytkownika
deejayR
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2023, o 08:45
Model Lexusa: Rav4 Hybrid
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: deejayR »

Witam .

Jeśli ktoś potrzebuje pomocy ws konserwacji z okolic Wrocławia to chętnie pomogę . Zapraszam do kontaktu

Z poważanie Bartłomiej.
 
Jezyk
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2024, o 13:01
Model Lexusa: nx
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: Jezyk »

piotrulec pisze: 13 gru 2023, o 16:49 mogę podpowiedzieć tylko , że ja samodzielnie robiłem konserwacje w 3 letnim NX , elementy zawieszenia , sanki , zwrotnice , wszystko bardzo słabo zabezpieczone.
umyłem podwozie na myjni bezdotykowej. Przyjechałem na myjnie z własnym lewarkiem podniosłem szybko samochód umyłem wszystkie zakamarki pianą.
Kolejnego dnia jak pojazd wysechł , podniosłem lewarkiem i używając dwóch dużych puszek preparatu o nazwie BRUNOX pomalowałem elementy na których występowała korozja.
Preparat łatwo się nanosi, jest bezbarwny , a w kontakcie z rdzą wchodzi w reakcje i zmienia kolor na czarny.
Nie było to profesjonalne zabezpieczenie ,ale tanie i skuteczne, czas trwałości oceniam na około 3 lata.
Teraz kupiłem nowego RXa, i od razu po wyjechaniu z salonu wjechałem na kanał i zabezpieczyłem cały spód samochodu 3 puszkami bezbarwnego wosku FORCH.
I bardzo mile się zaskoczyłem ile fabrycznej konserwacji jest na RXie i dodatkowych osłon , widać "na co poszły pieniążki". NX nie miał żadnych osłon prócz tej pod silnikiem, w RX jest prawie pełna podłoga osłonięta, zwrotnice są już aluminiowe, natomiast sanki amortyzatory , drążki zapewne za dwa lata były by już rude, tutaj nic się nie zmieniło.


 
Czy ściągałeś plastikowe elementy zewnętrzne nadkoli w NX czy RX ?  Szukam informacji w jaki sposób są przyczepione. To będzie już moje 6 auto, które będę konserwował metodą DIY ;). np. w ostatnio jakie konserwowałem tj. RAV4 2020 cześć tylnych plastików zewnętrznych nadkoli była po prostu przyklejona na dwustronną taśmę. Z duszą na ramieniu to odrywałem ale się udało. Wcześniej konserwowałem auta po kilku latach i tak jak pisałaś roboty przez to była sporo... Ostatnie dwa auta zaraz po odbiorze rozbierałem i to jest najlepszy moment jeśli chce się w to bawić. Trochę to jest słabe, że nówkę trzeba rozbebeszyć ale wolę tak niż później czyścić i grzebać dwa tygodnie.
 
 
Awatar użytkownika
piotrulec
Lex user
Posty: 84
Rejestracja: 2 sie 2016, o 13:11
Model Lexusa: RX
Skąd:: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: piotrulec »

ja nie odkręcałem plastików , jedynie to odchylałem je i natryskiwałem masę pod nie. Wychodzę z założenia że tam gdzie wosk nie da rady dotrzeć to i błoto nie doleci
 
Jezyk
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2024, o 13:01
Model Lexusa: nx
Skąd:: Toruń
Kontakt:

Re: Konserwacja podwozia

Post autor: Jezyk »

Ok. Dziękuję za odpowiedź. Założę, że może być tak jak RAV4.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości