Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: ArtIS »

No i najważniejsze...l używany kilkuletni to jeszcze daje szanse na fajny, normalny silnik. A nie plastikowy dzik z silnikiem 1.2...
zalukaj
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2021, o 00:44
Model Lexusa: LEXUS UX 200
Skąd:: Gorzów WLKP
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: zalukaj »

Zależy kto ile ma kasiury ale dla mnie kupowanie zupełnie nowego samochodu troszkę mija się z celem bo już po roku mocno traci na wartości. Ja odkupiłem od 1 właściciela po 3 latach i cena trzyma się fajnie :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: Dawid0ss »

Osobiście polecam nie wydawać na zakup auta więcej aniżeli 10-20% posiadanych pieniędzy. Wtedy zakup konsumpcyjny ma uzasadnienie i nie obciąża budżetu domowego. Polacy niestety na auto wydają prawie wszystkie swoje pieniądze, a później stosują serwis na "gumę do żucia i rajstopy" - ale somsiadom trzeba się pokazać ;-)

Wtedy dylemat, nowe czy używane, wyjaśnia się sam.

Gdybym miał kilka mln na koncie, na pewno bym nie jeżdził 15-letnim autem, tylko nowym, więc cała dyskusja sprowadza się do - jak to ktoś wcześniej nazwał - zasobności portfela.

Kiedyś w jakiejś książce przeczytałem fajne zdanie "Kupuj najdroższe mieszkanie, na jakie Cię stać i najtańszy samochód, jakim wypada Tobie jeździć". Zakup auta to czysta konsumpcja.

Pzdr
Wrotkarnia-Wywrotka
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 lis 2021, o 17:21
Model Lexusa: SC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: Wrotkarnia-Wywrotka »

Jak świat światem wiemy, że auto używane jest tańsze w zakupie. Ale czy na pewno? Z doświadczenia wiem, że drugie tyle włożymy w serwis i naprawę. Dlatego warto się zastanowić nad autem nowym, albo prawie nowym, tzn. z małym przebiegiem około 25 tyś. Kasę na warsztat przeznaczyć na spłatę kredytu. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Do tej pory kupowałem tylko auta 10 letnie z przebiegiem 200 tyś i to był ogromny błąd. Nauka kosztuje, warto słuchać ludzi doświadczonych:)
Kamrat2151
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 kwie 2022, o 08:16
Model Lexusa: 470 gx
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: Kamrat2151 »

Jeżeli kupujesz używany to trzeba go sprawdzić i protestować
MisMalis
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 4 maja 2022, o 00:38
Model Lexusa: 200is
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: MisMalis »

Ja wam powiem że dziś opłaca się jedynie kupno używanych.. w 2017 roku nowe tipo np kosztowało 50k a nie żeby z sensownym silnikiem jak dziś 100k :D

Obrazek
https://wstronedojrzalosci.pl/
Grudson
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2022, o 14:26
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: https://atriumshop.eu
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: Grudson »

Ceny wszystkich samochodów poszły w górę mocno. Ale kupowanie używanego jak dla mnie odpada. Ze względu na to, że nigdy nie wiadomo co się z autem działo wcześniej.
gks_szymon
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2022, o 11:35
Model Lexusa: 450H
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: gks_szymon »

moim zdaniem jak używane auto to tylko pełną historią serwisową, im więcej auto widziało "warsztatów" tym bardziej prawdopodobne że ktoś coś zrobił źle lub niedopatrzył
używane auto w cale nie musi być gorsze od nowego, zależy kto je użytkował i jak serwisował, jak dbasz tak masz
WitoldKukulski
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 5 wrz 2022, o 14:54
Model Lexusa: NX
Skąd:: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: WitoldKukulski »

gks_szymon pisze:moim zdaniem jak używane auto to tylko pełną historią serwisową, im więcej auto widziało "warsztatów" tym bardziej prawdopodobne że ktoś coś zrobił źle lub niedopatrzył
używane auto w cale nie musi być gorsze od nowego, zależy kto je użytkował i jak serwisował, jak dbasz tak masz
Dokładnie, a najgorzej jak niby wszystko jest w porządku, a co do czego okazuje się, że faktyczny stan pojazdu jest zupełnie inny niż deklarowany
rstranger
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2023, o 11:43
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: Auto nowe czy używane - wady i zalety obu rozwiązań

Post autor: rstranger »

Zakup nowego lub używanego samochodu ma swoje wady i zalety. To może tak delikatnie podsumowując :)

Zalety zakupu nowego samochodu:
- Gwarancja - nowe samochody zazwyczaj są objęte dłuższą gwarancją, co daje większe poczucie bezpieczeństwa i ochrony.
- Brak ukrytych wad - przy zakupie nowego samochodu nie musisz martwić się o ukryte wady, które mogą kosztować dużo pieniędzy w przyszłości.
- Nowoczesna technologia - nowe samochody mają najnowszą technologię, w tym zaawansowane systemy bezpieczeństwa i oszczędzające paliwo.
- Świeży wygląd - kupując nowy samochód, możesz cieszyć się świeżym wyglądem i nowoczesnym designem.

Wady zakupu nowego samochodu:
- Wyższa cena - nowe samochody są zazwyczaj droższe niż używane, co może być trudne do zaakceptowania dla osób z ograniczonym budżetem.
- Szybka deprecjacja wartości - nowe samochody tracą na wartości bardzo szybko, zwłaszcza w pierwszych latach po zakupie.
- Wyższe ubezpieczenie - nowe samochody są zazwyczaj ubezpieczone na wyższe kwoty ze względu na ich wartość i technologię.

Zalety zakupu używanego samochodu:
- Niższa cena - używane samochody są zazwyczaj tańsze niż nowe, więc można oszczędzić, co może być bardziej przystępne dla osób z ograniczonym budżetem.
- Mniej deprecjacji - używane samochody tracą na wartości wolniej niż nowe, co może oznaczać, że można je sprzedać za podobną cenę, co się na nie wydało.
- Ubezpieczenie tańsze - używane samochody zazwyczaj są tańsze do ubezpieczenia, ponieważ ich wartość jest niższa.
- Możliwość negocjacji - kupując używany samochód, istnieje większa szansa na negocjacje cenowe.

Wady zakupu używanego samochodu:
- Ukryte wady - używane samochody mogą mieć ukryte wady, które mogą być kosztowne w przyszłości.
- Wymiana części - starsze samochody mogą wymagać wymiany części, co może zwiększyć koszty.
- Brak gwarancji - używane samochody nie są objęte gwarancją, więc można się poczuć mniej bezpiecznie, że coś się zepsuje.

W końcu, wybór między nowym a używanym samochodem zależy od Twoich potrzeb, stylu życia i oczywiście posiadanych pieniędzy :)
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości