Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Kokos
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2023, o 17:37
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Cieszyn
Kontakt:

Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: Kokos »

Witam,
Muszę kupić i zmienić wahacze, tuleje, sworzeń itd (zdjęcia poniżej) na Lexusa IS250 2006 4GRFSE AWD 2500CC, i nie mogę ich nigdzie znaleźć.
Znalazłem tylko części Febest i NTY, i wolałbym ich unikać.
Czy ktoś wie gdzie można to kupić, albo jedyną szansą jest pójście do Lexusa i kupienie ich od nich za szalone pieniądze?

Obrazek
Awatar użytkownika
Bolesław
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 24 lip 2013, o 13:23
Model Lexusa: GS
Skąd:: Osiek
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: Bolesław »

Lokalnie pewnie ciężko będzie ci coś takiego znaleźć, łatwiej pewnie w necie. Na iparts mają mnóstwo części samochodowych, sworznie też, elementów do Lexusa też nie brakuje. Przejrzyj ich stronę (wyszukiwarka pozwala sporo wyfiltrować), a w razie czego możesz też złapać konsultanta i podpytać o konkretne modele, może coś pomogą.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: muzz »

sworznie i końcówki popatrz na https://allegro.pl/uzytkownik/sma-555-Sankei
555 to dobra marka dla skośnookich samochodów.
co do wahaczy czy tulej to większy problem, możesz szukać na iparts albo autodoc ale jak nie ma teraz to oczekiwanie na części może trochę potrwać.
mam wrażenie, że producenci części co jakiś czas produkują jakąś partię części i te pojawiają się w sklepach, ale do tego trzeba mieć czas i cierpliwość...
a jak potrzeba już teraz to pozostaje ściągnięcie części z US&A albo Japonii - https://www.rockauto.com/ (w stanach jest więcej części zamiennych do Lexów różnej jakości) lub https://www.amayama.com/en
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: q3_ »

Nie wiem czy dokładnie o takie elementy chodzi, ale u siebie kiedyś regenerowałem jeden element metalowo gumowy w wahaczu który w ASO nie występuje osobno ale z całym wahaczem za miliony monet. Jeżdżę już z tym kilka lat i nic się złego nie dzieje. Jeśli nie znajdziesz części to proponuję rozważyć taką opcję. Jest warsztat pod Warszawą który robi takie cuda za niewielkie pieniądze. Jeśli chcesz to poszukam namiarów.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: muzz »

tak, tak, robi, sam brałem zregenerowane wahacze do GS mk2 (wymiana niewymiennych sworzni ;) ) ale one też długo nie wytrzymują niestety...
nie mówię, że z innymi zregenerowanymi częściami będzie tak samo...po prostu warto mieć to na uwadze...
z resztą z kumplem i tak mamy 2 wahacze przez nich zregenerowane w garażu tak na wszelki wypadek jakby trzeba było na szybko wymieniać także nie mówię takim częściom nie...
do GS w końcu, po przerobieniu chyba 4 przednich górnych wahaczy 2 czy 3 nówek ze sklepu i tego jednego zregenerowanego (padały zawsze sworznie), zamówiłem w końcu z amayama oryginał...
z kolei tuleję w dolnym wahaczu zastąpiłem poliuretanem i tutaj jestem zadowolony choć na garbach trochę skrzeczą ;)
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: q3_ »

Ja robiłem regenerację w 2017 roku i do teraz, przy przebiegu ok 15kkm rocznie regenerowany element nie padł. Więc z moje punktu widzenia zrobione przyzwoicie.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: muzz »

może wszystko zależy od tego jaki element...
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: q3_ »

Pewnie tak. Odgrzebałem sobie zapiski. To był tylny górny sworzeń w lewym wahaczu (nie mam pojęcia co to znaczy ale tak mam zapisane) a warsztat to Błoński w Zielonce.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka
 
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Lexus IS250 - gdzie kupić części?

Post autor: muzz »

warsztat się zgadza.
tylne sworznie mają lżej i to jest pewnie jedną składową dlaczego dłużej nie ma z nim problemu.
może teżsam sworzeń lepszy po prostu...
tak czy inaczej jak nie ma co się lubi to się lubi co się ma ;)
ja ani nie polecam ani nie zniechęcam, po prostu mówię jak miałem.
z resztą jakbym był całkowicie niezadowolony to bym na "zapas" nie wziął ;)
u błońskiego można też od razu wziąć z wymianą ale, żeby wymienić trzeba przyjechać rano i ustawić się w kolejce - nie ma zapisów (tak przynajmniej kiedyś było)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości