Spalanie Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Zrobiło się cieplej, więc wymieniłem już opony na letnie. Spalanie wyraźnie spadło. 
 
 
Ghotti
Lex Master
Posty: 1384
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 04:06
Model Lexusa: 350h
Skąd:: mazowieckie
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Ghotti »

następne 2 tygodnie noce -4/0 teoretycznie :D słaby deal
350h omotenashi

26.11.2021 - zamówienie
12.05.2023 - odebrany
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

Tomasz76 pisze: 23 mar 2023, o 10:48 Zrobiło się cieplej, więc wymieniłem już opony na letnie. Spalanie wyraźnie spadło. 

 
Zrobiło się cieplej na chwilę. Wszelkie prognozy wskazują ze to jeszcze za wcześnie na zmianę opon - ja raczej po Świętach wymienię no chyba że przed Świętami podadzą wyraźnie ciepłe fronty, zwłaszcza jeśli chodzi o noce i poranki. 
Co do spalania zrobilem dzisiaj ponad 200 km z zona i synkiem 1 rok - wycieczka za Wawe po różnych drogach i spalanie przy zimowych średnie 5,8 litra :)
 
 
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Dawno już nie kasowałem wyników spalania. U mnie średnia z przejechanych kilkunastu tysięcy kilometrów wynosi 7,8L i od dłuższego już czasu się nie zmienia.
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: I.Q. »

Trasa Kraków-Warszawa - Warszawa-Kraków (A4, S1, A1) 4 osoby, prędkości tyle ile można ale zgodnie z przepisami - spalanie obliczone według ilości spalonego paliwa i kilometrów - 7,15 l/100km ( jak dla mnie wynik b.dobry).
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Najlepiej sprawdzaj spalanie po każdym zgaszeniu samochodu (wynik wyświetla się przez kilka sekund). Komputer nie przekłamuje, mam to sprawdzone.
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: I.Q. »

Tomasz76 pisze: 29 mar 2023, o 08:29 Najlepiej sprawdzaj spalanie po każdym zgaszeniu samochodu (wynik wyświetla się przez kilka sekund). Komputer nie przekłamuje, mam to sprawdzone.

 
Wiem, widziałem,  tyle że w trasie raz się zatrzymałem, później nocleg W-wa i trasa powrotna, a chciałem mieś średnią z całego wyjazdu. 
A tak na marginesie - można ustawić dystans dnia (nawet dwa A i B) a czy jest jakaś możliwość by komputer pokazał mi średnie spalanie z  tego dystansu ( zakładając że zatrzymuje sie po drodze, gaszę silnik) 
Łączkowski
Lex user
Posty: 124
Rejestracja: 5 kwie 2022, o 14:14
Model Lexusa: NX
Skąd:: WARSZAWA
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Łączkowski »

I.Q. pisze: 29 mar 2023, o 20:53
No można sobie ustawić średnie spalanie z takiego okresu czasowego jaki się chce. Jak startujemy to trzeba wyzerować na ekranie i aktualizowac i potem sobie sprawdzic na koniec okresu 
 
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Właśnie wróciłem z majowego weekendu w Chorwacji. Przejechałem 3500 kilometrów. Średnie spalanie z całej trasy wyniosło 7,3L. Całkiem dobry wynik, tym bardziej, że jechałem w 4 dorosłe osoby z pełnym bagażnikiem. Jednak największym zaskoczeniem okazało się spalanie na odcinku Makarska-Dubrownik. Jedziesz krętymi drogami wybrzeżem, gdzie są ciągłe ograniczenia. Poruszasz się z prędkością 50-70 km/h. Na nowo wybudowanym słynnym moście można jechać szybciej. Oczywiście zjeżdżając ze wzniesień gazu nie dodawałem, tylko hamowałem silnikiem. Spalanie w jedną stronę wyniosło 4,3L, a z powrotem 4,5L. Widać, że na takich trasach hybrydy sprawdzają się najlepiej. Natomiast na polskiej autostradzie, jadąc z prędkością 140 km/h auto spaliło średnio 8,5 litra. Przebieg auta wynosi już 28tys. Niebawem pojadę na drugi przegląd. Z zakupu jestem nadal zadowolony.
Waldek75
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 17 sty 2022, o 13:16
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Racławice
Kontakt:

Re: Spalanie Lexusa NX 350h

Post autor: Waldek75 »

Tomasz76 pisze:Właśnie wróciłem z majowego weekendu w Chorwacji. Przejechałem 3500 kilometrów. Średnie spalanie z całej trasy wyniosło 7,3L. Całkiem dobry wynik, tym bardziej, że jechałem w 4 dorosłe osoby z pełnym bagażnikiem. Jednak największym zaskoczeniem okazało się spalanie na odcinku Makarska-Dubrownik. Jedziesz krętymi drogami wybrzeżem, gdzie są ciągłe ograniczenia. Poruszasz się z prędkością 50-70 km/h. Na nowo wybudowanym słynnym moście można jechać szybciej. Oczywiście zjeżdżając ze wzniesień gazu nie dodawałem, tylko hamowałem silnikiem. Spalanie w jedną stronę wyniosło 4,3L, a z powrotem 4,5L. Widać, że na takich trasach hybrydy sprawdzają się najlepiej. Natomiast na polskiej autostradzie, jadąc z prędkością 140 km/h auto spaliło średnio 8,5 litra. Przebieg auta wynosi już 28tys. Niebawem pojadę na drugi przegląd. Z zakupu jestem nadal zadowolony.
Twoje spostrzeżenia odnośnie użytkowania tego auta są najbardziej miarodajne. Upewniają mnie, że jednak wybór 350h Omotenashi był trafny, chociaż odbiorę go pewnie dopiero w czerwcu już w myślach jestem w dalekich trasach krajowych i europejskich.... Pozdrawiam.

Wysłane z mojego motorola edge 30 ultra przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adalbert62 i 2 gości