Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
grzegorzkonka
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 22 sie 2022, o 13:23
Model Lexusa: Es
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: grzegorzkonka »

Witam przeprowadzałem aktualizacje systemu z 17MM do 19MM i podczas trzeciego etapu aktualizacji (chodzi mi o trzeciego pendriva ) aktualizacja zawiesza się i nic się nie dzieje po wyjęciu pendriva i wyłączeniu i włączeniu samochodu system działa normalnie ale nie ma na nim najnowszej wersji ma ktoś pomysł o co chodzi ?
lukaszo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2023, o 20:25
Model Lexusa: nx300h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: lukaszo »

pitu20 pisze: 17 maja 2021, o 09:13 PROBLEM:
Dzień dobry,
po aktualizacji etap 2 moje radio wpadło w pętlę resetowania się. Czy ktoś ma na to jakiś sposób? Spotkaliście się z takim problemem?

 
mam ten sam problem. poradziłeś sobie może jakoś z tym kłopotem?
lukaszo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 3 lut 2023, o 20:25
Model Lexusa: nx300h
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: lukaszo »

znazłem rozwiązanie problemu, gdyby ktoś miał taki kłopot z bootloop to w czasie kiedy jest dostęp do menu należy usunąć dane osobiste w konfiguracji. niestety czasu pętli jest krótki dlatego trzeba wyczuć moment i zrobić to bardzo szybko, po tym cały system jest ok.
Nicckus
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 sty 2018, o 18:16
Model Lexusa: SL500h 2018
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Nicckus »

mateo-salvadore pisze: 6 lis 2020, o 13:04 Panie i Panowie,

Pojawiła się możliwość aktualizacji naszych systemów pokładowych, dodającej obsługę Android Auto i Apple CarPlay.

Wczoraj z powodzeniem przeprowadziłem taką aktualizację w Lexusie ES 300h z 2019 z systemem Lexus Premium System (CY17 albo MM17 jak kto woli). System został zaktualizowany do CY17+ czyli MM19. Całość wykonana zgodnie z z instrukcją nie ma prawa się nie udać ;) Ale oczywiście realizacja na własne ryzyko.

Warunkiem do aktualizacji jest posiadanie mapy w wersji minimum 2018v1, ale przypominam, że aktualizacje map można darmowo pobrać ze strony: https://www.lexus-tech.eu - trzeba mieć tu darmowe konto (dostępna jest aktualnie wersja 2020v1). Potem przejść do zakładki "Właściciel" a następnie w kolumnie "Dostęp Płatny" (to podpucha - akurat mapy są dostępne bezpłatnie) wybrać "Aktualizacje map i oprogramowania". Ważne jest to, że mapy przed instalacją będą wymagały darmowej aktywacji na tej stronie, ale wszystko jest opisane w instrukcji aktualizacji.

Z tej samej strony można pobrać aktualizacje do systemu infotainment, do czego zachęcam, ale ten dostęp jest już płatny. Za 4 euro można wykupić dostęp na godzinę, lub... skorzystać z poniższego linku:
https://mega.nz/folder/B2JQCbIa#RY1ZmyiDcEvzdT0Unx3mbw - konto mega jest darmowe - nie wiem jak długo wszystkie 3 paczki + dokument z instrukcją tam będą dostępne. To samo wrzuciłem poniżej, ale póki są na mega.nz - można ściągać stamtąd.
https://chomikuj.pl/matisys/Firmware/Le ... 26-10-2020
Na chomika też w miarę możliwości wrzucam dostępne aktualizacje.

I pobrać wszystkie potrzebne materiały wraz z instrukcją po polsku.
Pomyślałem, że takie ułatwienie...to będzie mimo wszystko spore ułatwienie ;)
Instrukcję należy przejść dokładnie krok po kroku.
Warto zauważyć, że Apple CarPlay i AdnoridAuto wymagają podłączenia kablem aby działać. A i warto zaglądać na stronę https://www.lexus-tech.eu w poszukiwaniu kolejnych aktualizacji ;)

 
Czy możesz mi podpowiedzieć czy. jest możliwość pobrania do lex LS500h z 2018r? 
Zalogowałem się na stronę, zapłaciłem za dostęp i podczas instalacji oprogramowania w aucie, prosiło mnie o kod który powinien się wygenerować na stronie internetowej - niestety nie mogłem go wygenerować. 
Auto oczywiście po gwarancji. 
 
Excentryk
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2023, o 19:40
Model Lexusa: Nx300h
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: Excentryk »

mikida pisze: 12 lut 2021, o 23:06 Witam. Posiadam lexus nx 300h z 2017r . Chciałbym zapytać czy w tym modelu można przeprowadzić aktualizacje oprogramowania by działał android auto? A jeśli nie jest możliwa aktualizacja oprogramowania to czy może ktoś podać namiar na aktualizacje samej mapy. Taką posiadam wersje oprogramowania.

 
I jak udało się zaktualizować z tej wersji? 
czy inni użytkownicy wiedzą coś o tym? Czy ta wersja softu lexus da się zaktualizować softem?
lexcar
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2021, o 00:24
Model Lexusa: IS
Skąd:: KRK
Kontakt:

Re: Android Auto i Apple CarPlay dla Lexusa ES, NX, UX

Post autor: lexcar »

Ktoś przerabial temat Android Auto i Apple CarPlay do Lexus IS 2019 r. z DUŻYM wyświetlaczem?
 
Ostatnio zmieniony 2 mar 2024, o 19:15 przez lexcar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości