Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Problemy z silnikami dotyczące modelu RX
Awatar użytkownika
Andek
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 20 wrz 2020, o 01:51
Model Lexusa: RX400h 2005
Skąd:: Malaga
Lokalizacja: Malaga, Hiszpania
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: Andek »

igrsan pisze: 12 mar 2023, o 15:52
igrsan pisze: 25 lut 2023, o 21:28 Zrób kalibracje baterii akumulatora zgodnie z procedurą.


 
No i na koniec zostawię rodzynka dla tych co nie wierzą, ze to jest możliwe w 17 letniej hybrydzie.IMG_7527.JPG
 

 
U mnie leci 18ty rok i nabijam na zielono praktycznie za kazdym razem jak zjezdzam dluzej z gorki. Oryginalna bateria trakcyjna rzecz jasna.

Na YT wrzucalem jakis czas temu filmik jak jade na pradzie pod lekka gorke ponad kilometr, bateria daje rade. Kupilem z przebiegiem 278.000 po 2 wlascicielach, obydwaj ponoc glownie autostrady i troche miasta, bardzo dobre serwisowanie, na wszystko dokumenty i faktury.

Do autora postu: to spalanie przy polskich temperaturach powietrza wydaje mi sie jak najbardziej normalne, u mnie jest cieplo, wiec zero grzania, jesli wylaczam klime i jade bardzo spokojnie, moge zejsc do jakichs 9,5 litra w cyklu, ale praktycznie nigdy nie jezdze tak anemicznie, wiec usredniajac wychodzi mi po prawie 70 tys przejechanych ok 10,2. Gdybym muysial grzac, byloby na pewno 11 albo wiecej. Bywaja przebiegi ze spalaniem 12, a bywaja takie z 8,5-9, wszystko zalezy od sytuacji, stylu jazdy, obciazenia. pogody, rodzaju drogi etc. Jak mam ochote sie bujac powoli i na rownym uzywam prawidlowo "pulse and glide", wykorzystujac dobrze zjazdy (brak innych aut tamujacych ruch etc) mozna naprawde oszczedzic paliwo, nawet w prawie 18 letnim Reksiu. Jak mi sie spieszy, to mam to gdzies i wtedy robi sie malo eko, hehe. Podstawa to przylozyc sie do nauki jazdy hybryda i korzystac z systemu na tyle, na ile sie da, sporo przewidujac na drodze. "Jedz jak tirowiec", to naprawde sie sprawdza w takich hybrydach.
 
RX400H
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 2 lut 2023, o 09:04
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: RX400H »

Zauważyłem, że wszystko się zmieniło, gdy temp wzrosła powyżej 10 stopni. Niezależnie od tego czy jeżdżę na wyłączonej klimie i nawiewie.
Hison
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2020, o 01:37
Model Lexusa: X6
Skąd:: Kiev
Kontakt:

Re: Nieprawidlowe działanie hybrydy + nierówna praca silnika cold start rx400h

Post autor: Hison »

Andek pisze: 21 mar 2023, o 18:22
igrsan pisze: 12 mar 2023, o 15:52
igrsan pisze: 25 lut 2023, o 21:28 Zrób kalibracje baterii akumulatora zgodnie z procedurą.



 
No i na koniec zostawię rodzynka dla tych co nie wierzą, ze to jest możliwe w 17 letniej hybrydzie.IMG_7527.JPG
 


 
U mnie leci 18ty rok i nabijam na zielono praktycznie za kazdym razem jak zjezdzam dluzej z gorki. Oryginalna bateria trakcyjna rzecz jasna.

Na YT wrzucalem jakis czas temu filmik jak jade na pradzie pod lekka gorke ponad kilometr, bateria daje rade. Kupilem z przebiegiem 278.000 po 2 wlascicielach, obydwaj ponoc glownie autostrady i troche miasta, bardzo dobre serwisowanie, na wszystko dokumenty i faktury.

Do autora postu: to spalanie przy polskich temperaturach powietrza wydaje mi sie jak najbardziej normalne, u mnie jest cieplo, wiec zero grzania, jesli wylaczam klime i jade bardzo spokojnie, moge zejsc do jakichs 9,5 litra w cyklu, ale praktycznie nigdy nie jezdze tak anemicznie, wiec usredniajac wychodzi mi po prawie 70 tys przejechanych ok 10,2. Gdybym muysial grzac, byloby na pewno 11 albo wiecej. Bywaja przebiegi ze spalaniem 12, a bywaja takie z 8,5-9, wszystko zalezy od sytuacji, stylu jazdy, obciazenia. pogody, rodzaju drogi etc. Jak mam ochote sie bujac powoli i na rownym uzywam prawidlowo "pulse and glide", wykorzystujac dobrze zjazdy (brak innych aut tamujacych ruch etc) mozna naprawde oszczedzic paliwo, nawet w prawie 18 letnim Reksiu. Jak mi sie spieszy, to mam to gdzies i wtedy robi sie malo eko, hehe. Podstawa to przylozyc sie do nauki jazdy hybryda i korzystac z systemu na tyle, na ile sie da, sporo przewidujac na drodze. "Jedz jak tirowiec", to naprawde sie sprawdza w takich hybrydach. <!--td {border: 1px solid #cccccc;}br {mso-data-placement:same-cell;}-->Nie sądziłem/am, że trafie na taką unikalną możliwość rozwoju kariery zawodowej na stronie z ofertami pracy. Ta oferta, która dosłownie mnie wciągnęła, daje mi szansę na pracę z wybitnymi specjalistami i zdobycie https://razem.work/pl/job-in-krakow cennego doświadczenia. Nie mogę doczekać się, aby podjąć wyzwanie i zaprezentować swoje umiejętności.
 

 
Czy możesz mi powiedzieć, jak i gdzie mogę teraz znaleźć listę świeżych ofert pracy? Naprawdę szukam pracy, dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości