220D swap silnika

Naprawa, usterki, porady, spostrzeżenia. Wszystko co dotyczy silników Diesla.
ODPOWIEDZ
Gald
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2022, o 15:12
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

220D swap silnika

Post autor: Gald »

Cześć, na wstępie zaznaczę, że jestem totalnym motoryzacyjnym noobem, o czym może świadczyć mój ostatni zakup. Otóż, nabyłem drogą kupna IS 220D z 2006 roku, za całość dałem 22k PLN, autko ma przejechane 219k km (ta napewno xD), jest naprawdę wygodne, zadbane, ruda nigdzie nie gryzie... ALLLLLEEEEE ten silnik... boshe... rusza się jak wóz z węglem, jeszcze ostatnio zgasł mi na biegu jałowym, jak czekałem na światłach. Naszła mnie taka myśl, skoro autko odpowiada mi w zupełności i jedyne ALE mam do silnika to może jest jakaś opcja na wymianę silnika, na jakiś inny, nie na disla 2,2 tylko na coś kompletnie innego?
Teraz garść durnych pytań:
Czy jest możliwy swap silnika w tym samochodzie?
Jaki ewentualnie silnik bez problemowo tutaj można zamontować?
Na co powinienem zwrócić uwagę podczas ewentualnej wymianie silnika?
Czy jestem w stanie mojego dislowego Lexa przerobić na benzynę (bardziej tutaj pytanie czy mogę wrzucić silnik benzynowy jesli orginalnie był disel?)

Zdaje sobie sprawę, że oczywiste odpowiedzi na te pytania, mogą spowodować, że ktoś zje biurko z żenady, ale postaram się zaryzykować.

Pozdrawiam serdecznie
Gald
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: ledziu »

Wszedłeś w dział tuningu :biggrin2: a to inna rzeczywistość motoryzacyjna więc albo idziesz na grubo godząc się z zagrożeniami (np. v8)albo odpuść, sprzedaj diesla i kup benę.
Gald
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2022, o 15:12
Model Lexusa: IS 220D
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: Gald »

ledziu pisze:Wszedłeś w dział tuningu :biggrin2: a to inna rzeczywistość motoryzacyjna więc albo idziesz na grubo godząc się z zagrożeniami (np. v8)albo odpuść, sprzedaj diesla i kup benę.
Dzięki za odpowiedz Ledziu, powiedz jakie zagrożenia masz na myśli? Wymieniając V8 masz na myśli jakiś konkretny silnik?

Pozdrawiam
Gald
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: ledziu »

Gald pisze:
ledziu pisze:Wszedłeś w dział tuningu :biggrin2: a to inna rzeczywistość motoryzacyjna więc albo idziesz na grubo godząc się z zagrożeniami (np. v8)albo odpuść, sprzedaj diesla i kup benę.
Dzięki za odpowiedz Ledziu, powiedz jakie zagrożenia masz na myśli? Wymieniając V8 masz na myśli jakiś konkretny silnik?

Pozdrawiam
Gald
Jest tego za dużo żeby pisać :biggrin2:

Tak jak powiedziałem jeżeli nie jesteś mechanikiem i dopiero byś miał zaczynać swapowanie to na 1 000 000 % :biggrin2: odpuść. Szukaj benzyny tym bardziej że masz 250/350/isf.
herringburdensome
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 4 sty 2023, o 06:28
Model Lexusa: Lexus 2017
Skąd:: USA
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: herringburdensome »

Dzięki za odpowiedź od Ledzia, powiedz mi jakie groźby masz na myśli?
idle breakout
 
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: carinus »

Najrozsądniej oddać go specjaliście od modyfikacji sterownika i wtedy ten silnik staje się zupełnie inny. Sam miałem kiedyś przekładać silniki, ale po remapie sterownika ten samochód zaczął dopiero jechać, przyspieszać i mniej pali, znacznie mniej pali. Po dołożeniu małego wspomagania LPG na dzień dzisiejszy jest to mój najszybszy lexus na długie trasy. Spalanie przy prędkościach autostradowych wychodzi obecnie w granicach 3-3.5 l diesla i 2-3l LPG. Gaz podawany podcisnieniowo, instalacja za 300zł.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: ledziu »

karinus
Najrozsądniej oddać go specjaliście od modyfikacji sterownika i wtedy ten silnik staje się zupełnie inny. Sam miałem kiedyś przekładać silniki, ale po remapie sterownika ten samochód zaczął dopiero jechać, przyspieszać i mniej pali, znacznie mniej pali. Po dołożeniu małego wspomagania LPG na dzień dzisiejszy jest to mój najszybszy lexus na długie trasy. Spalanie przy prędkościach autostradowych wychodzi obecnie w granicach 3-3.5 l diesla i 2-3l LPG. Gaz podawany podcisnieniowo, instalacja za 300zł.
 
Elo. Dawno nie pisaliśmy  :piwo:

Co z tym uz w is MK2 ?  ;)
 
Gnije mi na palecie tak bezczynnie. 
 
Italiano_1990
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 13:56
Model Lexusa: IS220
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: Italiano_1990 »

carinus pisze: 6 sty 2023, o 16:15 Najrozsądniej oddać go specjaliście od modyfikacji sterownika i wtedy ten silnik staje się zupełnie inny. Sam miałem kiedyś przekładać silniki, ale po remapie sterownika ten samochód zaczął dopiero jechać, przyspieszać i mniej pali, znacznie mniej pali. Po dołożeniu małego wspomagania LPG na dzień dzisiejszy jest to mój najszybszy lexus na długie trasy. Spalanie przy prędkościach autostradowych wychodzi obecnie w granicach 3-3.5 l diesla i 2-3l LPG. Gaz podawany podcisnieniowo, instalacja za 300zł.

 
 Możesz podać więcej info co to za rodzaj instalacji? Jak działa? Gdzie to zrobić? Jakie koszta? 🙏
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: 220D swap silnika

Post autor: carinus »

ledziu pisze: 6 sty 2023, o 23:24
 
Elo. Dawno nie pisaliśmy  :piwo:

Co z tym uz w is MK2 ?  ;)
 
Gnije mi na palecie tak bezczynnie. 
 

 
Dałem se siana z przeróbkami. Ten diesel po remapie okazał się fajnym popierdalaczem autostradowym. Jak jeszcze doszła instalacja LPG moment poszybował ostro w górę, nie miałem okazji zrobić pomiarów, ale same odczucia są wystarczająco mocne. Na długich trasach tankowania mam teraz co 1500km.
Italiano_1990 pisze: 4 mar 2023, o 14:09
 
Możesz podać więcej info co to za rodzaj instalacji? Jak działa? Gdzie to zrobić? Jakie koszta? 🙏

 
 Zwykła instalacja podciśnieniowa do zrobienia z czegokolwiek co masz pod ręką, nawet używany sprawny sprzęt. Podawanie gazu eżektorem przed turbiną, żeby dobrze wymieszać gaz z powietrzem. Jedynie najważniejsza jest regulacja dawki gazu i tutaj kłania sie stały pomiar EGT, strojenie na szerokopasmowej sondzie. Później już wszystko gra jak powinno.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki wysokoprężne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości