Spryskiwacze reflektorów przestały działać RX

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Spryskiwacze reflektorów przestały działać RX

Post autor: igrsan »

Panowie,

Przestały działać spryskiwacze reflektorów. Nie reagują na spryskiwacze szyby, ani na niezależny przycisk z przy lewarku biegów. Nie słychać charakterystycznego dźwięku, że pompka pompuje płyn,tak jakby nie reagowała. Pół roku temu wymieniłem pompkę spryskiwaczy przedniej szyby i wszystko do tej pory chodziło. Tydzień temu wymieniłem żarówkę podświetlenia przycisku spryskiwacza, podgrzewania foteli i zapalniczki (od zapalniczki się spaliła). Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego, ale jest w tym samym panelu na dole przy lewarku.
:omg:
 
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów przestały działać RX

Post autor: igrsan »

igrsan pisze: 7 mar 2023, o 09:35 Panowie,

Przestały działać spryskiwacze reflektorów. Nie reagują na spryskiwacze szyby, ani na niezależny przycisk z przy lewarku biegów. Nie słychać charakterystycznego dźwięku, że pompka pompuje płyn,tak jakby nie reagowała. Pół roku temu wymieniłem pompkę spryskiwaczy przedniej szyby i wszystko do tej pory chodziło. Tydzień temu wymieniłem żarówkę podświetlenia przycisku spryskiwacza, podgrzewania foteli i zapalniczki (od zapalniczki się spaliła). Nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego, ale jest w tym samym panelu na dole przy lewarku.
:omg:
 

 
Chyba EOT. znalazłem 3 pompkę, która odpowiada za reflektory, ale potrzebuje potwierdzenia. Początkowo myślałem, że zasilany jest silniczkiem spryskiwaczy przedniej szyby. Jednak proszę o potwierdzenie i sposób rozwiązania problemu.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów przestały działać RX

Post autor: machony79 »

Do reflektorów jest inna pompka.Musi być wysokociśnieniowa.
STOP HYBRID GO SMOG
igrsan
Lex user
Posty: 92
Rejestracja: 21 kwie 2022, o 11:22
Model Lexusa: RX
Skąd:: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Spryskiwacze reflektorów przestały działać RX

Post autor: igrsan »

machony79 pisze: 8 mar 2023, o 15:54 Do reflektorów jest inna pompka.Musi być wysokociśnieniowa.

 
Dokładnie. Już ja zlokalizowałem z przodu zbiornika. Dostępność w internecie BRAK. Spróbuje coś zmajstrować z dostępnych pompek np.z tej do CRV-ki. 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości