[LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Hej, mała aktualizacja.
Mimo tego co pisze producent (połączenie kablem lub bezprzewodowe dla Car Play oraz przewodowe dla Android Auto) udało mi się przez przypadek podłączyć Android Auto bezprzewodowo! (znaczy sam się połączył jak odpiąłem telefon od kabla, moja zasługa polegała tylko na tym że to zauważyłem i się zdziwiłem).
Okazuje się że po aktualizacji otrzymanej od sprzedawcy, o której niedawno wspominałem AA łączy się bezprzewodowo i działa bezproblemowo z telefonem ASUS ZenFone 8 oraz Samsung S21 - obydwa z Android 13. Będę testować (pewnie za jakiś czas) iPhone'a żeby sprawdzić karpleja, ale myślę (i mam nadzieję), że efekt będzie podobny. Za takie niespodzianki jestem coraz bardziej zadowolony z tego zakupu.
Jak sobie pomyślę, że w nowych samochodach za takie rzeczy trzeba zapłacić grubą kasę, a w większości nowych samochodów o bezprzewodowym AA można tylko pomarzyć, to jestem jeszcze bardziej przekonany że mój LS430, mimo wieku, zostanie ze mną jeszcze bardzo długo.
 
Audio
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2023, o 00:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: Audio »

Ja kupiłem radio z Androidem i mam troszkę pod górę. Chińczyk obiecuje pomoc ale widać, że troszkę trzeba będzie się pomęczyć. Wprawdzie mam radio innego producenta, ale chyba pliki canbus będą takie same. Pisałeś o tym, że robiłeś update oprogramowania. Czy to były tylko pliki na kartę pamięci, czy całe systemy operacyjne?
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Wydaje mi się, że miałem i takie i takie. Na początku dostawałem małe aktualizacje które naprawiały jakieś tam drobne problemy. Ale ostatnio cała paczka miała ze 2G więc zakładam że cały system został zaktualizowany.
pilot-84
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 12 lis 2016, o 16:13
Model Lexusa: LS400 1989
Skąd:: Łódź
Kontakt:

[LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: pilot-84 »

Cześć,

Będę kupował nawigację do siebie (LS430, ze zwykłym radiem). Zastanawiam się nad wyborem wariantu:

RAM / dysk
8GB / 128GB -> 1750zl
4GB / 64GB -> 1450zl

Chciałem zapytać jak z wydajnością u Ciebie z 6GB RAM-u? Czy można iść w wariant 4GB czy jednak dopłacić te 3 stówy?

Drugie pytanie: czy to „radio nawigacja” jest zasilane jakoś przez oryginalny wzmacniacz, czy z jego pominięciem? U mnie radio jest nieżywe (czasami pojawia się Error 3, a czasami tylko mignie i się wyłącza), być może wzmacniacz też.

Poza tym bardzo dobry i przydatny wątek!
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Hej
Na 6GB RAM u mnie chodzi płynnie bez żadnych przycinek. Wiadomo, jak się aplikację uruchamia to może to trwać jakiś ułamek sekundy ale jest moim zdaniem ok. Nie mniej ja wychodzę z założenia że im więcej RAM tym lepiej i dlatego kupiłem najwięcej jak się dało w momencie zakupu. Reasumując, ja bym kupił 8, a Ty oczywiście zrobisz jak uważasz za stosowne.
Co do pamięci na dane, to ty bym uzależniał co masz zamiar wgrać w tę pamięć. Ja miałem zamiar wgrać dużo plików z muzyką żeby być niezależnym od dostępności lub cen sieci, oraz mapy offline do nawigacji Here, więc doszedłem do wniosku że im więcej tym lepiej. Znowu, ja bym kupił 128 lub więcej jeśli by się dało.
Moduł korzysta ze wzmacniacza który jest oryginalnie wbudowany w samochód, więc ten element musi być sprawny. Wg mojego rozumienia jak to wszystko działa to inne elementy systemu audio (typu CD, tuner) nie muszą działać poprawnie, nie mniej tutaj nie dam sobie niczego obciąć.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marianex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2018, o 12:08
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: POL
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: marianex »

A czy jak się ma ML to strata na jakości muzyki przy takim radiu z androidem jest odczuwalna?
Ta cała magia siedzi w radiu czy może w samym wzmacniaczu ML?
---
Obywatel świata
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Na moje drewniane ucho magia jest we wzmacniaczu i głośnikach. Dźwięk z chińskiego Androida jest bardzo przyzwoity. Mając dobrej jakości pliki z muzyką brzmienie jest bardzo dobre. Dodatkowo jest sporo możliwości przystosowania go do swojego gustu. Rozbudowany equaliser, ustawianie pola odsłuchu, podbijanie basu, co kto lubi. Oczywiście można korzystać z oryginalnie wybudowanego w samochód odtwarzacza CD czy radia (które z kolei moim zdaniem gra tak sobie).

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Chyba trochę sobie zaprzeczyłem twierdząc że z radia dźwięk jest taki sobie, wiadomo wzmacniacz nie jest w stanie zbyt wiele zrobić jak źródło jest marne. Może po prostu mieszkam w miejscu gdzie fale radiowe już zawracają ale niewątpliwie dźwięk z radia jest najgorszej jakości że wszystkich źródeł u mnie.
Mnie mniej iść tym tropem chińską nawigacja jest przyzwoitym źródłem dźwięku (jeszcze raz podkreślam mając przyzwoitej jakości pliki z muzyką) i wzmacniacz sobie z tym świetnie radzi.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
marianex
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 25 gru 2018, o 12:08
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: POL
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: marianex »

Dzięki za spostrzeżenia. A w aucie miałeś ML czy standardowe audio?
---
Obywatel świata
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: [LS430] Zamiana oryginalnego ekranu na moduł Android

Post autor: q3_ »

Mam ML

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości