Szukam fachowca od Lexusów na Podkarpaciu

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
Kamil9872
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2021, o 16:21
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Szukam fachowca od Lexusów na Podkarpaciu

Post autor: Kamil9872 »

Witam,
Szukam sprawdzonego warsztatu albo kogoś, kto faktycznie się zna na tych samochodach na Podkarpaciu. 

Obecna sytuacja:
Uszkodzenia uległa chłodnica, co doprowadziło do wymieszania płynu chłodzącego z olejem w skrzyni biegów a w konsekwencji do jej uszkodzenia. Przyczyna usterki chłodnicy nieznana.
 W warsztacie wymienili skrzynie, chłodnice oraz do przepłukali statycznie cały układ wraz z silnikiem.Po przejechaniu około 480km zauważyłem ponownie problem z ogrzewaniem, okazało się ze ponownie ubywa płynu chłodzącego, dodatkowo słychać wyraźny dźwięk ślizgającego się paska klinowego a po uruchomieniu, auto kopci na biało i zaczęło znacznie więcej palić.
 Odstawiłem auto ponownie do warsztatu, który nie był wstanie zdiagnozować usterki ale, przekazał mi następujące informacje:
Webasto – nie byliśmy wstanie sprawdzić.
 Diagnoza na obecność CO2 nie wykazała nieszczelności z instalacji gazowej która auto posiada. Uwaga – brak płynu lubryfikacyjnego. Klient jeździ tylko na PB95.
 Po podniesieniu ciśnienia w układnie nie zaobserwowano wycieków, brak śladów na okładzinach, korek zabezpieczający po podniesieniu ciśnienia uchyla się prawidłowo.  Zaobserwowano zawilgocenie na pasku.
 
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Szukam fachowca od Lexusów na Podkarpaciu

Post autor: simoneus »

Na grupie lexus ISF był dokładnie taki przypadek. Generalnie są opinie, że te chłodnice mają jakiś feler i wcześniej czy później to się dzieje właśnie w LS'ach i ISF bo maja połączone chłodnice. Sugerują zakładać oryginał. Nie wiem jaki masz przelot, ale tyczy to aut już z przebiegiem 200k+
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Szukam fachowca od Lexusów na Podkarpaciu

Post autor: muzz »

a nie lepiej dołożyć oddzielną chłodnicę do skrzyni?
wydaje mi się, że każdy samochód z chłodnicą wspólną dla wody i skrzyni jest narażony na taką awarię...
dołożenie oddzielnej chłodnicy rozwiązuje wszystkie problemy tu i teraz i w przyszłości ;)
Kamil9872
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2021, o 16:21
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Szukam fachowca od Lexusów na Podkarpaciu

Post autor: Kamil9872 »

Dzięki wielkie za odp. Auto 220tys, muszę się dopytać jak to z tą chłodnica jest bo z tego co powiedział mechanik w tym modelu jest właśnie taka, współdzieląca olej i płyń.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości