Lexus LS430 - VSC CHECK

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miszu
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2017, o 10:24
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: Miszu »

Witam ,
Po wizycie u mechanika, aby wymienił rozrząd, pojawiła się kontrolka VSC CHECK. Po diagnozie została wymieniona część (taka jak na zjdęciu) Vacuum Switching Valve. Bo nie działała.
Wszystko super, i po paru dniach znowu pojawił się znienawidzony VSC CHECK.
Panowie !!! Pomocy, LS430 kocham i nie odpuszczę !
Co mam zrobić ? Co sprawdzić ? Z czym jest jeszcze problem?
Z góry dzięki za pomoc.
Załączniki
IMG_7709.JPG
IMG_7709.JPG (48.61 KiB) Przejrzano 6180 razy
Vacuum Switching Valve.jpg
Vacuum Switching Valve.jpg (22.42 KiB) Przejrzano 6183 razy
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: q3_ »

Hej, ja bym zaczął od sprawdzenia jaki konkretnie błąd powoduje tego check 'a. O ile kojarzę to przyczyny mogą być różne.

Q3
Awatar użytkownika
marchewa195
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 19 cze 2018, o 22:20
Model Lexusa: LS430 / GS430 / RX330
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: marchewa195 »

Wymieniona część to zawór ACIS pod kolektorem dolotowym. Mam nadzieję że wraz z uszczelkami kolektora wymieniałeś... A co do błędu - pod komputer i zobaczysz. Widziałem jak w RX-ach uszkodzony kat powodował wywalanie błędu stabilizacji. Ale bez odczytania błędów - wróżenie z fusów.
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: Raven377 »

A ja tak z innej beczki Sprawdź kolego akumulator i ładowanie Miałem taką akcję że pojawiały się te kontrolki . Gdzieś wyczytałem że tak reaguje elektronika że pierwsze co wywala to VSC + CHECK. :LEXUS:
Yarrooo
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 25 lip 2016, o 12:16
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: Yarrooo »

W moim to był kat, mechanik założył mi emulatory i był spokój parę miechów, potem znowu zaczęło wywalać ten sam błąd, ale miałem wydech do zrobienia i po wymianie wydechu znowu spokój od około roku, chociaż ostatnio randomowo znowu wyskakuje...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: Raven377 »

Odświeżam temat.
Po przygodzie z brakiem pracy na dwóch garnkach opisanych w wątku http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=106&t=23604 mam ciąg dalszy zabawy z moim LS-em

Po odbiorze samochodu od mechanika zaczęły się jaja z elektroniką.
Pojawiła się migająca kontrolka EFS-OFF - pomogła wymiana czujnika poziomowania samochodu przy tylnym kole.
A następnie zaczął się pojawiać VSC-Check + VSC-OFF + Check Engine. Auto jeździ w miarę normalnie, nie ma zwiększonego zużycia paliwa choć mam wrażenie że przyspiesza słabiej.
Jak opisano powyżej błędu nie da się skasować komputerem (oprogramowanie BOSH), ale pomaga odpięcie klemy. Komputer pokazał błąd C1201 -sterownik silnika działanie błędne.
Co ciekawe czasami błąd samoczynnie się kasował po wyłączeniu silnika. Wczoraj w drodze do pracy błąd pojawił się w w trakcie jazdy ale kontrolka Check-Engine migała i po jakimś czasie gasła. A na koniec zaświeciła się na stałe.

Jakieś pomysły propozycje sugestie ?
Taziunio
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2017, o 22:34
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Glasgow
Kontakt:

Re: Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: Taziunio »

Raven377 pisze: 31 mar 2022, o 22:07 Odświeżam temat.
Po przygodzie z brakiem pracy na dwóch garnkach opisanych w wątku viewtopic.php?f=106&t=23604 mam ciąg dalszy zabawy z moim LS-em

Po odbiorze samochodu od mechanika zaczęły się jaja z elektroniką.
Pojawiła się migająca kontrolka EFS-OFF - pomogła wymiana czujnika poziomowania samochodu przy tylnym kole.
A następnie zaczął się pojawiać VSC-Check + VSC-OFF + Check Engine. Auto jeździ w miarę normalnie, nie ma zwiększonego zużycia paliwa choć mam wrażenie że przyspiesza słabiej.
Jak opisano powyżej błędu nie da się skasować komputerem (oprogramowanie BOSH), ale pomaga odpięcie klemy. Komputer pokazał błąd C1201 -sterownik silnika działanie błędne.
Co ciekawe czasami błąd samoczynnie się kasował po wyłączeniu silnika. Wczoraj w drodze do pracy błąd pojawił się w w trakcie jazdy ale kontrolka Check-Engine migała i po jakimś czasie gasła. A na koniec zaświeciła się na stałe.

Jakieś pomysły propozycje sugestie ?

Hej Raven ,czy ustaliłes cos się dzieje ,czy CHECK VSC zniknął? Mam ten sam problem już drugi raz i mechanik stwierdził ,że to może być wina łożyska w kole, ale mają to jutro sprawdzić jeśli masz ochotę o tym pogadać to zapraszam taziunio@gmail.com. Zdzwonimy się. Pozdrawiam  

 
 
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: Raven377 »

Tak U mnie padł czujnik ABS. Po jego wymianie jest ok. Ale z tego co wiem może być kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. No i zastanawiające się czemu uszkodzony czujnik ABS powołał CHECKA.
Jeśli choć raz wsiadłeś do Lexa ... możesz być pewien, że kiedyś go sobie kupisz.
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 80
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus LS430 - VSC CHECK

Post autor: simoneus »

VSC check + trakcja + wykrzyknik czasami powodowane są niedokręconym korkiem paliwa
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości