Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu NX
ODPOWIEDZ
koloramat
Lex user
Posty: 154
Rejestracja: 10 gru 2022, o 11:59
Model Lexusa: NX
Skąd:: Dąbrowa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: koloramat »

Tutaj link do dobrego filmu opisującego nowego NX-a. Świetne fachowe słownictwo. Materiał filmowy dobrze skomponowany. Zawiera też porównanie z NX-em model 2014.
https://www.youtube.com/watch?v=HXXId1WzoLM
killer13
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 sty 2023, o 15:12
Model Lexusa: NX350h
Skąd:: OŁAWA
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: killer13 »

Nex pisze: 31 sty 2023, o 19:13
killer13 pisze:Rozmawialem wczoraj z handlowcem, ktory nam sprzedal NX-a, na temat skutecznosci zabezpieczenia od Vodafone.
Powiedzial mi, ze w ASO we Wroclawiu, gdzie ow handlowiec pracuje, wysoko oceniaja skuteczność tego zabezpieczenia, bo dwóm ich klientom ukradziono NX-y (oba w Wawie) i oba auta zostaly odnalezione przez firme monitorujaca i policje w ciagu 24h. Moze zatem owe feralne wskazania apki to jedno, a sprawnosc trackowania auta poprzez systemy monitorujace pojazd to drugie.

 
Jeśli ukradli to średnie zabezpieczenie. No i pytanie co po tych 24h znaleźli. Całe auta czy to co po nich zostało? Większość aut rozbieranych jest na części w ciągu pierwszych 3-4 godzin.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 
Znaleźli cale auta.
 
Ampersand
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 2 lut 2023, o 18:07
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ampersand »

Przeczytałem ten temat od początku ale nadal poszukuję odpowiedzi na kwestie, które mnie nurtują (wiem - instrukcja, jestem w trakcie...):
  1. Nie jestem w stanie połączyć aplikacji Link z aplikacją mulimedialną za pomocą kodu QR - wszystko działa poza tym, że konto jest niepołączone i nie wiem czy ma to wpływ na cokolwiek.
  2. Przy próbie wykonanania aktualizacji wyskakuje błąd. Możecie podpowiedzieć gdzie sprawdzić wersje oprogramowania (wersję map chyba mam z początku 2022, nie wiem czy to to samo)? Ktoś tu pisał, że ten problem rozwiązał aktualizacją w serwisie więc chciałbym się upewnić czy mam wersję przed czy po tej aktualizacji.
  3. Czy do powyższej aktualizacji musze połączyć się z wifi?
  4. Czy jest gdzieś opcja do włączania/wyłączania ladowarki bezprzewodowej?
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi. :hobby:
 
 
NX 350H AWD F Sport Sonic Grey - Odebrany 01.2023
Tomasz76
Lex user
Posty: 239
Rejestracja: 19 lut 2022, o 20:31
Model Lexusa: NX350h Omotenashi, ES300h
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Tomasz76 »

Ampersand pisze: 3 lut 2023, o 08:56 Przeczytałem ten temat od początku ale nadal poszukuję odpowiedzi na kwestie, które mnie nurtują (wiem - instrukcja, jestem w trakcie...):
  1. Nie jestem w stanie połączyć aplikacji Link z aplikacją mulimedialną za pomocą kodu QR - wszystko działa poza tym, że konto jest niepołączone i nie wiem czy ma to wpływ na cokolwiek.
  2. Przy próbie wykonanania aktualizacji wyskakuje błąd. Możecie podpowiedzieć gdzie sprawdzić wersje oprogramowania (wersję map chyba mam z początku 2022, nie wiem czy to to samo)? Ktoś tu pisał, że ten problem rozwiązał aktualizacją w serwisie więc chciałbym się upewnić czy mam wersję przed czy po tej aktualizacji.
  3. Czy do powyższej aktualizacji musze połączyć się z wifi?
  4. Czy jest gdzieś opcja do włączania/wyłączania ladowarki bezprzewodowej?
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi. :hobby:
 
 

 
Samochód musi być połączony z internetem. Możesz sobie udostępnić z telefonu lub złapać sygnał z domu. Ja łapię wifi stojąc koło swojego domu.
 
groover
Lex user
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2021, o 14:05
Model Lexusa: NX
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: groover »

Tomasz76 pisze: 3 lut 2023, o 13:50
Ampersand pisze: 3 lut 2023, o 08:56 Przeczytałem ten temat od początku ale nadal poszukuję odpowiedzi na kwestie, które mnie nurtują (wiem - instrukcja, jestem w trakcie...):
  1. Nie jestem w stanie połączyć aplikacji Link z aplikacją mulimedialną za pomocą kodu QR - wszystko działa poza tym, że konto jest niepołączone i nie wiem czy ma to wpływ na cokolwiek.
  2. Przy próbie wykonanania aktualizacji wyskakuje błąd. Możecie podpowiedzieć gdzie sprawdzić wersje oprogramowania (wersję map chyba mam z początku 2022, nie wiem czy to to samo)? Ktoś tu pisał, że ten problem rozwiązał aktualizacją w serwisie więc chciałbym się upewnić czy mam wersję przed czy po tej aktualizacji.
  3. Czy do powyższej aktualizacji musze połączyć się z wifi?
  4. Czy jest gdzieś opcja do włączania/wyłączania ladowarki bezprzewodowej?
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi. :hobby:
 
 


 
Samochód musi być połączony z internetem. Możesz sobie udostępnić z telefonu lub złapać sygnał z domu. Ja łapię wifi stojąc koło swojego domu.
 

 
Dotychczasowe aktualizacje oprogramowania ściągały mi się wykorzystując wbudowany moduł DCM, nie musiałem w ogóle podłączać samochodu do wifi.
Ampersand
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 2 lut 2023, o 18:07
Model Lexusa: NX 350H
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: Ampersand »

Z pkt. 1 już sobie poradziłem.
Co do aktualizacji to chodzi mi bardziej o mapy. Moja wersja to: 12-22-45|2022-02-5 i nie mogę tam znaleźć opcji dotyczącej radarów więc domyślam się, że jest przed aktualizacją. Jak u Was?
Co z pkt. 4 ?

Jeszcze jedno. Chodzi o pikanie przy zamykaniu. Nie za każdym razem ale pojawia mi się pikanie w ilości 8 piknięć z pod maski. Ktoś pisał o baterii w karcie Vodafone. Czy to jest gdzieś opisane?
NX 350H AWD F Sport Sonic Grey - Odebrany 01.2023
I.Q.
Lex user
Posty: 176
Rejestracja: 31 sty 2022, o 16:10
Model Lexusa: NX 350h
Skąd:: Polska
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: I.Q. »

Kilka pytań do szczęśliwców którzy odebrali swoje NXy.
1. Jak wyglada procedura odbioru/przekazania samochodu.
2 Ile czasu trzeba zarezerwować na taką procedurę ?
3 Jakieś sugestie, na co trzeba uważać przy odbiorze, na co zwrócić szczególną uwagę (poza oczywiście samochodem :-).
4. Co udało Wam się wynegocjować jako rekompensatę za opóźnienia
 
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

powiem może coś kontrowersyjnego ale... przejechałem się wczoraj nx'em kawałek dalej - z racji warunków chwyciłem kluczyki do auta na nowych zimówkach i w ślimaczym tempie przez śnieg jechałem (350h 4x4 prestige design tazuna) w trasę która zazwyczaj pokonuję ~ '05 rx400h prestige... i zrobiłem sobie lekkie porównanie bo czasu miałem za dużo (trasę godziną w korkach pokonywałem przez ~ ponad 3 godziny )...
rx wygodniej zawieszony - lepiej wybiera drobne nierówności (może większe felgi i cieńszy profil w nx'ie działają na niekorzyść) (o porównaniu z ~ 2011 rx450h na pneumatyce nx nie ma już kompletnie porównania)
nx znacznie wygrywa technologią - ładowarka bezprzewodowa, 'tablet', hud, aktywny tempomat
klimatyzacja działa ciszej i wydajniej niż w rx'ie (przed domem stoi też rx450h z 2011 i klimatyzacja w nx'ie jest lepsza niż w nim)
nx jest gorzej wyciszony - szczególnie nadkola (woda/pasek uderzające tam są dosyć odczuwalne)
Mark levinson po 18 latach wciąż pokonuje podstawowe audio w nx'ie
 
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Ampersand pisze: 3 lut 2023, o 17:11 Z pkt. 1 już sobie poradziłem.
Co do aktualizacji to chodzi mi bardziej o mapy. Moja wersja to: 12-22-45|2022-02-5 i nie mogę tam znaleźć opcji dotyczącej radarów więc domyślam się, że jest przed aktualizacją. Jak u Was?
Co z pkt. 4 ?

Jeszcze jedno. Chodzi o pikanie przy zamykaniu. Nie za każdym razem ale pojawia mi się pikanie w ilości 8 piknięć z pod maski. Ktoś pisał o baterii w karcie Vodafone. Czy to jest gdzieś opisane?


 
powiem tak... u mnie pika z głośników jak każda Toyota ~ 100-150m przed każdym fotoradarem 
 
odnośnie tego drugiego... nie masz włączone przypominania o tylnich pasażerach włączonego? wtedy gdy uzna że nie miałeś czasu przeczytać komunikatu to chyba pika
 
whero
Lex Driver
Posty: 471
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Opinie użytkowników Lexusa NX 350h

Post autor: whero »

Ampersand pisze: 3 lut 2023, o 08:56 Przeczytałem ten temat od początku ale nadal poszukuję odpowiedzi na kwestie, które mnie nurtują (wiem - instrukcja, jestem w trakcie...):
  1. Nie jestem w stanie połączyć aplikacji Link z aplikacją mulimedialną za pomocą kodu QR - wszystko działa poza tym, że konto jest niepołączone i nie wiem czy ma to wpływ na cokolwiek.
  2. Przy próbie wykonanania aktualizacji wyskakuje błąd. Możecie podpowiedzieć gdzie sprawdzić wersje oprogramowania (wersję map chyba mam z początku 2022, nie wiem czy to to samo)? Ktoś tu pisał, że ten problem rozwiązał aktualizacją w serwisie więc chciałbym się upewnić czy mam wersję przed czy po tej aktualizacji.
  3. Czy do powyższej aktualizacji musze połączyć się z wifi?
  4. Czy jest gdzieś opcja do włączania/wyłączania ladowarki bezprzewodowej?
Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi. :hobby:
 
 

 
po co chciałabyś wyłączać ładowarkę bezprzewodową? nie za bardzo widzę sens...
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości