LS400 - problem z licznikiem

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
marcinche
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2021, o 17:29
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Kraków
Kontakt:

LS400 - problem z licznikiem

Post autor: marcinche »

Witam.
Mam problem z niedziałającym licznikiem w LS400 z 1993 r. i bardzo prosiłbym o pomoc w zdiagnozowaniu usterki :)
Problemy występowały już od początku kiedy kupiłem auto, czyli 2.5 roku temu. Mianowicie wskazówki prędkościomierza i obrotomierza zaczynały działać dopiero po ok 15 minutach jazdy (wcześniej się nie podnosiły), kontrolki działały cały czas. Po kilku miesiącach wskazówki w ogóle przestały działać, a także licznik przebiegu. Udałem się zatem do elektryka i ten powiedział mi, że licznik jest fizycznie popsuty, ktoś musiał już przy nim wcześniej grzebać, coś tam uszkodził i nie da się z nim już nic zrobić, trzeba kupić nowy. Odwiedziłem jeszcze jednego elektryka i usłyszałem to samo. Kupiłem zatem licznik (sprawny, bo widziałem na własne oczy jak działał), ale ku mojemu zdziwieniu problem pozostał. Mój zaprzyjaźniony mechanik powiedział, że przyczyną może być również impulsator w skrzyni. Wyciągnął go i stwierdził, że faktycznie nie działa. Wymieniliśmy zatem impulsator, a problemu to nie rozwiązało. 
Jestem załamany, bo bardzo zależy mi na tym żeby to zrobić, a nikt nie ma pomysłu co może być przyczyną... Jak się nie uda, to będę zmuszony sprzedać auto na części (co wydaje mi się totalnym absurdem z tak błahego powodu), bo wiadomo- o ile z niedziałającym prędkościomierzem da się żyć, tak "stojący w miejscu" przebieg jest już poważnym problemem:) 
Jakieś pomysły? 
 
marcinche
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2021, o 17:29
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: LS400 - problem z licznikiem

Post autor: marcinche »

Nikt nie ma pomysłu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości