UX 200 (vs 250h)

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu UX
Wicher
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 3 kwie 2022, o 16:46
Model Lexusa: UX
Skąd:: Jurek
Kontakt:

UX 200 (vs 250h)

Post autor: Wicher »

Cześć,

Osobny wątek gdyż chciałem wyróżnić UX 200 i zapytać czy warto jeszcze go rozważać w okresie wiosna-lato 2022 albo czy w ogóle brać pod uwagę "benzynę"...

Rozważam zakup UX... ale nie wiem czy 200 czy 250h, nie NX ze względu jednak na zbyt wysoką cenę i rozmiar - chcę coś kompaktowego ale Lexusa :-)
Aspekt "ile spala" nie ma znaczenia...

Wygląda na to, że Lexus-Polska upycha na rynku jak może wersję benzynową,
ale benzynka jednak w Polsce nie sprzedaje się najlepiej...

Na UX200 były rabaty 46000 do marca, spadały i w kwietniu wylądowały na poziomie rabatów 29000 (tylko) - to 17tys rożnicy :-(
Handlowcy i polityka cenowa wytwarzają "Ciśnienie", ze "okazje uciejaką i trzeba się spieszyć" - ale nie zgadza się to ze stanem faktycznym - powody poniżej...

Podobne rabaty (~46000) były na UX250h i poszedł jak woda, 250h nie da sie juz zamówić na ten rok (podobno, dałoby radę na 4-ty kwartał tego roku...).
Produkcja UX200 idzie obecnie na "magazyn / stock" - a dodatkowo koniec obecnej wersji planowany jest prawdopodobnie na Czerwiec 2022.
Od Lipca produkować prawdopodbnie będą wersję po małym liftingu "elektroniki" jak w UX250h (ekran dotykowy itp).
Oficjalnie wersji od Lipca 2022 zamawiać nie wolno - no oczywiście ponieważ najpierw trzeba sprzedać wersję "poprzednią"...

Po "lifcie"...
Lexus zmienił wersje - usunęli F-Impression ale dali "Techno" zatem biorąc: Business + Techno - mamy technicznie obecne F-Impression (bez dodatków w czerni i bez raczej beznadziejnej skóry syntetycznej).
Porównując te wersje - Standardowa cena nowego 250h w "wersji wyposażenia bardzo zbliżonej do F-Impression" to tylko podwyżka ceny o 3500 PLN - pomijalna zwracając uwagę na lepszą elektronikę rodem z NX.

Ktoś z Was może rozważa UX, którego? 200? 250h? Jakie macie informacje i oferty? Pytam gdyż obecny cennik UX200 jest raczej nieatrakcyjny... zważając uwagę na powyższe fakty.

Aha - w Czechach na 250h już mają promocję... 186.000 CZK dla wersji kosztującej okolo 1.100.000 CZK czyli jakieś 17% !!!
U nas 250h tylko w cenniku standardowym bez rabatów razie ale około 10% da się wynegocjować ( 7.3% + cos indywidualnie )
Robzak
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 27 sie 2019, o 19:42
Model Lexusa: Ux 250h
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: Robzak »

Osobiście nie jeździłem ani 200 czy 250h ale rozmawiałem z innymi użytkownikami
Hybryda jest bardziej cicha podczas jazdy, lepiej się zbiera na starcie i później jest też minimalnie szybsza (w zakresie przyśpieszeń).
Ja jeżdżę hybrydą Toyoty więc dylematu wyboru nie miałem.
W pierwszym cenniku wersji F SPORT DESIGN była także elektryczna regulacja siedzeń ale znikła. Pewnie wyregulowali koszty.
NEONX
Lex user
Posty: 248
Rejestracja: 8 gru 2021, o 00:44
Model Lexusa: NX
Skąd:: Wawa
Kontakt:

UX 200 (vs 250h)

Post autor: NEONX »

W grudniu 2021 za wersję chyba Prestige, już jej nie ma, chcieli 185k z naturalną skórą. Jeździłem 250h przyjemna elastyczność, cicho super się jeździło ale próbowałem tylko po mieście. No ale ze względu na bagażnik poszedłem w NX, wtedy nie było jeszcze az tak drogo

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka
SophiaMeekins1964
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwie 2022, o 08:19
Model Lexusa: CT
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: SophiaMeekins1964 »

To zależy od tego jak jeździsz. Na początku elektryk wspomaga silnik benzynowy, dzięki czemu lepiej się zbiera. Przy wyższych prędkościach może silnik nieco wyć przez przekładnię CVT, ale ogólnie jest to na tyle dobrze wyciszone auto, że nie powinno to być takim problemem. W dodatku też mało pali (szczególnie w mieście), więc to się ceni :)
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: Herem79 »

Z tymi okrojonymi wersjami to jest dramat. Poznikały najistotniejsze dla mnie rzeczy - pamięć fotela i ML.
 
Ostatnio zmieniony 10 lip 2023, o 00:08 przez Herem79, łącznie zmieniany 1 raz.
Wicher
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 3 kwie 2022, o 16:46
Model Lexusa: UX
Skąd:: Jurek
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: Wicher »

Ciekawe dlaczego tak ograniczono wersje...

Po 250h ze zmieniają typy wersji na dwie:
Business oraz F-Sport,
do tego są pakiety ktorymi da się "dobić" wyposażeniem w "okolice" poprzednich wersji...
Przykładowo Business+Techno jest podobne do F-Impression.

250h ma dostępność w ostatnich miesiącach tego roku.
200 ma dostępność prawie od ręki... nie idą te benzynki w aktualnych cenach...
ehh... temat niełatwy... by wybrać auto na 4-5 następnych lat.
Patryk1980
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2022, o 23:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: Patryk1980 »

Kupiliśmy UX200 wersja FSport przed liftowy powiem Wam, że naprawdę super auto jestem mega zadowolony. Jedyne co zdziwiło mnie, to obsługa klimy. Z panelu radia... Dziwnie trochę zabrakło przycisku AC na desce, a szkoda.
Emes
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 27 maja 2022, o 19:21
Model Lexusa: ?
Skąd:: Slask
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: Emes »

Gratulacje, piękne autko!
Ja czekam na "polifta" 250h... czekam i czekam... ponoć do listopada.
a na NX to ze dwa late jeszcze poczekam chyba :)
Krzyniu
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 23 cze 2022, o 13:09
Model Lexusa: UX
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: Krzyniu »

Mój, lub lepiej żony, już jest ponoć w PL. Się zastanawiam czy warto rejestrować w połowie grudnia czy poczekać do stycznia z rejestracją.
Ale jak tu na forum widziałem pochwały handlowców to chcę pochwalić zaangażowanie niejakiego Pawła z Lexus Poznań.
Ten UX to dla żony docelowo. to moja nowa przygoda z Lexus, póki co jeszcze nie odebrałem ale jestem zadowolony z obsługi. Obsługi - bo przedmiot jak przedmiot - kupi ktoś komu pasuje....
Zamówię u ww Pawła jeszcze auto. Pewnie coś jak ES lub NX, bo RX za bardzo dostawczkowo się prowadzi...
 
mitsuevo
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 14 cze 2023, o 15:15
Model Lexusa: ux200
Skąd:: Zgierz
Kontakt:

Re: UX 200 (vs 250h)

Post autor: mitsuevo »

Jak pracuje ECVT w EX200 ,jak się to ma do klasycznego automatu czy jest głośna?Co z awaryjnością tej przekładni i z trwałośćią ?W subaru wyglądało to tragicznie. :szok:
 
 
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus UX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość