RX300 2002r przewóz rowerów..

Problemy dotyczące modelu RX
tomo
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 25 kwie 2017, o 21:59
Model Lexusa: RX300 2002 201HP
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: RX300 2002r przewóz rowerów..

Post autor: tomo »

Podsumowując:

Finalnie użyłem kupiony bagażnik firmy Amos https://allegro.pl/oferta/bagaznik-alu- ... 2353048598 lecz śruby dosłane przez producenta miały moim zdaniem zdecydowanie zbyt wązką podstawę bo tylko 20mm i przy "nieoczekiwanych zdarzeniach" mogła by taka śruba wypaść z rynny...

Dokupiłem więc "w budowlanym" solidny płaskownik o grubości ok 2,5mm z nawierconymi otworami, które rozwierciłem a ów płaskownik pociąłem diaksem na paski około 34mm, które już za chiny nie wyskoczą z rynny dachowej mimo iż da je się do niej wsadzić pod kątem z góry.

Od strony dachu w rynnie jest kolejno - główka solidnej śruby "8" zablokowana ze względu na kąt sróbu względem płaskownika a na tym lezy ten płaskownik zakleszczony solidnie w rynnie i nie drgnie a od góry już właściwy uchwyt bagażnika.

Po przejechaniu około 1200km z bagaznikiem i trzema rowerami (2 duże i jeden mniejszy) spalanie wzrosło nie o kilkadziesiąt procent lecz o litr a tylko momentami do 2 litrów więcej LPG / 100 nie przekraczając prędkości 120km więc o wiele lepiej niż zakładałem słysząc opinie "specjalistów".

Reasumując TOPIC - polecam taki wariant choć hak też prawdopodobnie zamontuje - next year prawdopodobnie będą 3 rowery "na haku" plus rower na dachu na tym bagażniku i do tego box lub jakaś forma kajaku obok.

PS: Niewątpliwą zaletą bagażnika dachowego jest możliwość poruszania się z rowerami na dachu i tam rozpoczynanie podróży rowerami w trakcie całego wyjazdu zachowując przy tym możliwość parkowania auta "jak zwykle" gdziekolwiek... natomiast parkowanie z "lawetą" na haku nie jest już trywialne a w wielu miejscach jest poprostu nierealne.. jeszcze można kupić składany na hak za około 2k ale odnoszę wrażenie, ze to byłby bardzo smaczny kąsek dla przechodniów.
JaroslawSawicki
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2022, o 19:50
Model Lexusa: es
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: RX300 2002r przewóz rowerów..

Post autor: JaroslawSawicki »

Ja wole np. rozkręcić rower i później go z powrotem złożyć. Wystarczy przeczytać poradnik o tym i mieć wszystko z głowy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości