Hybryda-baterie

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
ODPOWIEDZ
mat
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2022, o 19:02
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Hybryda-baterie

Post autor: mat »

Hej- mam od niedawna IS 300h ze sporym przebiegiem 200tys.a auto jest już 8-letnie.Na samym napędzie elektrycznym auto przejeżdża max 1 km a wg tego co piszą ludzie powinno ze dwa....mimo tego średnie spalanie w mieście to ok. 7l/100km co jest jak uważam dobrym wynikiem,Zastanawiam się, czy gdyby baterie byłyby w lepszej kondycji spalanie spadłoby do 6 litrów czy mniej? To realne?
whero
Lex Driver
Posty: 470
Rejestracja: 12 paź 2021, o 14:20
Model Lexusa: rx, gs, nx
Skąd:: Pomorskie
Kontakt:

Re: Hybryda-baterie

Post autor: whero »

mat pisze:Hej- mam od niedawna IS 300h ze sporym przebiegiem 200tys.a auto jest już 8-letnie.Na samym napędzie elektrycznym auto przejeżdża max 1 km a wg tego co piszą ludzie powinno ze dwa....mimo tego średnie spalanie w mieście to ok. 7l/100km co jest jak uważam dobrym wynikiem,Zastanawiam się, czy gdyby baterie byłyby w lepszej kondycji spalanie spadłoby do 6 litrów czy mniej? To realne?
teoretycznie możliwe ale wszystko bardzo mocno zależy od tego jak/kto/gdzie/kiedy itp. jeździ - ogółem do ewentualnego uzyskania poprawy (przy założeniu że mamy do czynienia z pojazdem generalnie sprawnym) nie byłoby to serwisowanie/wymiana ogniw a od razu całości pakietu baterii na całkowicie nowe a nie regenerowane - co nie jest niemałym wydatkiem - jeżeli jeździsz dużo to możnaby rozważyć założenie instalacji gazowej która ma dużo większą pewność inwestycji/zwrotu .. a baterią ewentualnie doradziłbym zainteresowanie się gdy całkowicie odmówi dalszej pracy
mat
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2022, o 19:02
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Hybryda-baterie

Post autor: mat »

Ok, rozumiem.Reasumując-jeździć i się nie zastanawiać!
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Hybryda-baterie

Post autor: Dawid0ss »

mat pisze:Hej- mam od niedawna IS 300h ze sporym przebiegiem 200tys.a auto jest już 8-letnie.Na samym napędzie elektrycznym auto przejeżdża max 1 km a wg tego co piszą ludzie powinno ze dwa....mimo tego średnie spalanie w mieście to ok. 7l/100km co jest jak uważam dobrym wynikiem,Zastanawiam się, czy gdyby baterie byłyby w lepszej kondycji spalanie spadłoby do 6 litrów czy mniej? To realne?
Ale to dla spalania niższego 1-2 litry na 100 km byłbyś gotowy wymieniać baterię na nówkę ? Ile km robisz rocznie ?
mat
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2022, o 19:02
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Hybryda-baterie

Post autor: mat »

Nie mam takiego zamiaru, ani mi w głowie zakładanie lpg- jak pisałem w poście uważam spalanie 7 litrów (około) za bardzo przyzwoite jak na wagę auta , motor 2,5 litra i moc w sumie 200kucy +.Pisałem o tym bowiem chciałem się upewnić czy jest ono w miarę normalne -czytałem bowiem w testach auta że dziennikarze schodzili do 5l/100 i był to wynik realny. W moim przypadku nie ma szans i nie chodzi tu o zużyte ( lub nie) baterie, pewnie ekodriving czy jak tam to zwą...może mam ciężką nogę :biggrin2: ? Jeździłem Volvo S80 z silnikiem D5 , czyli diesel i owszem, w trasie te 7 litrów można było uzyskać ale w mieście poniżej ośmiu nie chciał :acute:
Wydaje mi sie że hybryda do miasta to rzeczywiście świetne rozwiązanie, pewnie typu plug-in jeszcze lepsze. Mam też porównanie z pełnym elektrykiem, testowałem ponad tydzień i póki nie powstanie lepsza infrastruktura stacji ładowania to auto takie jest bez sensu.Zaznaczam tylko że wszystko zależy od tego do czego go używasz- jeśli do dojazdów do pracy i jakieś zakupy po drodze , ok, da się żyć z tym wynalazkiem, ale ja traktowałem je jako narzędzie mojej pracy i dzienne przebiegi to ok 200km więc musiałem je co noc ładować ( bo teoretyczny zasięg ok. 300km).A problem prozaiczny-ładowanie ze zwykłego gniazdka do pełna trwało 12- 15 godz , w moim przypadku nie miał się kiedy naładować, trzeba by kupić wall-boxa , znowu koszty itd.
Reasumując- forum Lexa :dance3: -autko fajne, niezłe osiągi, oszczędne, ...same plusy, zakup jak najbardziej udany i oby tak zostało!!
mat
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 25 wrz 2022, o 19:02
Model Lexusa: is300h
Skąd:: Ełk
Kontakt:

Re: Hybryda-baterie

Post autor: mat »

A lex jest ładnym autem i tyle....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości