Drgania, trzęsienie, wibracje Lexus Ct 200h

Problemy z silnikami dotyczące modelu CT
ODPOWIEDZ
ArcyHp
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 27 kwie 2021, o 17:19
Model Lexusa: CT 200h
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Drgania, trzęsienie, wibracje Lexus Ct 200h

Post autor: ArcyHp »

Witam serdecznie forumowiczów. Szukam pomocy z drganiami w samochodzie LExus CT 200h, rok 2011 przebieg 230 tysięcy.

Kupiłem go od ASO w Krakowie w styczniu tego roku. Po około miesiącu zwróciłem uwagę na nietypowe drgania pojazdu/kierownicy i pod pedałem gazu. Drgania pojawiają się w trakcie powolnej jazdy przez miasto, raczej przy niskich obrotach a także przy jeździe na trasie w prędkościach do 90 km/h jak wskazówka jest na pograniczu załączenia się silnika elektrycznego i beznynowego (tak idealnie jak wskazówka jest na napisie "ECO") . Podpiąłem go pod komputer w ASO toyoty + kierownik serwisu przejechał się tym samochodem. Komputer błędów nie wykazał a kierownik nie stwierdził problemu. Dla mnie problem istnieje dalej.

Z ASO lexusa z krakowa dostałem wykaz co było robione i zmieniane. Ostatnio wymieniane były świece na nowe plus klocki i tarcze. Nie wiem gdzie szukać pomocy. Na forum Toyoty złapałem trop, że może chodzi o EGR, ale komputer nie wskazuje żądnych problemów z tym związanych. Czy na przeglądach w ASO takich regularnych, są czyszczone EGR-y i inne tego typu elementy? W tym wykazie z ASO nie widze wzmianem o tym, aby to było sprawdzane przed sprzedaażą samochodu. Uważam że nie chodzi o koła i zbieżnosci, bo problem nasila się przy niskich temperaturach i przy konkretnych obrotach. Zostaje mi ten nieszczęsny EGR... ale cyz on moze dawac takie objawy?

Bardzo proszę o pomoc co jeszcze mogę zrobić gdzie szukać, i moze ktoś zna dobrego mechanika z rzeszowa co siedzi w hybrydach lexusa?
Awatar użytkownika
refurbished
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:53
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Drgania, trzęsienie, wibracje Lexus Ct 200h

Post autor: refurbished »

Ct200h
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 4 kwie 2022, o 11:05
Model Lexusa: Ct200h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Drgania, trzęsienie, wibracje Lexus Ct 200h

Post autor: Ct200h »

Witam, czy problem u Pana został rozwiązany? Mam Ct 2016r z Polskiego Salonu i identyczny problem, wibracje przy 60km/h gdy silnik spalinowy pracuje na niskich obrotach w danym momencie. Miałem Ct z 2011 roku i nie było tego problemu. Czy to chodzi o EGR? W aso twierdzą, że wszystko jest tak jak należy....
menadzer
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 8 cze 2020, o 11:12
Model Lexusa: LS600HL
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: Drgania, trzęsienie, wibracje Lexus Ct 200h

Post autor: menadzer »

Witam,

mam podobnie, natomiast w pewnym zakresie obrotów, dodatkowo ucieka mi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego, a wycieku pod autem nie widać.

Dźwięk mam taki sam jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=AmUVqIl ... endyBelval - mam identyczny dźwięk, tylko trwa to zdecydowanie krócej, niż na filmie. Mechanik typuje uszczelkę pod głowicą, wydmuch przy kanale wodnym i przedostawanie się cieczy chłodzącej do cylindra, co jest równoznacznie z zalewaniem świecy. Czy ktoś z Was może się coś na ten temat wypowiedzieć?
Hybrydowy
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2020, o 18:13
Model Lexusa: CT 200 h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Drgania, trzęsienie, wibracje Lexus Ct 200h

Post autor: Hybrydowy »

Zmień mechanika. Czy auto trochę nie dymi na biało? Zdarzają się przypadki rozszczelnienia wymiennika ciecz-spaliny w układzie wydechowym i wtedy płyn znika a nic poza tym się nie dzieje. Co do reszty to EGR i/lub świece. Jaki olej jest w silniku i kiedy wymieniany?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości