Czy można reklamować opony na gwarancji?

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Tomasz.K
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2022, o 22:54
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Czy można reklamować opony na gwarancji?

Post autor: Tomasz.K »

Witam wszystkich,
Jestem posiadaczem 2 miesięcznego Lexusa RX 300,
wczoraj w trakcie dość mocnych opadów deszczu, obecne opony które zostały fabrycznie zamontowane,
fatalnie zachowywały się na drodze, co chwilę dochodziło do aquaplaningu,
Nie chcę byście mnie źle zrozumieli, że przesiadł się do nowej fury i wymaga,
równocześnie posiadam passata z oponami Michelin i mam porównanie, z większą prędkością nie dochodzi to takich sytuacji.
Czy w związku z tym mam prawo reklamować opony, że nie spełniają moich oczekiwań???
Pozdrawiam
Grudson
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 9 maja 2022, o 14:26
Model Lexusa: ES 300h
Skąd:: Katowice
Lokalizacja: https://atriumshop.eu
Kontakt:

Re: Czy można reklamować opony na gwarancji?

Post autor: Grudson »

Do złożenia reklamacji każdy ma prawo ale nawet zatrudniając najlepszych prawników na tej planecie nie liczyłbym na sukces:-)
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Czy można reklamować opony na gwarancji?

Post autor: q3_ »

A ja kiedyś się uparłem i reklamowałam opony których bicie było niewykrywalne na zwykłej wyważarce (opony były wyważone a w trakcie jazdy było bicie na kierownicy) , opony poszły do producenta i dostałem pełny zwrot gotówki za nie. Więc bym się nie poddawał bo może się okazać że producent wypuścił wadliwa serię i wymieni lub zwróci gotówkę.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Czy można reklamować opony na gwarancji?

Post autor: Nemo 77 »

Tyle,że u założyciela wątku jest inna sytuacja i reklamowanie opon bo są poddatne na aquaplaning w/g jego subiektywnej oceny raczej na nic się nie zda.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Czy można reklamować opony na gwarancji?

Post autor: ledziu »

q3_ pisze:A ja kiedyś się uparłem i reklamowałam opony których bicie było niewykrywalne na zwykłej wyważarce (opony były wyważone a w trakcie jazdy było bicie na kierownicy) , opony poszły do producenta i dostałem pełny zwrot gotówki za nie. Więc bym się nie poddawał bo może się okazać że producent wypuścił wadliwa serię i wymieni lub zwróci gotówkę.

Wysłane z mojego ASUS_I006D przy użyciu Tapatalka

Mówisz o dwóch różnych sprawach, test drogowy opony jest jak najbardziej honorowany przez producenta bo opona ma określona wariację której nie może przekraczać a tu masz czyjeś odczucia które o niczym nie świadczą bo wystarczy że za kierownicą usiądzie ktoś inny i będzie co innego.

p.s.

Jak reklamowałeś Nokiany to z automatu uznają test drogowy :ok:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości