GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: Pepton »

kapelan78 pisze:Uszkodzona pompa paliwa. Dla potomnych, nie jeździmy szybko w zakrętach z minimalną ilością paliwa... Nowa pompa oryginał. 1400zł. Polecam sportową pompę o większej wydajność. Koszt 500. Efekt ole! Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi
Witam ! Zakładał ktoś może taką sportową pompę, o której kolega tu pisze, bo zamierzam coś takiego u siebie w LS460 założyć, ale nie mam jeśli chodzi o sportowe pompy zielonego pojęcia co i jak tzn jakiej firmy, jaka będzie pasować i gdzie najlepiej kupić...

Pozdrawiam
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: ledziu »

Pepton pisze:
kapelan78 pisze:Uszkodzona pompa paliwa. Dla potomnych, nie jeździmy szybko w zakrętach z minimalną ilością paliwa... Nowa pompa oryginał. 1400zł. Polecam sportową pompę o większej wydajność. Koszt 500. Efekt ole! Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi
Witam ! Zakładał ktoś może taką sportową pompę, o której kolega tu pisze, bo zamierzam coś takiego u siebie w LS460 założyć, ale nie mam jeśli chodzi o sportowe pompy zielonego pojęcia co i jak tzn jakiej firmy, jaka będzie pasować i gdzie najlepiej kupić...

Pozdrawiam

Ale coś jest nie tak?
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: Pepton »

Był problem z czasowymi zanikami mocy - auto chodziło jakby miało 200KM. Zero błędów na komputerze. Wymieniłem pompę na oryginał używany - auto póki co jeździ dobrze, problem na razie się nie pojawił, jednak mam odczucie, że nie zawsze auto jedzie tak samo (nie wiem, może mi się wydaje). Skoro kolega wcześniej pisał, że po wymianie efekt super, to chciałem u siebie spróbować...
Ponoć pompy Walbro są dobre, ale nie wiem który model będzie tu najlepszy i który będzie pasował...
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: gmiter »

Sportowa/tuningowa pompa nic nie da i tak bez strojenia :) Domyślam się że koledze chodziło o wkład Walbro o wiekszym przepływie - ale to nie ma sensu.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: ledziu »

Tak jak kolega napisał wcześniej. Ogólnie głupiego robota bo i tak nic się nie zmieni. Walbro zwyklatuningowa pompka raczej nie tak trwała jak oem. Wolałbym dw ale nie w tym przypadku.
Jak są wątpliwości to trzeba jechać na hamkę i zobaczyć co z niutem i potem jak coś martwić się.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: Pepton »

ledziu pisze:Tak jak kolega napisał wcześniej. Ogólnie głupiego robota bo i tak nic się nie zmieni. Walbro zwyklatuningowa pompka raczej nie tak trwała jak oem. Wolałbym dw ale nie w tym przypadku.
Jak są wątpliwości to trzeba jechać na hamkę i zobaczyć co z niutem i potem jak coś martwić się.
Hamownia raczej tu nic nie da, bo tak jak wspominałem nie zawsze mam odczucie, że auto jedzie trochę gorzej. Akurat będzie miał "dobry dzień" i pomiar wyjdzie OK. Chodziło mi z tą sportową pompą nie o poprawę osiągów, ale żeby była przynajmniej tak wydajna jak OEM (tzn bardzo dobrej jakości zamiennik oryginału), bo z tymi używkami to tak do końca też się nie wie co się kupuje. Stara pompa ewidentnie momentami nie domagała, z tą używką co teraz założyłem to już może coś się momentami też zaczyna dziać, ale tak jak pisałem to tylko odczucie...
Chodziło mi o polecenie jakiejś bardzo dobrej i wydajnej pompy nie żeby było lepiej, tylko żeby było tak jak ma być (tzn paliwa zawsze pod dostatkiem). Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie...?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: gmiter »

Ja ze swojego doświadczenia powiem że Walbro są bardzo dobre - ale jazda na rezerwie się odbija czkawką - szybko sie grzeją bez chłodzenia. Dobierz sobie odpowiednia po ciśnieniu i przepływie i będzie ok:)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: ledziu »

Pepton pisze:Ma ktoś jakieś doświadczenie w tym temacie...?
Ja mam :biggrin2:
Jeździłem na walbro i dw. Obie cieszą się uznaniem chociaż walbro miałem awarie.

Za każdym razem wymiana pompki z oem na tuningową podyktowana była przez stroiciela.
W seryjnym aucie zakladałbym serie chociażby z powodu montażu i trwałości.

Ogólnie zacząłbym od sprawdzania układu paliwowego.
Pepton
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 8 paź 2017, o 11:13
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: Pepton »

No właśnie chodzi o to dobranie, bo nie siedzę w temacie, nawet nie wiem jakie powinna trzymać parametry sprawna pompa OEM. Jakby ktoś mógł właśnie doradzić jakiś konkretny model...
polak166rog
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 10 cze 2022, o 11:23
Model Lexusa: LS460
Skąd:: Hannover
Kontakt:

Re: GS 460 spodek mocy. Problem rozwiązany!

Post autor: polak166rog »

Mam ten sam problem co kolega z brakiem mocy w moim Ls460, z tym, że pokazuje błąd przepustnicy. Przepustnica sprawdzona i wyczysczona ale problem nie ustąpił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości