200T Cykl pracy silnika Otto/Atkinson

Problemy z silnikami dotyczące modelu NX
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 464
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

200T Cykl pracy silnika Otto/Atkinson

Post autor: machony79 »

Cały czas próbuje poznawać tą "nowoczesną"technologię Toyoty. Wiem już kiedy silnik pracuje na wtrysku pośrednim a kiedy na bezpośrednim i na obu jednocześnie.Można to podejrzeć w TS.
Ale nie wiem kiedy pracuje w cyklu Otto a kiedy w cyklu Atkonsona. Czy zależy od obciążenia czy od trybu ECO a może od czegoś innego? Jeśli ktoś wie niech się podzieli.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: 200T Cykl pracy silnika Otto/Atkinson

Post autor: _3rd »

W IS200t silnik pracuje w cyklu Atkinsona pod niskim obciążeniem na niskich/średnich obrotach w trybach Eco i Normal (świeci wtedy zielona kontrolka Eco na zegarach)
florencepugh
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2023, o 03:56
Model Lexusa: Lexus GX
Skąd:: United States
Kontakt:

Re: 200T Cykl pracy silnika Otto/Atkinson

Post autor: florencepugh »

machony79 pisze: 27 kwie 2022, o 16:45 Cały czas próbuje poznawać tą "nowoczesną"technologię Toyoty. Wiem już kiedy silnik pracuje na wtrysku pośrednim a kiedy na bezpośrednim i na obu jednocześnie.Można to podejrzeć w TS.
Ale nie wiem kiedy pracuje w cyklu Otto a kiedy w cyklu Atkonsona. Czy zależy od obciążenia czy od trybu ECO a może od czegoś innego? Jeśli ktoś wie niech się podzieli.
fnf
Cześć,
W nowoczesnych silnikach Toyoty wybór między cyklem Otto a cyklem Atkinsona zależy od takich czynników, jak obciążenie silnika, warunki jazdy i strategie zarządzania silnikiem. Zazwyczaj cykl Atkinsona jest używany podczas lekkiego obciążenia lub jazdy w celu poprawy oszczędności paliwa, podczas gdy cykl Otto jest stosowany w sytuacjach większego obciążenia lub zorientowanych na osiągi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości