Metaliczne dźwięki Lexus NX200t 2016 rok

Problemy z silnikami dotyczące modelu NX
ODPOWIEDZ
AdamLexus
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2022, o 21:53
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: ŁÓDŹ
Kontakt:

Metaliczne dźwięki Lexus NX200t 2016 rok

Post autor: AdamLexus »

Cześć,

W moim Lexusie NX200t z 2016 roku ostatnio usłyszałem dziwne dźwięki spod maski zlokalizowane gdzieś z lewej strony silnika patrząc z przodu auta, tutaj link do filmu, na którym słychać te dźwięki [YouTube]https://youtu.be/T2IBaFphhtE[/YouTube].

Udałem się do ASO, żeby to sprawdzić, jednak bez większych rezultatów. Powiedziano mi, że to pompa wysokiego ciśnienia, ale jednocześnie zapewniono, że tu cytuje "można jeździć". Uważam, że nie po to wybrałem tę markę, żeby jeździć autem, w którym coś stuka. Pan w serwisie w ogóle nie był zainteresowany usunięciem problemu, na moją prośbę o przygotowanie kosztorysu naprawy zapewniał, że nie ma potrzeby wymiany. Pytanie czy wynikało to z braku pewności, że wymiana pompy rozwiąże problem czy ze zlekceważenia.

Czy ktoś z Was zmagał się z podobnym problemem? Zastanawiam się jak to ugryźć. Być może macie namiar na rzetelnego mechanika w Łodzi, który mógłby zweryfikować diagnozę ASO?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Metaliczne dźwięki Lexus NX200t 2016 rok

Post autor: machony79 »

Wydaje mi się,że pompa jest z drugiej strony silnika na pokrywie zaworów.
Tutaj słychać jakąś rolkę lub koło zmiennych faz rozrządu.
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Metaliczne dźwięki Lexus NX200t 2016 rok

Post autor: Tnalag1 »

To któras z rolek paska osprzetu. Przypuszczam ze mozna to zdiaganozwoac podnoszac samochod, sciagajac pasek, krecic rolkami i posluchac lozysk.
Posluchj czy ten dziwiek jest slyszalny w srodku namiejsca pasazera (wylacz klime i nawiew), jesli slychac to trzeba reklamowac :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość