Nadmierny pobór oleju

Problemy z silnikami dotyczące modelu IS
ODPOWIEDZ
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Nadmierny pobór oleju

Post autor: daniel1978 »

Chciałem zapytać czy ktoś ogarnął w jakiś sposób nadmierny pobór oleju w v6 niezależnie czy to GS czy IS. Czy robiliście wymianę pierścieni, czy pomogła wymiana oleju na taki który ograniczył spalanie, czy inne zabiegi.
gunek
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2018, o 04:04
Model Lexusa: Is300h
Skąd:: Anglia
Kontakt:

Re: Nadmierny pobór oleju

Post autor: gunek »

Witam. U mnie pomogła zmiana oleju na 5w50. Jak ręką odjął.
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nadmierny pobór oleju

Post autor: cr@cker »

daniel1978 pisze:Chciałem zapytać czy ktoś ogarnął w jakiś sposób nadmierny pobór oleju w v6 niezależnie czy to GS czy IS. Czy robiliście wymianę pierścieni, czy pomogła wymiana oleju na taki który ograniczył spalanie, czy inne zabiegi.
A czytasz czasami posty na forum ??
:rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm: :rtfm:
viewtopic.php?f=172&t=22245
Kitnyp
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2020, o 14:32
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Nadmierny pobór oleju

Post autor: Kitnyp »

Czy jego temat nie był pierwszy?
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Nadmierny pobór oleju

Post autor: cr@cker »

Kitnyp pisze:Czy jego temat nie był pierwszy?
AA ok :scratch: pojawiło mi się w nowych postach ale to dlatego ze ktoś mu odp. tak czy inaczej zapraszam do mojego tematu ....
pawel0s
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 17 sty 2022, o 14:31
Model Lexusa: is
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Nadmierny pobór oleju

Post autor: pawel0s »

u mnie pobór od 0,5l do 0,7l na 1000km w IS z 2017r... ASO rozklada rece... co poradzic, zmiana oleju? aktualnie 5w40 castrol
OPM
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 18 paź 2021, o 11:37
Model Lexusa: LS 430
Skąd:: Tomaszów Lubelski
Kontakt:

Re: Nadmierny pobór oleju

Post autor: OPM »

Nie znam się ale to chyba wysokie spalanie. Nawet 10 litrów oleju między wymianą to masakra jakaś. Grzebanie w silniku w tak młodym aucie raczej odpada. Zacząłbym od zmiany oleju, ktoś wyżej pisał, że zmiana na 5W 50 pomogła, dziwne trochę bo taki olej jest jeszcze rzadszy, dobry na sportowe silniki i lepsze odprowadzanie ciepła ale żeby na uszczelnienie? Ja bym spróbował 5W 30 i na pewno nie Castrola, od lat używam Liqui Moly, Motul - polecane marki przez większość użytkowników. Kupić w sklepie nie w internecie i zobaczyć co się będzie działo. Jak nie pomoże to są środki, które aplikujesz do oleju. Jak to nie pomoże tzn, że coś w silniku. Chyba, że gdzieś nie ma szczelności? Sucho pod samochodem i pod maską?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Nadmierny pobór oleju

Post autor: machony79 »

pawel0s pisze:u mnie pobór od 0,5l do 0,7l na 1000km w IS z 2017r... ASO rozklada rece... co poradzic, zmiana oleju? aktualnie 5w40 castrol
Co to za lepkość oleju? Kto Ci to kazał lać? Oczywiście,że na takim oleju silnik będzie go spalał.Olej jest "za gruby" na tak delikatny silnik.
Spalanie spadnie na pewno na 0W20.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości