[IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowanie.

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
ernest90s
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2016, o 01:54
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: ernest90s »

Trudno, poleciałem nim po całości :P
Działa dobrze i mam nadzieje że nie będę musiał robić poprawek :)
Chciałbym zwrócić uwagę na sposób wbijania uszczelek prowadnic bo autor pierwszego posta nie wspomniał o tym poza tym żeby zrobić to imadłem. Otóż można to zrobić skręcając w imadle śrubę prowadnicy a z drugiej strony przeciwną stronę jarzma ale można też w taki sposób rozwalić uszczelkę prowadnicy co mi się udało (2 górne wyszły, 2 dolne tzn. te z gumką w prowadnicy się rozwaliły.
Należy więc złamać uszczelkę wzdłuż jej promienia i nakładając nasadkę najlepiej rozmiar 17 oprzeć nasadkę o metalową część uszczelki. Oczywiście wykonujemy to bez śruby prowadnicy, którą zakładamy po wbiciu uszczelki.

Obrazek
Awatar użytkownika
Pepe_GD
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 15 paź 2014, o 21:37
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: Pepe_GD »

kupiec1985 pisze:tak przeglądałem fotki z turotoliala i zauważyłem na fotografiach brak na tylnych hamulcach tych blaszek rozpierających klocki ,
Jeździsz bez tego nie wpływa to jakoś negatywnie na hamulce ?? nie piszczą Ci ?/

Nie nic, negatywnego się nie dzieje z układem hamulcowym.
brat_z pisze:Oooo widzisz i teraz mogę Ci pomóc:) tak jak na pierwszym zdjęciu, gumka po prawej, tak powinieneś ją założyć nie innaczej:) zaufaj:) Ja co prawda miałem OEM bo mam złe doświadczenia z zamiennikami:P

I nie bez kozery te zestawy naprawcze mają swoją cenę :dirol:
Oczywiście że najlepiej zastosować OEM, ale cena jest grubo przesadzona. Płacić 1,5 tyś za kilka uszczelek gumowych... To wole już nawet co te 2 lata rozbierać zaciski i wkładać zamienniki z których póki co żadnych problemów nie mam niż płacić ASO taki hajs.
ernest90s pisze:Trudno, poleciałem nim po całości :P
Działa dobrze i mam nadzieje że nie będę musiał robić poprawek :)
Chciałbym zwrócić uwagę na sposób wbijania uszczelek prowadnic bo autor pierwszego posta nie wspomniał o tym poza tym żeby zrobić to imadłem. Otóż można to zrobić skręcając w imadle śrubę prowadnicy a z drugiej strony przeciwną stronę jarzma ale można też w taki sposób rozwalić uszczelkę prowadnicy co mi się udało (2 górne wyszły, 2 dolne tzn. te z gumką w prowadnicy się rozwaliły.
Należy więc złamać uszczelkę wzdłuż jej promienia i nakładając nasadkę najlepiej rozmiar 17 oprzeć nasadkę o metalową część uszczelki. Oczywiście wykonujemy to bez śruby prowadnicy, którą zakładamy po wbiciu uszczelki.

Obrazek
Opisałem swój sposób, który u mnie się sprawdził w 100% ;) . A jeśli u kogoś się nie sprawdził, to po to ma się łeb by kombinować :ok:

Sam malowałeś zaciski? Jeśli tak to jaką farbą?

Widzę że masz sporo farby nawalone w jarzmie tam gdzie wchodzą blaszki prowadzące klocki hamulcowe, po włożeniu blaszek nie miałeś problemu z włożeniem klocka i jego ciężkiej pracy?
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: boyar »

ja u siebie tez miałem sporo farby tak gdzie wchodzą prowadnice od klocków. co dziwne miałem tam włożone oprócz prowadnic takie blaszki małe kwadratowe gdzieś tak 0.5x0.5x0.1 cm. chyba żeby klocki nie stukały albo coś takiego. Przy klockach Ferodo wszystko śmigało jak trzeba razem z tymi blaszkami. no i jak to dałem do malowania proszkowego wsadzam te blaszki i prowadnice, do tego nowe klocki TRW i zonk, klocki nie wchodzą a stare Ferodo pasowały nawet po malowaniu, wywaliłem te blaszki, zostały tylko prowadnice i klocki i nic nie puka nie stuka. Co dziwne wg historii samochód był robiony tylko w ASO w Germanii więc nie wiem kto te blaszki tam wsadził. Wg mnie klocki Ferodo są trochę mniejsze i poprzedni właściciel żeby mu sie stukało wsadził takie blaszki małe pod prowadnice.

Reasumując trzeba zobaczyć czy klocek wchodzi i potem kombinować ;)
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: medyss »

boyar pisze:ja u siebie tez miałem sporo farby tak gdzie wchodzą prowadnice od klocków. co dziwne miałem tam włożone oprócz prowadnic takie blaszki małe kwadratowe gdzieś tak 0.5x0.5x0.1 cm. chyba żeby klocki nie stukały albo coś takiego. Przy klockach Ferodo wszystko śmigało jak trzeba razem z tymi blaszkami. no i jak to dałem do malowania proszkowego wsadzam te blaszki i prowadnice, do tego nowe klocki TRW i zonk, klocki nie wchodzą a stare Ferodo pasowały nawet po malowaniu, wywaliłem te blaszki, zostały tylko prowadnice i klocki i nic nie puka nie stuka. Co dziwne wg historii samochód był robiony tylko w ASO w Germanii więc nie wiem kto te blaszki tam wsadził. Wg mnie klocki Ferodo są trochę mniejsze i poprzedni właściciel żeby mu sie stukało wsadził takie blaszki małe pod prowadnice.

Reasumując trzeba zobaczyć czy klocek wchodzi i potem kombinować ;)
ja mam ferodo po oryginalnych toyoty i normalnie siedzą na prowadnicach(tych sprężystych blaszkach) i nic nie stuka...
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: boyar »

opisałem tylko mój przypadek:) nie mówię że klocki Ferodo są złe. może ktoś je za mocno przeszlifował i potem musiał wsadzać blaszki. chodziło mi tylko o pokazanie że trzeba wszytko złożyć i zobaczyć czy działa, jak nie to kombinować tak żeby było dobrze :)
Awatar użytkownika
margolll
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 15 maja 2015, o 17:28
Model Lexusa: IS300 Sport
Skąd:: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: margolll »

U mnie ostatnio wyszly i wpadly takie. Zregenerowane, pomalowane proszkowo, napisy robione osobno lakierem i pokryte bezbarwnym ;)
https://postimg.org/image/7m880vxij/
Awatar użytkownika
WojtekDJ
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 7 paź 2019, o 07:53
Model Lexusa: XE10 IS200 1G-FE
Skąd:: Bielsko-Biała
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [IS 200/300] Regeneracja zacisków hamulcowych i malowani

Post autor: WojtekDJ »

Proszę o reupload zdjeć albo na maila wojtekdj@gmail.com.
Z góry bardzo dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości