[gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: ledziu »

p91alx pisze:.. , a w okolicy brak dobrego fachowcy od Toyoty/Lexa.. A do ASO nie uśmiecha mi się jechać bo już ostatnio się wydoiłem przy naprawie lakierniczej..
Tia już widze te fachury co lexa nie potrafią a rozpracować a poradzą sobie z tym samym problemem w tsi :klucz:
jonek5
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 9 lut 2019, o 17:31
Model Lexusa: Gs300 mk2
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: jonek5 »

https://youtu.be/LmedDjZK-Bk

Rozwiązanie problemu z vsc abs vsc off w tym filmiku
Awatar użytkownika
Raven377
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:00
Model Lexusa: LS 430 III
Skąd:: Tomaszów Maz.
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: Raven377 »

p91alx pisze:Przy awarii przewodów zapłonowych pojawiła mi się kontrolka VSC OFF, oraz VSC- po wymianie ich na nowe oraz na wszelki wypadek świec błąd jak był tak jest.. po podłączeniu pod komputer nie wyrzuca żadnych błędów (wcześniej były związane z wypadaniem zapłonu).
Nie mam pojęcia od czego zacząć tą walkę- może ktoś zna sposób na uporanie się z tym? Nie próbowałem jeszcze zworkami, ale wydaje mi się, że kalibracja żyroskopu ma mało wspólnego z zapłonem.. Ale specem nie jestem, a w okolicy brak dobrego fachowcy od Toyoty/Lexa.. A do ASO nie uśmiecha mi się jechać bo już ostatnio się wydoiłem przy naprawie lakierniczej..
Może macie jakieś pomysły, sugestie od czego zacząć?
A spróbuj sprawdzić akumulator czy nie kończy się przypadkiem. Wahnięcia napięcia na jałowym biegu przy słabym akumulatorze mogą dawać takie objawy. Brak błędu w systemie a kontrolki się świecą. U mnie do tego był jeszcze check. Odpięcie klem ładowanie aku i jest git .
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: Nemo 77 »

Przy okazji akumulatora sprawdziłbym napięcie ładowania.
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: [gs300]Pomocy palace sie kontrolki VSC i VSC OFF

Post autor: muzz »

taka ciekawostka, u mnie w aku padła cela, napięcie na postoju ok. 10V...
odpaliłem z boostera...
podczas jazdy były momenty, że napięcie spadało pon. 12V (tylna szyba, siedzenia, nawiew, światła) nawet do tego stopnia, że raz mignęła mi kontrolka akumulatora na desce...
ale żadne kontrolki VSC się nie pojawiły...
wydaje mi się, że te pojawiają się, jeżeli przy odpalaniu napięcie spadnie za nisko...
albo proces wyzwalania kontrolki ma jakieś ustawione jeszcze jakieś inne zmienne, o których nie wiemy ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości