200T zawór doładowania turbo

Naprawa,usterki,porady,spostrzeżenia,informacje. Wszystko co dotyczy silników benzynowych oraz napędów hybrydowych
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: _3rd »

Przy okazji wymiany oleju zmieniłem również zawór na ten z Ali. Jest to na 100% zawór z demontażu, używany. Auto przyspiesza teraz idealnie, ale zawór na wolnych obrotach terkocze, czyli również jest do wymiany :shout:
Jeśli znów pojawi się problem z przyspieszaniem to wtedy założę nowy oryginał :acute:

Poniżej nagranie hałasu:
https://youtube.com/shorts/jA9QJQr1LqY?feature=share

EDIT:
machony79, który zawór Pierburga zamówiłeś? Domyślam się, że poprawiona wersja to 7.00513.19.0, a poprzednia to 7.00513.10.0, zgadza się?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: machony79 »

_3rd pisze: machony79, który zawór Pierburga zamówiłeś? Domyślam się, że poprawiona wersja to 7.00513.19.0, a poprzednia to 7.00513.10.0, zgadza się?
Kupiłem : 7.00513.19.0
misiaque
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2017, o 14:57
Model Lexusa: IS 200t
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: misiaque »

U mnie terkocze przy niskich obrotach. Natomiast według mnie piszecie tutaj o dwóch różnych zaworach. Upustowy turbiny (blow-off) wydaje dziwne dźwięki natomiast elektrozawór powoduje "zamulanie" jak kolega pisał.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: machony79 »

Nie. Terkocze zawór podciśnienia,który steruje pracą gruszki. Są filmy na YT jak działa uszkodzony taki zawór. On jest sterowany impulsami.
Muniek
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 7 lis 2020, o 08:30
Model Lexusa: IS200T
Skąd:: Kluczbork
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: Muniek »

Witam, mam ten problem falowanie przy przyspieszaniu i trkotanie na zimnym silniku. Gdzie i jaki zawór kupić? Gdzie wymienić ASO czy zwlekały warsztat da sobie radę. Z góry dzięki za info.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: machony79 »

Zawór oczywiście kup firmy Pierburg.Jest to część montowana na pierwszy montaż.
Czy wymieni to ASO czy zwykły warsztat to zależy tylko od zasobności Twojego portfela. Filozofii żadnej nie ma.
Możesz również sam spróbować sił z pomocą filmów instruktażowych:
https://www.youtube.com/watch?v=yjvqLO7hLUc&t=103s
 
STOP HYBRID GO SMOG
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: Tnalag1 »

misiaque pisze: 15 lis 2022, o 09:37 U mnie terkocze przy niskich obrotach. Natomiast według mnie piszecie tutaj o dwóch różnych zaworach. Upustowy turbiny (blow-off) wydaje dziwne dźwięki natomiast elektrozawór powoduje "zamulanie" jak kolega pisał.



 
Hey Panowie na czym to zamulanie polega? To dosyc subiektywna definicja. Czy przypadkiem nie na tym ze do 2000 obr slabo przypiesza i trzeba zrzucic bieg żeby odejść?
Czy komputer diagnostyczny wychwyci ew. blad tego elektrozawory? 
 
 
 
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: _3rd »

U mnie słabo wkręcał się na obroty, tracił boost czasami. Zero błędów na diagnostyce
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: Tnalag1 »

Musze przyznac ze temat mnie zainteresowal, poszukałem i znalezlem biuletyn Lexus-a nt. diagnozy i naprawy elektrozaworu, zalaczam. 
Elektrozawoz steruje gruszką, a gruszka dzwignia turbiny, w której jest klapa upustowa (puszcza spaliny bokiem, nie na wirnik). Dzwignia powinna byc załaczona gdy silniki pracuje, i otwiera sie wtedy gdy cisnienie doladowania nadmiernie wzrasta. Na wylaczonym silniku klapa jest otwarta. Wszyskim steruje podcisnie ktore puszcza elektrozawór o ktorym mowicie. Zeby problem ostatecznie rozwiac trzeba oprocz wymiany elektrozaworu sprawdzic dzialanie gruszki i dzwigni - Lexus podaje procedure jak to zrobić (w płatnej cześci na stronei https://www.lexus-tech.eu/)
 
 
 
Załączniki
L-TCI-5015-Rev1-en_8AR Rocking Fwd_Bk sensation on acceleration.pdf
(815.72 KiB) Pobrany 165 razy
Tnalag1
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 18 gru 2020, o 21:31
Model Lexusa: NX F-Sport
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: 200T zawór doładowania turbo

Post autor: Tnalag1 »

Odswiezajac wętek - wymieniłem u siebie ten elektrozawór - różnica jest diametralna, auto odzyslalo moc na niskich obrotach, teraz tak jak kiedys ciagnie od samego dołu, zachęcam do przyjrzenia się tematowi jeśli ktoś narzeka na brak mocy przy niskich obrotach!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki benzynowe/hybrydowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości