VSC ABS VSC OFF mk2 GS300 problem C0256 C1223

lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: VSC ABS VSC OFF mk2 GS300 problem C0256 C1223

Post autor: lukas78 »

Pompa z anglika pasuje napewno - ja zakładałem z anglika polifta. Nie jest to jakiś awaryjny element w gs, dlatego warto rozejrzeć się za pompą z anglika polifta. W mojej ocenie wiek i przebieg samej pompy (auta) gra zapewne kluczową rolę oraz czy ktoś wymieniał płyn hamulcowy, który należy wymieniać.
ps. na olx jakiś czas temu było kilka całych gs anglików na części na sprzedanie - trzeba podzwonić i popytać, bo nie ma sensu czekać za samymi ogłoszeniami z pompami. Napisz na forum ogłoszenie, to może się ktoś odezwie, kto ma anglika na części.
Buczek91
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2021, o 00:02
Model Lexusa: GS 300 mk2
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: VSC ABS VSC OFF mk2 GS300 problem C0256 C1223

Post autor: Buczek91 »

Z płynem i cała resztą to nie jestem w stanie powiedzieć, natomiast wiem, że pompa (albo sam sterownik do niej przykręcony) niestety / stety był wymieniany.
Rozglądam się za całym elementem kompletnym na grupach FB, tam wiele osób ma właśnie z używek, ale każdy na razie z przebiegiem ok 300 kkm, więc liczę, że na spokojnie uda się znaleźć coś z modelu o mniejszym przebiegu. Teraz jest lato, to aż tak mi to nie przeszkadza, poza rażącymi na pomarańczowo kontrolkami.

Firma z Wrocławia, która chciała się podjąć naprawy dziś zadzwoniła, że koszt takiej usługi to ok 2 500 zł netto - gdyby ktoś był zainteresowany lub miał podobny problem. Z tym, że nie oni to naprawiają, tylko mają kogoś kto może to zrobić.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: VSC ABS VSC OFF mk2 GS300 problem C0256 C1223

Post autor: ledziu »

A ktoś diagnozował co dokładnie w tej pompie nie działa ?

Jest rozbieralna i kilka części pokrywa się z innymi modelami lexa/tojki.
Buczek91
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2021, o 00:02
Model Lexusa: GS 300 mk2
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: VSC ABS VSC OFF mk2 GS300 problem C0256 C1223

Post autor: Buczek91 »

Nikt jej nie rozbierał, ale była już raz wymieniana bo poprzednia ciekła.
Obecnie jak wyżej opisałem, te checki się pojawiają przy ruszaniu i powyżej 20 km/h. Wg błędów serwis stwierdził, że to pompa. Bo auto nie ma żadnego błędu jak zgasi się silnik, a po ponownym uruchomieniu nic się nie zapala.
Może uda mi się w przyszłym tygodniu przełożyć tylko sterownik jej i zobaczymy jaki to da rezultat.
Buczek91
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2021, o 00:02
Model Lexusa: GS 300 mk2
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: VSC ABS VSC OFF mk2 GS300 problem C0256 C1223

Post autor: Buczek91 »

Wymieniłem sterownik ABS (bez pompy) i problem pozostał. W różnych warunkach check VSC ABS VSC OFF nadal się zapala.
Po podłączeniu pod KTS Bosch wyskoczyły błędy: C0226 C0236 C0246 C0256 C01223 i opis: przerwa / zwarcie w działaniu zaworu magnetycznego.
Poszukuje zatem przekaźnika ABS - gdyż na live podczas jazdy, komputer pokazuje, że przekaźnik ABS jest wyłączony i czasami wskakuje na włączony. Co ciekawe przekaźniki raczej były już wymieniane przez kogoś, gdyż nie posiadają logo Toyota.
Nie wiem ile pompa hamulcowa powinna generować ciśnienia, ale z prędkości ok 50 km/h komputer pokazywał 55-65 bar podczas hamowania, także wygląda na w pełni sprawną.

Do lukas78:
Teraz dopiero zobaczyłem, że pompa jest poliftowa, bo siedzi z Lexa z 2004 r. Mój błąd, ale jestem początkującym użytkownikiem tego auta, to jeszcze nie rozróżniam wtyczek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości