[NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Problemy, porady, sugestie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

[NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: machony79 »

Jak co roku podczas przeglądu chciałbym zdezynfekować klimatyzację. Nie mam zaufania do pianek,które serwisy wlewają do kratek nawiewu i chciałbym sam dostać się do parownika.Mam fajny preparat Wurtha do tego.
Problem jest taki,że po demontażu filtra jest tylko wentylator.Dalej nie można się dostać. Jest jakiś sposób na dostanie się do parownika czy tylko od dołu? Czyli od odpływów?
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: machony79 »

Jak zwykle można na forum liczyć.
Aby dostać się do parownika trzeba wykręcić silnik nawiewu i przez kanał można już wsunąć sondę z płynem dezynfekującym.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: WSR »

Ha, nie zauważyłem wątku. Ja zawsze psikam do odpływu (wprowadzam sondę ile się da, czasem zaciskam gumę odpływu wokół sondy), tam jest wilgoć i tam zbiera się największy syf.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: daniel1978 »

Po stronie pasażera zdejmujesz zaślepkę przy nogach, tam jest nałożona na kruciec gumowa rurka która odprowadza wodę z parownika, zdejmujesz ja i masz dojście do parownika od dołu
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: machony79 »

daniel1978 pisze:Po stronie pasażera zdejmujesz zaślepkę przy nogach, tam jest nałożona na kruciec gumowa rurka która odprowadza wodę z parownika, zdejmujesz ja i masz dojście do parownika od dołu
Chyba nie w NX. rozebrałem wszystko.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: daniel1978 »

Na końcu tunelu po stronie pasażera jest zaślepka, wyrywasz ją a tam jest rurka na parowniku gumowa, zdejmujesz ja i masz dostęp do parownika ale tylko rurką inaczej się nie da
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: machony79 »

Byłem dzisiaj na przeglądzie klimatyzacji i jedno mnie zastanawia.
Odzyskano oleju 4 g a wprowadzono 10 g. Oczywiście to maszyna decyduje czego i ile podać ale czy jest gdzieś informacja ile powinno się oleju dodawać?
DaSt
Lex user
Posty: 165
Rejestracja: 26 maja 2019, o 20:55
Model Lexusa: RX 300
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: DaSt »

To nie maszyna decyduje tylko operator. Jeśli klimatyzacja działa poprawnie to szczególnie w nowszych autach nie powinno się przesadzać z ilością dodawanego oleju może to skutkować blokowaniem się układu. Bawiłem się kiedyś i po dodaniu zbyt dużej ilości oleju klimatyzacja blokowała się. Kompresor przestaje tłoczyć. Po ściągnięciu czynnika a z nim również oleju i uzupełnieniu mniejszej ilości oleju wszystko działa poprawnie.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: [NX] Dezynfekcja klimatyzacji

Post autor: daniel1978 »

Te nowe maszyny mają tryb automatyczny, ale w sumie dobrze jest dodać trochę oleju, ponieważ wraz z gazem również się może ulatniać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości