Lexus Dortmund

Problemy z Przeniesieniem napędu dotyczące modelu RX
ODPOWIEDZ
clanpapa
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 30 maja 2020, o 11:40
Model Lexusa: RX450H
Skąd:: Dortmund Germany
Lokalizacja: 44149 Dortmund
Kontakt:

Lexus Dortmund

Post autor: clanpapa »

Juz sie przywitałem ale jeszcze raz wszystkich witam i od razu przepraszam za błędy.
Mam pewne doświadczenie w naprawach które sa sporadyczne w Lexus/ie i posiadam ponad 10 lat Lexus RX400H i 450H.
Gdyby ktoś miał problemy i dokładnie opisał je -to w ramach możliwości służę bezpłatna pomocą na forum,jakieś tam doświadczenie mam w naprawach w Lexus Dortmund a szczególnie jeżeli chodzi o RX450H.
Awatar użytkownika
liczjano
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2019, o 13:29
Model Lexusa: RX 450h 2009r
Skąd:: Jelenia Góra/Bochum
Kontakt:

Lexus Dortmund

Post autor: liczjano »

Cześć, fajnie się składa bo mam dużo pytań odnośnie rx450h III generacja, mam obecnie od roku 2009 rok rx450h przejechane 245 tyś. Zaczynam pytania, podczas odpalenia samochodu z samego rana po chwili włącza się silnik spalinowy i czasem są takie jakby chrobotaniai max dwa razy ktoś mi mówił że to synchronizator z między silnikami elektro ze spalinowym ale nie wydaje mi się że to to, następna sprawa to podczas szybkiego ruszania i później chowania słychać taki klik metaliczny, myślałem że to przełącznik z elektryka na spalinowy silnik bo zawsze to się dzieje jak na liczniku wskaznik wskakuje na powierzchni zielonego pola czy tam niebieskiego po lifcie rx, teraz dochodzi jeszcze takie klikanie z prawej strony koła przy skręcie i tu znów niewiadoma czy to poprostu przegub lub jakas czesc półosi

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
witusiowa
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2021, o 00:27
Model Lexusa: RX400H AWD
Skąd:: Działdowo
Kontakt:

Re: Lexus Dortmund

Post autor: witusiowa »

Witam,
od niedawna posiadam Lexusa RX 400H. Mam więc jeszcze mało doświadczenia w eksploatacji hybryd. Mój Lexus jest z 2008 r po lifcie i ma na liczniku 280 tys. km.
Jest z Francji. Robiłem w nim rozrząd i wymieniono mi wszystkie świece oraz jedną cewkę z powodu nierównej pracy przy włączaniu się silnika spalinowego. Szczególnie podczas zimnego rozruchu i pod dużym obciążeniu. Nie dzieje się to zawsze. Po tej wymianie nie ma specjalnie dużej różnicy. Proponują sprawdzić luzy zaworowe, zmienić resztę cewek, przemyć EGR itp.
Zrobiono prób na obecność CO2 w płynie chłodzącym i próba była "nie jednoznaczna" jak powiedział mechanik.
Zimą na zimnym silniku pojawiało się b. dużo białego dymu z rury wydechowej. Jak zasłona dymna. Mechanik to zbagatelizował. Zaznaczam, że nie zawsze się działo tak dramatycznie.
Możesz mi podpowiedzieć co mogę jeszcze zrobić ?
Nie stać mnie na ciągłe wymienianie różnych części na tzw. czuja, a nóż się uda ...
Mam też prośbę do Innych użytkowników Lexusów hybrydowych aby może polecili dobre zakłady mechaniczne. Mieszkam w warm.-mazurskim.
I jeszcze jedno; w silniku mam olej 0W20. Taka przywieszka znajduje się w komorze silnika. Był wymieniany jeszcze we Francji. Przejechane ok. 3 tys. km. Wymienić ?
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Lexus Dortmund

Post autor: legato97 »

Dym czy para? Lexy parują z wydechu na potęgę...Normalne. Pojedź do LOKAauto w Olsztynie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości