4.3 v8 3UZ mignie czasami check

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siwydh666
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 lis 2020, o 23:23
Model Lexusa: sc430
Skąd:: lodz
Kontakt:

4.3 v8 3UZ mignie czasami check

Post autor: siwydh666 »

ostatnio zobaczylem ze podczas jazdy delikatnej przy odpuszczeniu gazu raz na 30moze50 razy mignie check czy macie pomysl przez co to jest spowodowane? ostatnio zamontowalem klapy wydechu i wycialem jeden katalizator ten ostatni bez sad czy to moze byc przyczyna ?
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: 4.3 v8 3UZ mignie czasami check

Post autor: muzz »

To jeszcze napisz, w którym miejscu układu zamontowany jest ten aktywny wydech.
Błędy żadne nie zapisują się w pamięci?
Awatar użytkownika
siwydh666
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 lis 2020, o 23:23
Model Lexusa: sc430
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: 4.3 v8 3UZ mignie czasami check

Post autor: siwydh666 »

na samym koncu wspawane 2 klapyprzed tylnimi wydechami wtedy nic nie mignelo przynajmniej nie widzialem a po wycieciu kata tak widze ze mignie przez ulamek sekundy na niskich obrotach z 2 razy na przejazd z 30 km
muzz
Lex Driver
Posty: 520
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: 4.3 v8 3UZ mignie czasami check

Post autor: muzz »

klapy pod koniec nie powinny mieć wpływu - za daleko od sond, ja mam od dwóch lat tak zamontowane i nic się nie działo...
wycięcie kata może już mieć jakiś wpływ, może nieszczelność jakaś tam jest i stąd check?
kluczowy będzie numer błędu...
a może jak to miga tak czasami, któraś cewka lub świeca zaczyna niedomagać?
tyle, że prędzej by się to chyba działo przy przyśpieszaniu...bez podłączenia do komputera to chyba nie za wiele da się powiedzieć...
ja teraz z kolei walczę z checkiem dot. katalizatora - spaliny ok, nieszczelności nie widać a checka wywala...mam już info od gaziarza, że trzeba zamontować drugą sondę jeszcze dalej na tulejkach lub mniejszą średnicę tulejki dać, żeby mniej spalin trafiało do tej sondy...taka przypadłość toyot ;)
Awatar użytkownika
siwydh666
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 1 lis 2020, o 23:23
Model Lexusa: sc430
Skąd:: lodz
Kontakt:

Re: 4.3 v8 3UZ mignie czasami check

Post autor: siwydh666 »

trzeba w klasyku myslec co sie dzieje :D a jak nie to silnik jebnie to sie zmieni :hobby:
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości