Szarpanie przy zmianie biegów

mateuszkaczmarczyk
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 23:39
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Leszczyny
Kontakt:

Re: Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: mateuszkaczmarczyk »

Odkopuje temat, bo coś czuje że mnie też czeka ta przeprawa. Od zawsze to miałem (tak mi się wydaje), ale już czas to naprawić. Szarpnięcie/stuknięcie przy odciągnięciu pedału sprzęgła oraz gdy odpuszczę, a następnie dodam gazu przy autostradowych prędkościach. Nie jest to słyszalne, ani jakieś agresywne, ale mechanik przy testach stwierdził w trakcie jazdy: "jakby samochód sam strzelał ze sprzęgła".

Wymieniłem sprzęgło miesiąc temu i nic się nie zmieniło, nie pogorszyło, ale też nie poprawiło. Zmieniłem też dwumasę na jednomasę. Jednomasa dała pewne problemy, ale o dziwo to jedno się nie zmieniło.

Mechanik po wstępnych oględzinach powiedział, że gumy nie wyglądają na zużyte, ale też krótko na nie patrzył. Ja podejrzewam gumy jednak, bo auto poza tym pojedynczym stuknięcio-szarpnięciem normalnie jeździ.

Czy ktoś już dobrze zdiagnozował takie zjawisko i może mi dać bardziej precyzyjną podpowiedź?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości