Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Instalacje gazowe w modelu RX
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: klinikalpg.pl »

c0rolla pisze:
piotrek_camry pisze:Nic włoskiego.
Uzasadnij.
Bo polskie lepsze, lub tańsze przy podobnej jakości.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: gmiter »

thrix pisze:
m4rtin pisze:
thrix pisze:Już nie ta sama moc.
Chyba zatrzymałeś się na instalacjach II generacji
Nie zatrzymalem sie, bo nigdy nawet nie zaczalem tematu gazu 1 gen ;)

Nigdy nie traktowalem gazu jak jakiegos mocniejszego paliwa, moze i cos sie zmienilo, ale jak producent nie robil gazu fabrycznie, to mnie to nie przekonuje.
Wystarczy pojechać na hamownię i zobaczyć. Ze starszymi instalacjami oczywiście były problemy i nie każde auto dało się idealnie ustawić. Obecnie sterowniki silnika komunikują się na bieżąco ze sterownikami LPG. Korekty paliwowe, obciążenia, czasy wtrysków i kupa innych parametrów jest przesyłana - dzięki temu dokładność strojenia jak i zachowania sie instalacji jest bardzo wysoka. Przy dobrze założonej instalacji (nie za 2500 do V6 ) moc, moment obrotowy oraz kultura pracy silnika pozostają niezmienne na LPG w porównaniu do PB.


Co do BRC - miałem u siebie w pierwszym aucie, widziałem jak znajomi się męczyli z wystrojeniem tego - dramat, nie polecam. Druga sprawa konfiguracja listw wtryskowych zmusza do drutowania gazowników.
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: thrix »

gmiter pisze:
thrix pisze:
m4rtin pisze:
Chyba zatrzymałeś się na instalacjach II generacji
Nie zatrzymalem sie, bo nigdy nawet nie zaczalem tematu gazu 1 gen ;)

Nigdy nie traktowalem gazu jak jakiegos mocniejszego paliwa, moze i cos sie zmienilo, ale jak producent nie robil gazu fabrycznie, to mnie to nie przekonuje.
Wystarczy pojechać na hamownię i zobaczyć. Ze starszymi instalacjami oczywiście były problemy i nie każde auto dało się idealnie ustawić. Obecnie sterowniki silnika komunikują się na bieżąco ze sterownikami LPG. Korekty paliwowe, obciążenia, czasy wtrysków i kupa innych parametrów jest przesyłana - dzięki temu dokładność strojenia jak i zachowania sie instalacji jest bardzo wysoka. Przy dobrze założonej instalacji (nie za 2500 do V6 ) moc, moment obrotowy oraz kultura pracy silnika pozostają niezmienne na LPG w porównaniu do PB.


Co do BRC - miałem u siebie w pierwszym aucie, widziałem jak znajomi się męczyli z wystrojeniem tego - dramat, nie polecam. Druga sprawa konfiguracja listw wtryskowych zmusza do drutowania gazowników.

Ja bym nie dał się przekonac jednak. Bo jednak jest ryzyko, ze potem beda klopoty i nie zgra sie wszystko, itp. Moze dla pasjonatow wiekszych, ale nie dla mnie.
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: klinikalpg.pl »

Szanujemy to :P
Ktoś w końcu musi jeździć na benzynie!
Kamildryg
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 11 lis 2019, o 21:00
Model Lexusa: NX300H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: Kamildryg »

Witam . Dzięki za zainteresowanie , ale dlaczego nie włoska instalacja ? Ja już jestem po montażu i założyłem instalacja Landi Renzo Omegas EVO OBD I Samóchód sunie jak trzeba ? Ktoś miał jakieś problemy ?
Awatar użytkownika
RealLife
Lex user
Posty: 36
Rejestracja: 12 kwie 2020, o 17:53
Model Lexusa: RX
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: RealLife »

Jak się spisuje ta instalacja? (jedzie tak samo jak na benzynie, wymaga jakiś regulacji, inne problemy)
Kiedy włącza się gaz po odpaleniu zimnego auta, potem na ciepłym?
Ile spala?
mmllmm
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2020, o 20:15
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: mmllmm »

RealLife pisze:Kiedy włącza się gaz po odpaleniu zimnego auta, potem na ciepłym?
To zleży czy jest zima czy lato, z górki pod gorkę:) u mnie około 1km.
Zbyszek50
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2023, o 11:39
Model Lexusa: Rx300
Skąd:: Lubin
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: Zbyszek50 »

Witam ja mam Landi Renzo przejechane 50 tys. km i chodzi bez problemu. Pozdrawiam Zbyszek 50
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa RX4003.3 272 KM

Post autor: machony79 »

A klepiące wtryskiwacze MED jak pracujący silnik Diesla nie przeszkadza wam? 
STOP HYBRID GO SMOG
ODPOWIEDZ

Wróć do „RX”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości