Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

ODPOWIEDZ
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: Typer92 »

Witam,
Tak jak w temacie korzystał już ktoś i może polecić? Z zapytaniem o wymianę dostałem odpowiedź że koszt takiej wymiany w IS250 AWD wychodzi 2281zl brotto po rabacie wraz z materiałem tj filtr, uszczelka i olej. Co sądzicie o tej cenie?
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: gmiter »

Raczej nikt o zdrowych zmysłach nie pójdzie na taka cenę. Zapisałeś się do grupy gdzie opisałem co i jak?
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: Typer92 »

Zapisałem, ale to dotyczy wymiany statycznej z tego co zauważyłem.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: gmiter »

Jak znajdę czas to opiszę w przyszłym tygodniu wymianę całości. Muszę tylko olej zamówić
Typer92
Lex user
Posty: 49
Rejestracja: 15 gru 2019, o 23:00
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Ostrzeszów
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: Typer92 »

Spoko, a wiesz może jak sprawdzić czy mam czujnik deszczu bo wydaje mi się że powinienem mieć Ale coś nie trybi. Prześle ci vin na pw Z góry dzięki
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: simoneus »

Ja za tydzień będę robił wymianę w gs300 3gen dynamiczną u Leszka, zdam wam relację
Witeks
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 maja 2020, o 20:44
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: Witeks »

Wszystko zależy jakie masz auto, jaką generację. IS 250 II generacji nie zalecają wymiany, bo można narobić więcej szkód niż pożytku, tym bardziej dynamicznej, bo po wymianie może być do remontu. Olej w tych skrzyniach jest zamknięy hermetycznuie i nie ma jak ulecieć, traci pewnie trochę swoje właścicwości, ale jak twierdzą profesjonaliści Lexusów na 400 tys. spokojnie wystarczy przy miejskiej jeździe, a autostradowej spokojnie 600 tys.. Ja mam Lexa długie lata rocznik 2006, przejechane 250 tys. km. i nic w skrzyni nie robiłem, odradzano mi. Obecnie w nowych typach silników 2,0 turbo zalecają co 60 tys. bo i skrzynia się zmieniła i coś tam nie zagrało z tą hermetyką na 100%. W silnikach V6 skrzynia nie do zdarcia jak i całe auto. Przez tyle lat poza częściami eksploatacyjnymi nie robiłem nic. Początkowo dawałem mu popalić , wersja sport, łopatki , 240 prędkość wycisnłąem, zrywy itd.. Obecnie jestem spokojniejszy i doceniam te auto coraz bardziej.
Obecnie w serwisach Lexusa promują wymianę oleju w SA co 60 tys. km. ale tu właśnie chodzi o nowe generacje, czyli III w IS z silnikiem 2,0 zgodnie z instrukcją. Generalnie częściej się spotyka awarie w tych silnikach, zarówno skrzyni jak i silnika, nie tylko w IS, ale NX także, mówią, że to już nie prawdziwy Lexus, zrobiony typowo pod Europę, ale bardziej zawodny. Dużym plusem obecnie są hybrydy Lexa, bezawaryjne i uważane za najlepsze i takie auto zamierzam w przyszłości kupić. Znajomy ma 6 lat 300h i jest bardzo zadowolony. Próbowałem go i rzeczywiście jest super, spalanie malutkie 4-5 l przy normalnej jeździe po mieście, na autostradzie przy 170 około 8 l.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Dynamiczna wymiana w ASO Lexus Poznań

Post autor: _3rd »

Właśnie miałem serwis na 60k km (40k mil) i oleju w skrzyni nie wymieniają - jest tylko sprawdzenie. Wymiany książka serwisowa nie przewiduje, jedynie inspekcje co 60k km/4 lata. Mój IS ma przebieg ok. 56k km i zdarzają się poszarpywania przy zmianie biegów, ale ASO nie stwierdza nieprawidłowości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość