Techstream przy kupnie auta

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
ODPOWIEDZ
BlazejGS
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 18:55
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa/Suwałki
Kontakt:

Techstream przy kupnie auta

Post autor: BlazejGS »

Cześć,
Mam nadzieje ze nie wywołam burzy tym postem. Chciałem zapytać, co sądzicie o podpinaniu się techstreamem lub innym programem diagnostycznym do oglądanego auta? Z powodzeniem korzystam z tego do swojej Toyoty, jednak nigdy nie robiłem tego w czyimś aucie. Czy warto coś jeszcze sprawdzić poza zwykłym healthcheckiem? Czy są jakieś ryzyka? Traktuje to bardziej jako straszak na sprzedającego niż realne sprawdzenie. W Lexus Żerań za sprawdzenie auta krzyknęli mi 1000 zł więc wolałbym najpierw sam oblukac czy wszystko gra. Czy ktoś z Was praktykował coś takiego?
Pozdrawiam
Błażej

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 19 cze 2020, o 13:50 przez BlazejGS, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba_ce
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 11:21
Model Lexusa: IS250 '11
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Techstream przy kupnie auta

Post autor: kuba_ce »

Jeśli ktoś, potencjalny kupujący, chciałby się podłączyć do mojego samochodu poprzez złącze diagnostyczne, zdecydowanie bym podziękował. Jeśli na swój koszt pojechalibyśmy do warsztatu, to wtedy nie mam uwag - warsztat (powinien) używać oryginalnego sprzętu, legalnego, z licencjami a nie chińczykami z alliego.
Znam historię gdzie po podłączeniu chińskiego złącza diagnostycznego skanera, zrobiło się zwarcie w instalacji. Czy auto było po przygodach, drutowane w szopie, po powodzi - tego nie wiem. Ale było za to bardzo nieprzyjemnie. Warsztat ma ubezpieczenie i takie rzeczy biorą na klatę.

Jak kupowałem lexa w Olsztynie do niezależny warsztat toyota/lexus za 30 minut sprawdzania + diagnostyka komputerowa, zaśpiewał mi 280zł. 1000zł to ja szanuję :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Techstream przy kupnie auta

Post autor: ledziu »

BlazejGS pisze:Cześć,
W Lexus Puławska za sprawdzenie auta krzyknęli mi 1000 zł więc wolałbym najpierw sam oblukac czy wszystko gra. Czy ktoś z Was praktykował coś takiego?
Pozdrawiam
Błażej

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Jak byłem w aso na Puławskiej to pełny przegląd zrobili za 500zł
BlazejGS
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 18:55
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa/Suwałki
Kontakt:

Techstream przy kupnie auta

Post autor: BlazejGS »

Dzięki Kuba za odpowiedź. Właśnie się tego boję trochę, także chyba za Twoja odpowiedzią jednak zrezygnuje.

Ledziu, przepraszam, ja pytałem w Lexus Żerań, a nie Puławska, dodam że za sprawdzenie baterii chcą dodatkowe 300 zł bez gwarancji. 500 zł już brzmi lepiej ;)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Techstream przy kupnie auta

Post autor: ledziu »

BlazejGS pisze:Dzięki Kuba za odpowiedź. Właśnie się tego boję trochę, także chyba za Twoja odpowiedzią jednak zrezygnuje.

Ledziu, przepraszam, ja pytałem w Lexus Żerań, a nie Puławska, dodam że za sprawdzenie baterii chcą dodatkowe 300 zł bez gwarancji. 500 zł już brzmi lepiej ;)

Mówisz o hybrydzie bo ja o is pb.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Techstream przy kupnie auta

Post autor: gmiter »

BlazejGS pisze:Traktuje to bardziej jako straszak na sprzedającego niż realne sprawdzenie.
Mnie oczy nie mylą? Doszło do tego że ktoś sprzedawcę auta chce czymś straszyć?
BlazejGS
Nowy lex user
Posty: 11
Rejestracja: 25 kwie 2020, o 18:55
Model Lexusa: GS
Skąd:: Warszawa/Suwałki
Kontakt:

Techstream przy kupnie auta

Post autor: BlazejGS »

Nie, absolutnie nie, chodziło mi tylko o to że jak sprzedający nie chce np. podać Vinu albo zgodzić się na wizytę w warsztacie to najczęściej zły objaw, to samo tutaj jakby nie chciał zgodzić się na podłączenie. Z tym że rozumiem też że może nie chcieć z względów bezpieczeństwa.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
kuba_ce
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 1 kwie 2017, o 11:21
Model Lexusa: IS250 '11
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Techstream przy kupnie auta

Post autor: kuba_ce »

Jak sprzedawca nie chce udostępnić vinu czy jechać do warsztatu to serio coś musi być na rzeczy. Vin to nie dane osobowe.
W Krakowie podczas oglądania samochodu (akurat nie Lexus) właściciel tego samochodu mi powiedział, że da mi kluczyki w zamian za mój dow. osob. i mogę sobie jechać do warsztatu jaki mi się podoba i sprawdzać na wszystkie sposoby. Powiem szczerze, "oczy mi wyszły z orbit" :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości